ביטול עיקול משכורת

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בביטול עיקול משכורת

כאשר אדם נקלע לחובות כספיים, רשויות החוק והמדינה יכולות לנקוט צעדים על מנת להגביל את אורח החיים הכלכלי שלו. בעזרת הגבלות אלו, ניתן להרתיע את החייב, להעניש אותו ולמנוע ממנו להיכנס לחובות גדולים יותר. במאמר זה נבקש להרחיב על הנושא של עיקול משכורת במקרה של הוצאה לפועל. גם כאשר צעד זה מתקיים הרי שיש להבין כי ניתן גם לבטל את הדבר בעזרת הפעולות הנכונות. כך תוכלו להיעזר בעורך דין על מנת שיוכל לזרז את התהליך ולתרום מן המומחיות שלו לדבר. ככול שתתעכבו הרי שהעונש יכול להחמיר יותר. יש לפעול במהירות על מנת שתוכלו לצאת מהעיקול.

עיקול משכורת – הסברים בסיסיים

מהו בעצם עיקול משכורת?

אנשים רבים עובדים במקום פרנסה מסוים ומקבלים את השכר שלהם בעזרת תלוש משכורת מסודר. כאשר אדם נקלע לחובות ויוצאים נגדו צעדים של הוצאה לפועל, הרשויות יכולות לבקש לעקל את המשכורת שלו. דבר זה נעשה מכיוון שאנחנו מדברים על תשלום אשר גם כך מאבד חלק ממנו לטובת תשלומי חובה כגון פנסיה או מיסים. כך, הרשויות מסוגלות גם כן לקבוע סכום מסוים אשר ירד מהשכר ויימסר אל לשכת ההוצאה לפועל. הרשויות אינן יכולות לעקל את כול השכר וישנם מדדים אשר בעזרתם ניתן לקבוע מהו הסכום אשר עומד לרדת. לבסוף, יש להבין כי לרוב ישנו קושי להחזיר את כספים אלו.

מדוע דווקא עיקול משכורת?

פעולת עיקול משכורת נעשית כחלק מסדרה של פעולות הקיימות תחת הקטגוריה של הוצאה לפועל. דבר זה קורה מכמה סיבות. ראשית כול, בדומה לעונשים רבים, גם כאן ישנה אפשרות לגרום לאדם לשלם בכספו עבור חוק מסוים שהפר. דבר נוסף הוא הגישה של הרשויות אל כספים אלו. כך הן יכולות לעקל את המשכורת בעצמן מבלי לחכות לפעולה של החייב. זהו נתיב אשר יותר נגיש להם. לבסוף, אם החובות לא נסגרים, ניתן לעקל כמה משכורות אחת לאחר השנייה. כך התהליך קורה לו בעצמו בצורה פשוטה. עיקול משכורת לרוב נעשה גם ללא הודעה מסוימת.

צעד אחד מתוך רבים

כאשר אדם איננו יכול לשלם סכומי כסף כאלו ואחרים. הרשויות יכולות לנקוט מולו צעדים אשר יגבילו אותו. פעולות אלו נקראות הוצאה לפועל. הדבר מתפרש על פני כמה תחומים, כאשר הצעדים מתקיימים בצורה של מהקל עד לחמור ביותר. כך תחילה החייב מקבל אזהרה שמראה לו כי בקרוב ינקטו מולו צעדים. לאחר מכן חשבון הבנק שלו מסומן והוא איננו יכול להשתמש בשיקים ולהוציא כספים. הצעד הנוסף הוא להגביל את השימוש בכרטיסי אשראי. גם התנועה שלו תהיה מוגבלת ויצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ ואף עיקול של רישיון הנהיגה. לבסוף תעשה קביעה כי חלק מהמשכורת שלו תעוקל גם כן.

כיצד נקבע סכום העיקול?

כעת כשמבקשים לקבוע מהו הסכום הכספי אשר יעקלו מהשכר של אדם כזה או אחר, הרשויות עושות זאת על פי מחשבון מסוים. ראשית כול, הם התייחסו למשכורת עצמה ויבקשו להוציא סכום אשר נגזר מהסכום הכולל של המשכורת. כך ישנו צורך להשאיר סכום מסוים גם אם הוא קטן ולא לעקל את כלל המשכורת. בנוסף, הסכום נקבע על פי המצב המשפחתי והכלכלי של החייב. כך אם יש לו כמה ילדים, הרי שיבקשו להשאיר לו שכר מסוים שיכול לעזור בכלכלה שלהם. יתרה מזאת, אם הוא מגדל את הילדים לבדו או שמא הוא גרוש, גם אז יבקשו להתחשב במצב שכזה.

פעילות כנגד הגבלת המשכורת

אדם יכול לבקש לפעול כנגד צעד שכזה בעת שהוא מתרחש. כך הוא יכול להגיש עתירה ולהביע את ההתנגדות שלו. עליו למלא מסמכים, לכתוב טיעונים, לצרף הוכחות ואף לעיתים להגיע לבית המשפט. כך מדובר בהליך לא פשוט כלל וכלל אשר יכול להתארך לו לכמות זמן לא קטנה. כעת כשאתם מבינים זאת, נבקש להמליץ לכם לפעול לצעד עורך דין שהוא מתמחה בתחום. בכול מקרה, גם אם תבקשו לפעול כנגד העיקול, הרי שההגבלה תמשיך לה מדי חודש. כך עליכם לשים לב לדבר זה. פעילות אל מול הרשויות צריכה להתקיים בצורה תקינה וחוקית. ללא דרך זאת הרי שיכול להיווצר עיכוב ואף כישלון של התהליך.

פעילות נכונה לצד עורך דין

ההמלצה הגדולה ביותר שלנו, על מנת שתוכלו לבטל את העיקול על המשכורת שלכם היא לפעול לצד עורך דין. בעזרת צעד שכזה תוכלו להבטיח כי העיקול יוסר או לפחות הנזקים יצומצמו. כאשר אתם מבקשים לפעול לצד מומחה הרי שיש למצוא את האדם אשר יתאים למקרה שלכם. גם אם הוא עוסק בפתרון הגבלת משכורות בצורה יומיומית אין הדבר אומר כי הוא ידע לפעול בשבילכם. כך עליכם לחפש אותו לעומק, לבצע איתו שיחת היכרות ותיאום ציפיות ולברר את כלל הפרטים. רק כך תוכלו לבחור את האדם אשר יוכל לעזור לכם להימנע מהמשך עונש מחמיר שכזה.

לאן הכסף שלכם הולך?

הדבר אשר קורה כאשר המשכורת שלכם מעוקל הוא שהרשויות מבקשות לקחת סכומים כספיים ולהעביר אותם אל ההוצאה לפועל. אך זוהי לא התחנה האחרונה של כספים אלו. כך יש צורך לדעת כי המדינה לא שומרת את הכסף לעצמה להוצאות כאלו ואחרות. הרצון הוא להחזיר את הכסף למסגרות אשר האדם חייב להם.
למעשה, ללא שהכסף יוחזר הרי שהחובות לא ייעלמו. כך לא רק שהרשויות אחראיות לעיקול השכר אלא שהן גם צריכות להעביר את הכספים. ההמלצה שלנו היא לפקח על הדבר ולהיות ערניים לקצב התקדמות התהליך. תוכלו לעשות זאת בעצמכם או לבקש מעורך הדין שלכם. כך תוכלו לוודא כי הצעדים נעשים בצורה תקינה.

הגעה אל בית המשפט

אם הבקשה שלכם להתנגדות לעיקול המשכורת נדחית הרי שאתם יכולים לעשות דבר מה בעניין. בתור אזרחים במדינת ישראל, הרי שיש לכם אפשרות להתמודד כנגד הרשויות בבתי המשפט הקיימים. תוכלו לפנות אליהם בבקשה לפתוח הליך משפטי אשר יכול לעזור לכם להימנע מהמשך עיקול המשכורת. ההמלצה היא להגיע להליך זה בעזרת עורך הדין שלכם. יש להבין כי משפט הוא הליך ארוך, לא קל מבחינה רגשית, כזה אשר תצטרכו לשלם עליו כסף רב ולבסוף לא ניתן לדעת בצורה מדויקת מה תהיה התוצאה. הכנה נכונה לצד בעל המקצוע יכולה לעזור לכם במזעור נזקים ואף בביטול ההחלטה.

סיום הליכים ובדיקות אחרונות

מכיוון שאנחנו מדברים על מצב בו הרשויות אחראיות לעיקול המשכורת כך יש לבדוק כי הן אכן מפסיקות לעשות את הדבר בסיום התהליך. אנו ממליצים לכם לבדוק את הדבר בעזרת פנייה אליהן. בנוסף עליכם להביט על תלוש המשכורת שלכם ולראות שהיא אכן שבה לקדמותה. אומנם עורך הדין שלכם יכול לעזור לכם עם בדיקה זאת אך יש לזכור כי בסופו של דבר זה המקרה שלכם. הוא אחראי עליו רק לפרק זמן מסוים. כאשר הוא ימשיך הלאה הרי שאתם נשארים לבד. הרשויות יכולות אף לטעות ולהמשיך לעקל את החשבון גם לאחר שהתהליך נגמר. רק כך תוכלו לעבור את האתגר.

עבודת עורך הדין במקרה של עיקול משכורת

ההפנמה כי ישנו צורך לעבוד לצד בעל מקצוע

כעת כאשר מבינים את הבעיה הקיימת כשהמשכורת שלכם תהיה מעוקלת, הרי שנבקש להסביר לכם את החשיבות של עבודה עם עורך דין. יש להבין כי ישנה אפשרות כי תוכלו לקבל נזק קטן יותר ואף ביטול המקרה אם תפעלו בעצמכם. אך התהליך יכול להיות ארוך, מתיש ואף האפשרות היא קטנה למדי. לעומת זאת פעילות בעזרת עורך דין יכולה לשפר את הסיכויים שלכם בעשרת מונים. יתרה מזאת, החיים שלכם יהפכו לקלים יותר מכיוון שאתם מרכזים מאמצים רבים כלפי ההליך. עורך הדין מבקש לעזור לכם ולפעול בשבילכם, נצלו את הדבר לטובתכם.

מרחב עבודה גדול ככול האפשר

כאשר אתם מבקשים לעבוד מול עורך דין, יש להבין כי הוא מתחיל מהגבלה מסוימת. יתרה מזאת, הוא רוצה לעזור לכם אך הוא נתון אך ורק להחלטות שלכם. כך אתם יכולים להגיע למצב בעייתי בו לא תקבלו את מיטב השירות שאתם רוצים ממנו. ניתן להימנע מההגבלה ולשמוח על מיטב העבודה שלו בשבילכם, בעזרת הרחבת הסמכויות שלו. תוכלו לעשות את הדבר בעזרת נתינת מסמך ייפוי כוח לעורך הדין. בעזרת המסמך הוא יוכל למלא במקומכם מסמכים, לפנות לרשויות, לייצג אתכם בבית המשפט ועוד. בעזרת אפשרות העבודה לצד בעל המקצוע תוכלו להגיע להצלחה רחבה למדי. כך אנחנו ממליצים על נתינת סמכות רחבה.

יצירת תכנית פעולה לפני תחילת הליך

בין אם אתם מבקשים להגיע להליך משפטי ובין אם אתם רוצים לנסות אפשרויות אחרות, הרי שעורך הדין שלכם צריך להיות האחד שייעץ לכם על מנת לפעול בדרך כזאת או אחרת. יש לזכור כי אתם נעזרים בבעל מקצוע, אתם משלמים לו לעיתים כסף רב על מנת שישתף אתכם בחכמה שלכם. כך כאשר אתם מתחילים לעבוד אתו, ישנו צורך ליצור תכנית פעולה להמשך העשייה שלכם. תוכלו להימנע מעשייה מיותרת אשר עומדת להגיע לכישלון מסוים. בנוסף, תוכלו להגיע להישגים גבוהים יותר. עורך הדין אכן יבקש מכם לשבת ולתכנן את הצעדים הבאים שלכם.

עורך הדין המתאים ביותר בשבילכם

על מנת שתוכלו לעבוד בצורה הטובה ביותר לצד עורך דין כזה או אחר, עליכם למצוא את האחד שיוכל להתאים לכם. כך עליכם להשקיע זמן רב בחיפוש האדם שיוכל להתאים לכם. תוכלו לעשות את הדבר בעזרת כמה דרכים. האפשרות הראשונה היא לבצע חיפוש באתרי האינטרנט ומקורות המידע השונים. כך יש לבדוק מי הם האנשים אשר קיבלו דירוג חיובי גבוהה מהמשתמשים הרבים. הדבר הנוסף שתוכלו לעשות הוא להתייעץ עם הסביבה הקרובה שלכם. רוב הסיכויים כי יש אנשים שאתם מכירים אשר היו מעורבים במקרה שכזה. כך תוכלו לדעת מי הוא עורך הדין אשר עזר להם לצאת מהבעיה.

חשיבות הבעיה הקיימת בשבילכם

עורכי דין עובדים על פי קצב מסוים. ישנם כאלו אשר יותר עסוקים כאשר לוח הזמנים שלהם הוא ריק. ישנם כאלו שהם יותר גמישים ויכולים להגיש לכם יומן ריק על מנת שתקבעו פגישה שתהיה נוחה לכם. בעזרת עורך דין פנוי הרי שתוכלו לטפל בבעיה שלכם בצורה תקינה יותר. ההמלצה שלנו היא שלפני תחילת העבודה עם בעל המקצוע, תסבירו לו כי המקרה שלכם הוא חשוב בצורה משמעותית. אנחנו מדברים על מקרה בו נלקח מכם כסף כאשר ממילא אתם נמצאים במצב לא נעים בו יש לכם חובות כספיים. לרוב עורכי דין מבינים את המצב, אך הבהרת הבעיה יכולה ליצור בהם רצון לפעול בצורה מהירה.

פעילות כבר לפני קיום המצב

כמו שכבר הספקנו להסביר לכם, הוצאה לפועל מורכבת מסדרה של פעולות אשר כול אחת מהן היא חמורה יותר מהשנייה. כך אנו ממליצים לכם לעבוד לצד עורך דין עוד לפני שאתם מקבלים את האזהרה הראשונה. כבר כשאתם נכנסים לחוב גדול שאתם יודעים כי לא תוכלו לשלם אותו, נסו להשקיע זמן במציאת בעל מקצוע שיעבוד בשבילכם. כך תוכלו להימנע מצעדים מחמירים ואף לדעת כיצד לפעול בעוד מועד כאשר הבעיה תגיע. אנו ממליצים לכם להיות עם יד על הדופק ולהרגיש את האירועים העומדים לקרות. רק כך תוכלו להימנע מהמקרה הלא נעים מדי של הגבלת או עיקול המשכורת שלכם.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה ביקש להתמקד בצורה רחבה במקרה של עיקול והגבלת משכורת וטיפול בדבר על ידי עורך דין. כך ביקשנו להסביר לכם הן על הנושא עצמו והן על העבודה של עורך דין הצריכה להתקיים. עיקול משכורת הוא מקרה אשר יכול להביא תקלה על החיים שלכם ואף לגרום לכם מועקה נפשית מסוימת. השכר ממנו אתם חיים מוחרם ומביא למצב לא נעים ומתמשך בו תלוש השכר שלכם פשוט מאכזב אתכם. בנוסף, היציאה ממצב זה היא קשה שכן אתם צריכים להתמודד מול רשויות החוק של מדינת ישראל. לכן אנו ממליצים לכם לפעול לצד עורך דין על מנת להגדיל א הסיכויים שלכם.

זהו בעצם בעל מקצוע אשר מבקש להקדיש את העיסוק שלו על מנת להוציא אתכם מהמקרה של העיקול. כך עליכם להשקיע מאמץ ולבדוק את העבודה שלו. גם אם לקחתם אדם אשר נראה לכם כמומחה, יש להבין כי הוא עדיין אנושי. ללא הביקורת שלכם יוכלו להתפספס דברים.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין ביטול עיקול משכורת

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על ביטול עיקול משכורת

שיתוף המאמר ביטול עיקול משכורת בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא ביטול עיקול משכורת

זקוקים לסיוע משפטי בביטול עיקול משכורת? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא ביטול עיקול משכורת

מחפש מידע נוסף על ביטול עיקול משכורת?