ביטול מאסר חייבים בהוצאה לפועל

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בביטול מאסר חייבים בהוצאה לפועל

אנשים אשר חייבים כספים לרשויות המדינה ומקומות כאלו ואחרים נחשב לאחד אשר עובר על החוק ולכן ישנו צורך להעניש אותו. אך טוב לדעת כי לא כול אחד זכאי לעונשים החמורים ביותר. בנוסף הוא יכול לנסות לצאת מהביש ולהתמודד מול הרשויות השונות. כך אחד מהצעדים החמורים הוא להטיל עונש מאסר על אותם חייבי כספים. כעת נבקש להביר לכם לעומק על הצעדים שאפשר לעשות על מנת להימנע מעונש מאסר. גם כאשר הוא מוטל עליכם הרי שאפשר לנסות לבטל אותו ואף לקצר את הדבר. כך אנחנו ממליצים לכם לפעול על מנת לנצל את הזכות אשר אכן קיימת בשבילכם. מאמר זה מדבר על ביטול מאסר חייבים בהוצאה לפועל.

עונש מאסר על אנשים החייבים כספים – מושגים בסיסיים

צעדי הוצאה לפועל

אדם יכול להיקלע לעיתים למקרה לא נעים בו הוא חייב כספים לכמה מקומות , כך הסכומים גדלים ותופחים להם ככול שעובר הזמן. אם הוא לא משלם את הכספים לאורך פרקי זמן, הרשויות מבקשות לפעול כנגדו. כך נוצרים צעדים של הוצאה לפועל. הם מתחילים מהקל ונגמרים בחמור ביותר. חשבון הבנק יכול להיות מוגבל, האפשרות לצאת מהארץ יכולה להיות מעוכבת, הנכסים שלכם ושל הקרובים אליכם יוחרמו ובסופו של יום יגיע עונש מאסר בתנאי או בפועל. כך נבקש להסביר לכם כי ישנה אפשרות שעונש זה יגיע גם עליכם.

מאסר בהוצאה לפועל – כיצד הדבר קורה?

כאמור, עונש המאסר כחלק מצעדי הוצאה לפועל, נחשב לחמור למדי לכן ישנו צורך להבין מהי הסיבה אשר יכולה להוביל למקרה שכזה. יש להבין כי על מנת שאדם יכלא מאחורי סורג ובריח הרי שהוא צריך לבצע עבירה גדולה למדי. לא רק שהוא צריך להיראות ככזה שנקלע לחובות אלא שישנו צורך להראות כי הוא מסוכן לציבור. כי המעשה שלו היה רציף לאורך זמן ואף הוא ידע בשלב מסוים מה הוא עושה. לבסוף, מקרים שכאלו מכילים פגיעה בגורם נוסף כתוצאה מחובות כספיים אלו. כך טוב לדעת כי על מנת להכניס אדם לכלא, הרי שישנו צורך בהליך שלם ורחב.

מעשים חמורים הגורמים למאסר

ראשית כול יש להבין כי מעשים חמורים יכולים לגרום למאסר. בתי הכלא מכילים כמות גדולה של אנשים ועל מנת להביא עוד אחד אליהם הרי שהרשויות יצטרכו סיבה טובה למדי. כך סוג ראשון של עבירות הוא כזה המראה כי האדם ביצע עבירות שוב ושוב אל מול רשויות המדינה. כך ניתן להראות כי לאורך שנים או מספר פעמים , החייב לא שילם את התשלומים ואף בזבז כספים על מטרות אחרות. סוג נוסף של עבירות הוא אי תשלום של כספים לאנשים שונים על פי חוזים חוקיים שנבנו מולם. כך למשל אם האדם צריך לשלם מזונות ולא עושה זאת זמן רב, ישנה אפשרות להכניס אותו לכלא.

הליך המוביל לעונש מאסר

גם כאשר אדם עומד להגיע לעונש מאסר, הרי שישנה סדרה של צעדים אשר קודמת לכך.
אין נמהרות לכלוא את האדם, הרשויות יבקשו לתת לו עונשים לפי דרגת החמרה עולה, עד אשר יראו לנכון כי ישנו צורך לאסור אותו. ראשית כול הוא מקבל מכתב אזהרה המסביר לו כי הרשויות ראו שהוא מבצע עבירה ולא משלם חובות ובקרוב ינקטו צעדי ענישה כלפיו. לאחר מכן חשבון הבנק שלו יוגבל ולאחר מכן יעוקל. בנוסף, יצא צו עיכוב יציאה מהארץ ולא יתנו לחדש רישיון כאשר התוקף שלו יפוג. לאחר מכן גם הרהיטים שלו יוחרמו. רק אז יעשה ניסיון להגיע לעונש מאסר.

יש לעבור במשפט לפני שמגיעים לכלא

עונש מאסר הוא דבר אשר מוחלט בבית המשפט. בשונה מצעדים אחרים של הוצאה לפועל אשר הם קיימים בחוק עצמו, לא נכתב עונש רשמי של מאסר הקיים מול אדם החייב סכומים כספיים. כול אדם רשאי להגיע לבית המשפט ולהגן על עצמו לבדו או בעזרת עורך דין. אך ורק לאחר מעמד זה הרי שהרשויות יכולות לקבוע אם הוא יילך לכלא ומהו פרק הזמן אשר הוא עומד לבלות שם. כך יש לשמוח על דבר זה, שכן אנשים רבים נבהלים כאשר הם שומעים על עונש מאסר. יש לדעת כי ניתן לפעול כנגד זה.

צעד שנוי במחלוקת

בכלל יש להבין כי לאורך שנים רבות, צעד זה נחשב כשנוי במחלוקת. בשנים האחרונות ביקשה כנסת ישראל לנסות ולבטל את צעד זה או לפחות להפוך אותו למסודר יותר. כך ישנה מסקנה כי אנשים רבים מקבלים עונשים שכאלו או מגיעים למשפט על אפשרויות לכליאה. יתרה מזאת, פעמים רבות הרשויות מבקשות לפעול דווקא כנגד האנשים החלשים וחסרי האמצעים. כך אדם יכול להיכנס לכלא רק בגלל שהגיע למצב שהוא פשוט לא יכול לשלם חובות כספיים. לא בגלל שהוא לא רוצה או שהוא מתכוון לפגוע במזיד, אלא רק בגלל שהוא לא יכול. טוב לדעת כי תוכלו לנסות להטיל ספק בצעד שכזה אם הוא ננקט נגדכם.

זכויות הפעילות של חייב הכספים

כול אדם רשאי להגיש התנגדות כנגד מקרה של ניסיון לכלוא אותו. כך הוא יכול להגיש מסמכים וראיות המראים כי לא מגיע לו להיות במצב שכזה. בנוסף, כאשר הוא יגיע למעמד המשפט הרי שהוא יכול לפעול לצד עורך דין. אם אתם מתלבטים אם לפעול בעצמכם או בעזרת בעל מקצוע הרי שההמלצה היא לפעול בעזרת אדם נוסף. רק כך תוכלו לעשות צעדים מקצועיים ולנסות לרכז את מיטב המאמצים על מנת להישאר חפים מפשע. לבסוף, תוכלו להשתמש באפשרות הערעור על מנת לצאת משפט בו נעשתה החלטה נגדכם. כעת אתם יודעים כי יש לכם כמה אפשרויות.

הקטנת הנזק לאחר החלטה

גם אם אכן קיבלתם החלטה המכריחה אתכם להיכנס אל הכלא, הרי שישנו צורך להבין כי ניתן למזער את הנזקים. לא רק שתוכלו לקבל פחות שנים בתוך התא, אלא שתוכלו לנסות לקבל צעדים אחרים. כעת כאשר אתם מבינים את הדבר, הרי שישנו צורך לנסות וליצור צעדים נגדיים. כך עליכם להתייעץ עם עורך הדין שלכם ולהבין את האפשרויות הקיימות בפניכם. בכול מקרה, טוב לדעת כי אתם לא חייבים להסתכל על החלטה זאת כסופית. לעיתים אנשים מעדיפים לחיות לצד החובות ולנסות להסתדר גם אם יש נגדם צעדי הוצאה לפועל. כעת כאשר אתם מבינים כי המאסר יכול לקרות, יש לפעול על מנת לסגור את החובות.

זכויות אדם בסיסיות

יש להבין כי עונש מאסר הוא בעצם יכול לגרום להפרה גדולה של זכויות אדם בסיסיות. כך כול אדם זכאי לחיות בכבוד, במקום מגורים ובצורה חופשית. עונש מאסר לוקח את כלל זכויות אלו בבת אחת. על מנת שדברים אלה יילקחו בצורה שכזאת, הרי שישנו צורך להראות טיעונים רציניים ואיכותיים. בנוסף אם אדם נמצא במצב בריאותי או משפחתי אשר מחייב אותו להישאר מחוץ לכלא, הרי שאנחנו מציעים לכם להוכיח את דבר זה. בכלל, זהו זמן מצוין לבדוק את הזכויות היכולות להתקיים בשבילכם. לא מן הנמנע כי בעזרתן תוכלו לבטל את עונש המאסר.

סדר צעדים לביטול מאסר חייבים הוצאה לפועל

בדיקת המצב והחלטה להתנגדות

הדבר הראשון שעליכם לעשות כאשר מוגש בפניכם עונש מאסר הוא לבדוק את המצב הנוכחי ולהבין כיצד ישנו צורך לפעול. גם אם אתם מקבלים אפשרות לענישה שכזאת, עליכם להבין מהו הנזק בו אתם נמצאים. יש לפנות אל רשויות המדינה, הבנקים וחברות האשראי על מנת להבין מהו החוב הכספי בו אתם נמצאים. כמה זמן לא שילמתם את הסכומים, האם היו צעדים נוספים אר נעשו נגדכם. כך תוכלו לדעת האם ישנה הצדקה לפעולות שכאלו הקיימות נגדכם. אם אכן ישנו מצב המראה לכם כי אתם אינכם אשמים מספיק בשביל עונש מאסר, הרי שתוכלו להתחיל לפעול.

עבודה עצמאית או בעזרת עורך דין

עוד לפני עשיית צעד כזה או אחר, הרי שיש להבין כי אתם צריכים לבצע החלטה אחת אך היא חשובה למדי. להבין האם תעבדו לצד עורך דין או שמא אתם תוכלו לעבוד לבדכם.
אם אתם מבקשים ליצור תהליך בו אתם משקיעים את המעשים שלכם ללא עזרה של אדם נוסף, הרי שיש סיכון. לא רק שאתם מבקשים לפעול כמה שיותר, אלא שתצטרכו ללמוד תחום שאינכם מגיעים ממנו. בנוסף, ישנו סיכון כי תבצעו עבודה לא מקצועית שתגרום לכם לקבל עונש חמור. פעילות בעזרת עורך דין יכולה להיות מקצועית יותר. הדבר יכול להוביל אתכם לעונש מקל ואף לביטול המקרה.

הגשת מסמכים לפני הגעה אל בית משפט

ניתן להגיע למצב של ביטול צעד המאסר וההליך המשפטי, בעזרת הגשת מסמכים וראיות נכונות.
כך ישנו צורך להבין כי בעזרת הטפסים הנכונים תוכלו להוכיח כי אתם נמצאים במצב מסוים.
מצב משפחתי ובריאותי המחייב אתכם להישאר מחוץ למאסר, על מנת לדאוג לעצמכם או לאנשים סביבכם. בנוסף תוכלו להראות כי אתם אינכם חייבים להגיע למצב שכזה. המעשה שלכם הוא לא נורא מספיק או שמא הרשויות ביצעו טעות מסוימת. בעזרת בעל מקצוע, תוכלו להביט ביחד על המקרה שלכם וליצור חישוב מסוים. כך תוכלו לדעת אם אתם נמצאים טוב מספיק על מנת למנוע את האפשרות לעונש מאסר.

גישור או פשרה במקום מאסר

פעמים רבות, בית המשפט ורשויות המדינה מחפשות אפשרות ליצור עסקה של גישור או פשרה בין שני צדדים. גם אם אכן אתם חושבים כי אינכם אשמים, תוכלו להגיע להסכם מסוים. לרוב הרשויות יבקשו מכם לשלם את החובות הכספיים , להודות במעשה מסוים וקבלת עונש פחות חמור. על פניו הרי שאפשרות זאת יכולה להיראות חמורה גם כן. אך יש צורך להבין כי מאסר הוא העונש הבעייתי ביותר שיכול להינקט מול אדם. כך עליכם לעבוד לצד העורך דין שלכם ולדעת מהי האפשרות הטובה ביותר שתוכלו לבחור לעשות. טוב לדעת כי הוא יוכל לשמש בתור מגשר במקרים מסוימים.

פעולה נכונה בהליך משפטי

אם אתם רוצים לבטל את עונש המאסר שלכם, הרי שצעד שניתן לעשות בצורה טובה הוא הגעה להליך משפטי מסוים. כך תוכלו לשבת מול עורך הדין שלכם וליצור תכנית פעולה. בעזרת הדבר תוכלו לדעת כיצד לפעול לאורך ימי המשפט עצמו. כך אנחנו ממליצים לכם להגיע למצב בו אתם מביאים הוכחות וטיעונים חזקים המראים כי אין צורך לכלוא אתכם. ההמלצה היא גם לתת לעורך הדין לייצג אתכם בצורה מלאה ואף לאפשר לו להגיע לדיונים במקומכם. כך תוכלו להגיע למצב טוב בו תבזבזו כמה שפחות זמן ומאמץ ותתנו למישהו אחר לפעול במקומכם. נסו להגיע לאפשרות זאת באופן מהיר.

קבלת החלטה והגשת ערעור

הליך משפטי יכול להתארך לו לאורך זמן רב למדי. רק לאחר החלטה סופית של בית המשפט, ניתן להגיע למצב בו יקבע כי אדם יכול להיכנס אל הכלא. כך אין צורך לפחוד מהעונש ולהבין כי רק כאשר מגיעה החלטה תקינה הרי שהוא יכול להיות מיושם. בנוסף, אם ישנו מקרה של החלטת שופט לטובת עונש מאסר, הרי שאפשר להגיש ערעור כנגד מקרה שכזה. עורך הדין שלכם יכול לעזור על מנת להגיע להגשת ערעור תקין ונכון. כך עליכם ליצור סדרה נוספת של מסמכים וראיות ורק בעזרת דבר זה תוכלו להראות אם אכן ישנה אפשרות ליצור הליך משפטי מחודש. זהו צעד שיש לנסות לנצל אותו.

סיכום מאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתקבלו כמה שיותר מידע על המקרה של מאסר כחלק מצעדי הוצאה לפועל וכיצד ניתן לבטל אותו. כך ישנו צורך להבין כי עונש שכזה אכן יכול לקרות אך הוא מתקיים במקרים מסוימים וחמורים. רשויות המדינה לא מבקשות למהר להכניס אדם אל בית הכלא. יתרה מזאת, הן יכולות לעשות זאת רק אחרי הליך משפטי מול שופט. כך מדובר בהליך אשר התקיים על פי כמות זמן מסוימת. אם אכן אתם מקבלים זימון להליך משפטי ומבינים כי עומד בפניכם אישום עם אפשרות לעונש מאסר, אין צורך להיכנס ללחץ מיותר מדי.

כעת אנחנו ממליצים לכם לשכור את שירותיו של עורך דין ולנסות להבין כיצד ישנו צורך לפעול בהמשך הדרך. זהו בעל המקצוע אשר יוכל להסביר לכם מה לעשות על מנת לצאת ממצב המאסר. יתרה מזאת, בעזרת המאמץ שלו הרי שתוכלו להיחלץ מעונשים לא פשוטים היכולים להיות מוטלים עליכם. מצאו אדם המתאים לכם.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין ביטול מאסר חייבים בהוצאה לפועל

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על ביטול מאסר חייבים בהוצאה לפועל

שיתוף המאמר ביטול מאסר חייבים בהוצאה לפועל בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא ביטול מאסר חייבים בהוצאה לפועל

זקוקים לסיוע משפטי בביטול מאסר חייבים בהוצאה לפועל? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא ביטול מאסר חייבים בהוצאה לפועל

מחפש מידע נוסף על ביטול מאסר חייבים בהוצאה לפועל?