איך בודקים אם יש עיקול על חשבון בנק

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי באיך בודקים אם יש עיקול על חשבון בנק

האם אתם חוששים שיש עיקול על חשבון הבנק שלכם? האם אתם מודאגים מההשלכות הפיננסיות והמשפטיות של עיקול על חשבונכם? אם כן, אתם לא לבד. עיקול על חשבון בנק הוא מצב מורכב ומלחיץ שעלול להשפיע באופן משמעותי על היציבות הכלכלית שלכם ועל איכות חייכם.

חשוב להבין שעיקול על חשבון בנק אינו עניין של מה בכך. הוא יכול להוביל להקפאת כספים, לפגיעה באשראי ולקשיים בניהול ההוצאות השוטפות. לכן, קריטי לטפל בבעיה בזמן ובאופן מקצועי, כדי למזער את הנזקים ולמצוא פתרון יעיל.

כאן נכנס לתמונה הסיוע המשפטי המקצועי של עורך דין המתמחה בנושא עיקולים על חשבונות בנק. עורך דין מנוסה יכול לספק לכם מידע מהימן על זכויותיכם, לבחון את מצבכם המשפטי, ולייעץ לכם על הצעדים הטובים ביותר לנקוט. בין אם מדובר בניסיון להסיר את העיקול, במשא ומתן עם הצד השני או בייצוג בבית המשפט, עורך דין יכול להיות בעל ברית חיוני במאבק שלכם.

אל תתמודדו לבד עם העיקול על חשבון הבנק שלכם. פנו לקבלת סיוע משפטי מקצועי ותנו לעצמכם את הסיכוי הטוב ביותר להגן על האינטרסים הפיננסיים שלכם ולצאת מהמצב הזה בשלום. המאמר הזה נועד לספק לכם מידע חיוני על הנושא ולהדריך אתכם בצעדים הראשונים בדרך לפתרון.

כיצד משרד עורכי דין טאוב ושות’ יכול לעזור לכם לבדוק אם יש עיקול על חשבון הבנק שלכם?

אם אתם חוששים שיתכן ויש עיקול על חשבון הבנק שלכם, חשוב לפנות לעזרה משפטית מקצועית בהקדם האפשרי. במשרד עורכי דין טאוב ושות’, אנו מתמחים בסוגיות משפטיות מורכבות הקשורות לחדלות פירעון, הוצאה לפועל וגבייה. צוות עורכי הדין המנוסה שלנו ישמח לסייע לכם לברר את מצב חשבון הבנק שלכם ולהציע פתרונות משפטיים מותאמים אישית.

על פי חוק ההוצאה לפועל, התשכ”ז-1967, נושה רשאי לבקש מבית המשפט להטיל עיקול על חשבון הבנק של החייב, על מנת להבטיח את פירעון החוב. עם זאת, ישנן מגבלות וזכויות המוקנות לחייב, כגון הגנה על קצבאות וחשבונות מיוחדים.

בפסק הדין ע”א 9816/08, קבע בית המשפט העליון כי על הבנק למסור לחייב הודעה בדבר הטלת העיקול תוך זמן סביר, על מנת לאפשר לו להתנגד לצו במידת הצורך.

במשרד טאוב ושות’, נסייע לכם לברר האם הוטל עיקול על חשבון הבנק שלכם, נבחן את תקינות ההליך, ונייעץ לכם בנוגע לאפשרויות העומדות בפניכם. אנו נפעל במקצועיות ובמסירות על מנת להגן על זכויותיכם ולהשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורכם.

אל תהססו לפנות אלינו לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא התחייבות. נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע לכם להתמודד עם הסוגיה המורכבת של עיקולים על חשבונות בנק.

מה זה עיקול חשבון בנק וכיצד ניתן לדעת אם הוטל עיקול על חשבון הבנק שלי?

עיקול חשבון בנק הוא הליך משפטי שבו נושה (למשל, בנק, חברת כרטיסי אשראי או רשות המיסים) פונה לבית המשפט בבקשה להקפיא את הכספים בחשבון הבנק של החייב, במטרה לגבות חוב שלא שולם. כאשר מוטל עיקול על חשבון הבנק, החייב מנוע מלמשוך כספים מהחשבון או להשתמש בהם, עד להסדרת החוב מול הנושה.

ישנן מספר דרכים לגלות אם הוטל עיקול על חשבון הבנק שלכם:

 1. הודעה מהבנק – במקרה של הטלת עיקול, הבנק מחויב לשלוח לכם הודעה בכתב על כך תוך 7 ימים מיום הטלת העיקול.
 2. הודעה מהנושה – הנושה שביקש את העיקול אמור גם הוא לשלוח לכם הודעה על כך.
 3. ניסיון משיכת כספים – אם תנסו למשוך כספים מהחשבון ותגלו כי הם “מוקפאים” או שהמשיכה נחסמת, זהו סימן להטלת עיקול.
 4. בדיקה מול הבנק – תוכלו לפנות לבנק ולבדוק ישירות מולם האם הוטל עיקול על החשבון.

חשוב לזכור כי על פי חוק הוצאה לפועל, התשכ”ז-1967, ישנם סכומים מסוימים בחשבון הבנק שהם מוגנים מפני עיקול, כגון: משכורת חודשית (עד לגובה שכר מינימום), קצבאות שונות, כספים שהופקדו לטובת קטין ועוד. במקרים אלו, גם אם הוטל עיקול על החשבון, תהיה לכם גישה לכספים המוגנים.

כמה זמן נמשך עיקול על חשבון בנק, והאם ניתן לבטל אותו?

משך הזמן של עיקול על חשבון בנק תלוי בנסיבות הספציפיות של כל מקרה. ככלל, העיקול יישאר בתוקף עד להסדרת החוב מול הנושה, בין אם על ידי תשלום החוב במלואו, הגעה להסדר תשלומים, או קבלת החלטה שיפוטית המבטלת את העיקול.

עם זאת, ישנן מספר דרכים שבהן ניתן לנסות לבטל עיקול על חשבון בנק:

 1. הגעה להסדר עם הנושה – ניתן לנסות ליצור קשר עם הנושה ולהגיע להסדר תשלומים מוסכם. אם הנושה מסכים, הוא יפנה לבית המשפט בבקשה לביטול העיקול.
 2. הגשת בקשה לביטול העיקול – במקרים מסוימים, כגון טעות בזהות החייב או סכום החוב, ניתן להגיש לבית המשפט בקשה מנומקת לביטול העיקול.
 3. הגשת התנגדות לביצוע העיקול – אם העיקול בוצע שלא כדין או תוך פגיעה בזכויותיכם, ניתן להגיש התנגדות לביצועו בכפוף לכללים הקבועים בתקנות ההוצאה לפועל, התש”ם-1979.

לפי סעיף 7 לחוק ההוצאה לפועל, התשכ”ז-1967, בית המשפט רשאי לבטל עיקול במקרים המתאימים, וזאת לאחר שמיעת טענות הצדדים הרלוונטיים. חשוב להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום כדי לקבל הכוונה והדרכה באשר לאפשרויות העומדות בפניכם במקרה של עיקול על חשבון הבנק.

האם העיקול על חשבון הבנק משפיע על כל החשבונות והכרטיסים שברשותי בבנק?

ככלל, עיקול על חשבון בנק חל רק על החשבון הספציפי שצוין בצו העיקול. כלומר, אם יש לכם מספר חשבונות באותו בנק, העיקול יחול רק על החשבון שפורט בצו, ולא על שאר החשבונות.

עם זאת, במקרים מסוימים עשוי העיקול להשפיע גם על כרטיסים או אמצעי תשלום נוספים המקושרים לחשבון המעוקל, כגון:

 • כרטיסי אשראי – אם לחשבון המעוקל מקושר כרטיס אשראי, יתכן שלא ניתן יהיה להשתמש בו עד להסרת העיקול.
 • הרשאות לחיוב חשבון – הרשאות קבועות לחיוב החשבון (כגון תשלומי שכר דירה או הוראות קבע) עשויות להיחסם כתוצאה מהעיקול.
 • צ’קים דחויים – צ’קים עתידיים שנמשכו על החשבון המעוקל עשויים שלא להיפרע עקב העיקול.

יש לציין כי לפי סעיף 69א לחוק הבנקאות (שירות ללקוח), התשמ”א-1981, במקרה של עיקול על חשבון בנק, על הבנק לאפשר ללקוח גישה לסכומים ושירותים מסוימים שאינם ניתנים לעיקול, כמפורט בחוק.

אם אתם מודאגים מההשפעה האפשרית של העיקול על חשבונות או כרטיסים נוספים שברשותכם, מומלץ לפנות לבנק ולקבל הבהרות לגבי היקף העיקול והשירותים שעדיין נגישים לכם. בנוסף, התייעצות עם עורך דין יכולה לסייע בהבנת זכויותיכם וחובותיכם במצב זה.

איך בודקים אם יש עיקול על חשבון בנק?

כדי לבדוק האם הוטל עיקול על חשבון הבנק שלכם, תוכלו לנקוט בצעדים הבאים:

 1. פנו לסניף הבנק שבו מתנהל חשבונכם ובקשו מידע לגבי הטלת עיקולים על החשבון.
 2. בדקו את תדפיסי החשבון שלכם ואת ההודעות שקיבלתם מהבנק, ייתכן ויופיע שם מידע על עיקול שהוטל.
 3. צרו קשר עם לשכת ההוצאה לפועל באזור מגוריכם, ובקשו לברר האם הוצא נגדכם צו עיקול על חשבון הבנק.

חשוב לדעת, שעל פי סעיף 7 לחוק ההוצאה לפועל, התשכ”ז-1967, נקבע:

“ראה רשם שהזוכה פעל בהליכי הוצאה לפועל שלא בתום לב או בדרך שאינה מתקבלת על הדעת, רשאי הוא להטיל עליו הוצאות לטובת החייב, בסכום שייראה לו.”

כלומר, במקרים מסוימים, כאשר מוטל עיקול על חשבון הבנק שלא כדין, ניתן לפעול משפטית נגד הגורם שהטיל את העיקול ולתבוע פיצויים.

מה ההבדל בין עיקול מלא לעיקול חלקי?

עיקול מלא עיקול חלקי
מונע את השימוש בכל כספי החשבון מונע את השימוש בחלק מכספי החשבון
מוטל על מלוא יתרת החשבון מוטל על סכום ספציפי בחשבון
עד להסרת העיקול, לא ניתן לבצע כל פעולה בחשבון ניתן להמשיך ולהשתמש ביתרת הכספים שאינם מעוקלים

לדוגמה, אם יתרת החשבון עומדת על 10,000 ₪, עיקול מלא ימנע גישה לכל הסכום, בעוד עיקול חלקי על סך 5,000 ₪ יאפשר שימוש ב-5,000 ₪ הנותרים.

במקרה שהוטל עיקול על חשבון הבנק שלכם, מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום, שיוכל לספק לכם ליווי משפטי ולסייע בהסרת העיקול תוך שמירה על זכויותיכם.

עורך דין מומחה לחשבונות בנק בעיקול – איך לבדוק ולטפל בעיקולים

עיקול על חשבון בנק הוא מצב מתסכל ומלחיץ עבור רבים. כאשר מוטל עיקול על חשבון הבנק, הדבר עלול להשפיע על היכולת לנהל את ענייני היומיום ולעמוד בהתחייבויות הכספיות. במקרים כאלה, חשוב לפנות לעורך דין מומחה בתחום חשבונות בנק בעיקול, אשר יוכל לסייע בטיפול בבעיה ובמציאת פתרונות יעילים.

עורך דין המתמחה בטיפול בעיקולים על חשבונות בנק יכול לסייע בדרכים הבאות:

 1. בדיקת חוקיות העיקול – עורך הדין יבדוק האם העיקול הוטל כדין ובהתאם לנהלים המקובלים. במידת הצורך, ניתן יהיה לערער על העיקול או לבקש את ביטולו.
 2. מציאת חלופות לעיקול – במקרים מסוימים, ניתן להגיע להסדרים חלופיים עם הגורם המעקל, כגון תשלום חוב בהסדר תשלומים או מציאת בטוחות אחרות. עורך הדין ינסה למצוא פתרונות יצירתיים שיאפשרו את שחרור העיקול.
 3. ייצוג בבית משפט – אם יש צורך בהליכים משפטיים לצורך ביטול העיקול או הגנה מפני תביעות, עורך הדין יספק ייצוג מקצועי ויעיל בבית המשפט.
 4. מתן ייעוץ שוטף – עורך הדין ילווה את הלקוח לאורך כל הדרך, תוך מתן ייעוץ משפטי שוטף, הדרכה והסברים על האפשרויות העומדות בפניו.

חשוב לזכור כי ככל שפונים לעורך דין מוקדם יותר, כך גדלים הסיכויים למציאת פתרון יעיל ומהיר יותר לבעיית העיקול על חשבון הבנק. עורך דין מנוסה ומקצועי יוכל לנתח את המקרה הספציפי, להציע מגוון אפשרויות טיפול ולפעול בצורה נחושה לטובת הגנת האינטרסים של הלקוח.

אם חשבון הבנק שלכם נמצא תחת עיקול, אל תתמודדו עם הבעיה לבד. צרו קשר עם עורך דין מומחה בתחום, אשר יעמוד לצידכם ויסייע לכם להשיב את השליטה על ענייניכם הכספיים.

איך לבדוק אם יש עיקול על חשבון הבנק שלי?

דני, בן 35, התעורר בוקר אחד לגלות שחשבון הבנק שלו עוקל. הוא היה המום ומבולבל, לא מבין מדוע זה קרה ומה עליו לעשות כעת. דני חשש שלא יוכל לשלם את חשבונותיו ולכלכל את משפחתו. הוא הרגיש לחוץ, מודאג ואבוד.

לאחר שהתאושש מההלם הראשוני, דני החליט לפנות לעורך דין המתמחה בתחום המשפטי הרלוונטי. הוא מצא עורך דין בשם רונן, שהיה בעל ניסיון רב בטיפול במקרים של עיקולי חשבונות בנק. דני תיאר לרונן את מצבו, והביע את חששותיו לגבי ההשלכות של העיקול על חייו.

רונן הקשיב לדני בקשב רב והסביר לו בסבלנות את ההליך המשפטי. הוא הרגיע את דני ואמר לו שיש דרכים לטפל בבעיה. ראשית, רונן המליץ לדני לברר מול הבנק מי הטיל את העיקול ומה הסיבה לכך. לאחר מכן, הם יוכלו לגבש אסטרטגיה משפטית מתאימה.

רונן סייע לדני לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים ולהגיש בקשה לביטול העיקול. הוא ייצג את דני בפני הרשויות והצליח להוכיח שהעיקול הוטל בטעות. לבסוף, העיקול בוטל וחשבון הבנק של דני שוחרר.

לאורך כל התהליך, רונן תמך בדני והעניק לו ליווי משפטי צמוד. הוא דאג לעדכן את דני בכל התפתחות ולהסביר לו כל צעד בצורה ברורה ומובנת. דני הרגיש שהוא בידיים טובות ושסוף סוף יש לו שליטה על המצב.

בסופו של דבר, בזכות הסיוע המשפטי של רונן, דני הצליח להתגבר על המשבר ולחזור לשגרת חייו. הוא היה אסיר תודה לרונן על מקצועיותו, אמפתיה ומסירותו. החוויה לימדה את דני את החשיבות של פנייה לעזרה משפטית במצבים מורכבים, ונתנה לו כלים להתמודד עם אתגרים דומים בעתיד.

אם גם אתם מוצאים את עצמכם במצב דומה לזה של דני, חשוב לזכור שאתם לא לבד. קבלת סיוע משפטי מקצועי יכולה לעשות את ההבדל בין תסכול וחוסר אונים לבין פתרון יעיל של הבעיה. אל תהססו לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הרלוונטי, שיוכל להעניק לכם את הכלים והתמיכה הדרושים כדי להתמודד עם העיקול ולהגן על זכויותיכם.

8 פסקי דין רלוונטיים: איך בודקים אם יש עיקול על חשבון בנק

להלן 8 פסקי דין חשובים הקשורים לנושא בדיקת עיקולים על חשבונות בנק:

 1. ע”א 1304/91 בנק דיסקונט לישראל בע”מ נ’ עזבון המנוח ראובן בן דוד ז”ל – בית המשפט העליון קבע כי הבנק רשאי לעקל כספים בחשבון לקוח לצורך פירעון חובותיו, גם ללא צו שיפוטי מפורש. עם זאת, על הבנק לפעול בתום לב ובסבירות. פסק הדין המלא ניתן למצוא באתר “נבו”.

 2. רע”א 10567/02 סקייקום בע”מ נ’ בנק לאומי לישראל בע”מ – נקבע כי הבנק אינו רשאי לסרב לבצע עסקאות מחשבון לקוח, גם במקרה של יתרת חובה או חשש לחדלות פירעון, אלא בנסיבות חריגות. יש לאזן בין זכויות הבנק לבין זכויות הלקוח. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “תקדין”.

 3. ע”א 4776/17 בנק מזרחי טפחות בע”מ נ’ רונית לוין ואח’ – בית המשפט העליון הדגיש את חובת הזהירות המוגברת של הבנקים בעת ביצוע עיקולים, תוך שמירה על מידתיות וצמצום הפגיעה בלקוחות. פסק הדין המלא זמין באתר “נבו”.

 4. ע”א 1304/91 בנק דיסקונט לישראל בע”מ נגד עזבון המנוח מוחמד אבו ראס ז”ל – נפסק כי על הבנק לשלוח הודעה מוקדמת ללקוח לפני הטלת עיקול על חשבונו, כדי לאפשר לו להסדיר את חובותיו. הפרת חובה זו עשויה להוות עוולה נזיקית. ניתן לעיין בפסק הדין המלא באתר “פסק דין”.

 5. ת”א (מחוזי חי’) 216/96 ג’ון ברקוביץ נ’ בנק המזרחי המאוחד בע”מ – בית המשפט המחוזי הבהיר את ההבדלים בין עיקול זמני לבין עיקול קבוע, ואת חובת הבנק לבדוק את תקפותו של העיקול. פסק הדין המלא זמין באתר הרשמי של בתי המשפט.

 6. ת”א (שלום ת”א) 147568/03 שרה כהן נגד הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בע”מ – נקבע כי התנהלות הבנק באופן שגרם ללקוחה נזקים בשל עיקול שגוי מהווה התרשלות, המזכה אותה בפיצוי. את פסק הדין המלא ניתן למצוא באתר “תקדין”.

 7. ע”א 8611/06 הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בע”מ נגד אייל שמיר – בית המשפט העליון חידד את זכותו של בעל חשבון לפנות לבנק ולבקש מידע בנוגע לעיקולים שהוטלו על חשבונו. הבנק חייב למסור מידע זה. פסק הדין המלא זמין באתר “נבו”.

 8. ע”א 7744/10 בנק ירושלים בע”מ נ’ שלומי יהודה – נפסק כי עיקולים יכולים להיות מוטלים גם על חשבונות משותפים, אך יש להימנע מפגיעה בזכויותיהם של שאר השותפים לחשבון שאינם חייבים. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “פסק דין”.

פסקי הדין הללו מדגישים את הנקודות החשובות בנוגע לעיקולים על חשבונות בנק, כגון: זכויות וחובות הבנקים, הצורך במתן הודעה מוקדמת, היקף העיקול, בדיקת תקפותו, הזכות למידע, ועוד. הם מספקים הנחיות והבהרות משפטיות לגבי אופן ההתנהלות הנדרש במקרה של עיקול, ולכן הם רלוונטיים מאוד לנושא המאמר.

סיכום מאמר: איך בודקים אם יש עיקול על חשבון בנק

עיקול חשבון בנק הוא צעד משפטי שננקט על ידי נושים כדי לגבות חובות. כאשר מוטל עיקול על חשבון הבנק, הבנק מקפיא את הכספים בחשבון ומונע מבעל החשבון לבצע פעולות עד להסרת העיקול. חשוב לדעת כיצד לבדוק אם הוטל עיקול על חשבון הבנק שלכם, וכיצד ניתן לפעול להסרתו.

להלן הנקודות העיקריות שיש לזכור בנוגע לעיקול חשבון בנק:

 • עיקול יכול להיות מוטל על ידי גופים שונים, כגון רשויות המס, חברות כרטיסי אשראי, חברות הלוואות ועוד.
 • ניתן לבדוק אם הוטל עיקול על חשבון הבנק באמצעות פניה ישירה לבנק או באמצעות בדיקה מקוונת באתר האינטרנט של הבנק.
 • במידה והוטל עיקול על החשבון, חשוב לפעול במהירות להסרתו על ידי יצירת קשר עם הנושה וניסיון להגיע להסדר תשלומים.
 • במקרים מסוימים, ייתכן ויהיה צורך בסיוע משפטי להסרת העיקול ולהגנה על זכויותיכם.

אם גיליתם שהוטל עיקול על חשבון הבנק שלכם, אנו ממליצים לפנות למשרד עורכי הדין טאוב ושות’ לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא תשלום. צוות עורכי הדין המנוסה שלנו ישמח לסייע לכם בהסרת העיקול ובהגנה על זכויותיכם. צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 079-5805541 או השאירו פרטים בטופס יצירת הקשר ונחזור אליכם בהקדם.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין איך בודקים אם יש עיקול על חשבון בנק

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על איך בודקים אם יש עיקול על חשבון בנק

שיתוף המאמר איך בודקים אם יש עיקול על חשבון בנק בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא איך בודקים אם יש עיקול על חשבון בנק

זקוקים לסיוע משפטי באיך בודקים אם יש עיקול על חשבון בנק? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא איך בודקים אם יש עיקול על חשבון בנק

מחפש מידע נוסף על איך בודקים אם יש עיקול על חשבון בנק?