בקשה לסגירת תיק או הסרת חייב מתיק הוצאה לפועל

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בבקשה לסגירת תיק או הסרת חייב מתיק הוצאה לפועל

אם אדם איננו מסוגל לשלם סכומי כספים אשר הוא התחייב אליהם, רשויות המדינה יכולו לבקש לפתוח נגדו תיק הוצאה לפועל. במסגרת הדבר הן עלולות להגביל את אורח החיים הכלכלי ואת חופש התנועה שלו. אך אפשר לצאת מההוצאה לפועל ואף לבקש לבטל את הדבר. ניתן לעשות את הדבר הן בצורה עצמאית והן בעזרת עבודה לצד עורך דין. אלו הן חלק מהזכויות הקיימות בשבילכם במסגרת היותכם אזרחים במדינת ישראל. אך לא תפעלו בצורה הנכונה הרי שאתם מועדים לכשלון. כך יש לפעול על פי הצורה התקינה. לבסוף, טוב לדעת כי יש מגוון דרכים בערתן תוכלו להיחלץ מהצרה. מאמר זה יעסוק בנושא בצורה מקיפה.

הליך סגירת תיק או הסרת חייב מתיק הוצאה לפועל

מהי הוצאה לפועל?

ראשית כול ישנו צורך להבין מהי הוצאה לפועל, לא רק שעליכם לדעת על אילו צעדים אנחנו מדברים אלא שכעת נבקש להסביר כיצד נוצרת החלטה על פתיחת התיק. כאשר אדם מגיע לחובות גדולים אצל כמה מקומות, יכולה מדינת ישראל להחליט כי ישנו צורך לפתוח בתיק הוצאה לפועל נגדו. כאשר התיק נפתח מתחילים אי אילו תהליכים. כך ישנה אפשרות להגביל את חשבון הבנק, להוציא צו עיכוב יציאה מהארץ, להחרים ריהוט ונכסים ועוד. הוצאה לפועל יכולה להימשך עד אשר החובות הכספיים שלכם יסגרו. בנוסף תוכלו אתם בעצמכם לבקש להפסיק את הדבר בעזרת הגשת התנגדות כזאת או אחרת.

כיצד נפתח התיק אל מול אדם?

טוב לדעת כי לא כול אדם אשר מגיע לחובות כספיים הוא כזה אשר יפתח נגדו תיק הוצאה לפועל. ההחלטה נקבעת על פי שני אלמנטים ראשיים. התנהלות כלכלית לאורך שנים וגודל החובות הכספיים. כך אם ישנו אדם אשר מבזבז כספים בצורה לא חכמה, נקלע למינוסים לעיתים קרובות ואף נמצא בין הלוואות רבות הרשויות יכולות לראות בעשייה שכזאת כלא תקינה. אם הוא נקלע לחובות, המדינה תחשוב כי לא ניתן לסמוך עליו ולכן ישנו צורך לנקוט צעדים מולו. אדם אשר נקלע לחובות כספיים גם אם התנהל כלכלית בצורה חכמה לאורך השנים, יכול גם כן לקבל הוצאה לפועל.

הוצאה לפועל בגין עבירה על החוק

אפשרות נוספת אשר בגללה אדם יכול להגיע למקרה בו יפתח מולו תיק הוצאה לפועל, היא כזאת הקשורה לעבירה על החוק. אם אדם אכן הפר את חוקי מדינת ישראל, ניתן להעניש אותו בעזרת צעד שכזה. גם לפני הליך משפטי, רשויות המדינה יכולות לראות בו כאדם מסוכן ולבקש לפעול כנגדו. כך אם אכן עברתם על החוק, טוב לדעת כי אתם יכולים להגיע למצב בו אתם מבקשים להתנקות מעבירות אלה. יש לוודא כי אכן לאורך התהליך אתם פועלים למען ביטול ההוצאה לפועל. כך הרשויות יכולות לבקש להגביל אתכם, גם לאחר סיום ההליך המשפטי הפלילי נגדכם.

דרכים שונות לסגירת תיק הוצאה לפועל

ישנן כמה אפשרויות אשר בעזרתן תוכלו לבקש לסגור את תיק ההוצאה לפועל. הראשונה היא פשוט לסגור את החובות הכספיים הקשורים אליכם. פעמים רבות ישנו קושי לבצע את הדבר מכיוון שנקלעתם לחובות שאינכם יכולים לשלם. כיום ישנה אפשרות לפרוס את החובות לתשלומים, לדחות אותם ולבקש הלוואה. אפשרות נוספת היא להגיש התנגדות על מנת להפסיק את ההליכים המתקיימים מולכם. ניתן לעשות את הדבר בצורה עצמאית ובעזרת עורך דין. ההמלצה היא לעבוד בעזרת בעל מקצוע מן החתום. לבסוף, תוכלו גם לבקש להגיע לבית המשפט ולהתמודד מול גורמים שונים. כך תוכלו למזער נזקים או לנסות לבטל את כול התיק.

זכות אחת מתוך רבות

למעשה, אין זה משנה כמה חמורה היא העבירה שביצעתם או כמה גדול החוב הכספי אליו נכנסתם. תמיד תוכלו לבקש לסגור את תיק הוצאה לפועל הקיים נגדכם. יש לזכור כי זוהי זכות אחת מתוך רבות אשר תוכלו לממש אותה בתור אזרחים במדינת ישראל. כך הרשויות השונות אינן יכולות למנוע מכם לפעול. בנוסף יש להבין כי גם צעדי ההוצאה לפועל יכולים להתקיים עד לרמה מסוימת. אם יש לכם מצב כספי, בריאותי או משפחתי מסוים, תוכלו לבקש להספיק את ההליכים נגדכם. אנו ממליצים לכם לנצל את הזכות שלכם עד כמה שאפשר. הרי שזה חבל כי תפספסו הזדמנות טובה שכזאת.

אתם לא הראשונים לעשות זאת

יש להבין כי אינכם ממציאים את הגלגל, כך עליכם לנסות לבקש עצות מחברים, מקרובי משפחה ומשותפים עסקיים. לא רק שסביר להניח כי גם הם נחשפו למקרה דומה אלא שהם כנראה יצאו ממנו. כך הם יוכלו להסביר לכם כיצד לפעול בהמשך הדרך על מנת להימנע ממצב חמור עוד יותר. בכלל, ישנם אנשים שונים במדינת ישראל אשר נקלעו למצב הלא פשוט. כיום אנחנו חיים בעולם טכנולוגי המאפשר לכם לבקש עזרה מאחרים בלחיצת כפתור. כך אנחנו ממליצים לכם לפרסם מודע בפורומים וברשתות החברתיות. ככול שתקבלו יותר תשובות ותגובות כך תדעו מהי האפשרות המתאימה ביותר בשביל המקרה שלכם.

החמרת המצב ככל שהזמן עובר

יש להבין כי אתם נמצאים במקרה בו ככול שתפעלו בצורה מאוחרת, כך המקרה שלכם יהפוך לחמור עוד יותר. הדבר מתקיים לו מכמה בחינות. צעדי הוצאה לפועל מתקיימים מהקל אל החמור, הם הופכים לקיצוניים יותר ככול שעובר הזמן. כך ההמלצה היא להתחיל לפעול כבר שנפתח התיק ונשלחת האזהרה הראשונה אליכם. בנוסף, החובות הכספיים יכולים לגדול ואף לצבור ריבית בכול יום שעובר. מבלי שתשימו לב, הן יהפכו לגדולים עד שלא תוכלו לשלם אותם כלל וכלל. הדבר האחרון שמחמיר הוא דירוג האשראי שלכם. הוצאה לפועל בעצם מסמנת אתכם כלקוחות מוגבלים. הדירוג שלכם נפגע מסימון זה ויכול להידרדר.

אין צורך להתייאש כעת

הרי שזה מובן כי אתם נכנסים ללחץ מסוים. אורח החיים שלכם כולו משתבש כאשר נפתח תיק הוצאה לפועל נגדכם. אתם לא יכולים להוציא כספים ולשלם חשבונות. אנשים סביבכם יכולים לבקש לא לבצע עסקים נגדכם ואף לא לבטוח בכם. רשויות החוק יכולות להחמיר את המצב ולבקש לנקוט צעדים נוספים נגדכם. אך כעת נבקש לרגע להסביר כי אין צורך להתייאש. תוכלו לצאת ממצב הביש בדרכים כאלו ואחרות כול עוד תמשיכו לפעול. גם אם צעדים מסוימים נכשלים, הרי שאתם צריכים לנסות דרך אחרת. הצעד הראשון לסגירת תיק הוצאה לפועל הוא להחליט כי אתם אינכם מתייאשים מהמצב. נסו להגיע לאפשרות שכזאת.

ערנות למצב המתקיים סביבכם

כעת כאשר החלטתם להתחיל לפעול למען סגירת תיק הוצאה לפועל, עליכם להבין כי המצב שלכם עומד להשתנות אך הדבר לא יקרה ביום או פעולה אחת. כך עליכם לפנות אל הרשויות ולהבין עד כמה חמור המצב שלכם. בנוסף, עליכם להבין מול הבנקים וחברות האשראי, מה אתם כן יכולים לעשות במסגרת הצעדים הננקטים מולכם. בנוסף, עליכם לבדוק מהן הזכויות הבסיסיות שלכם.
כך תוכלו לדעת כיצד אתם יכולים לפעול בכלל, לא רק על מנת לסגור את התיק אלא על מנת להמשיך לחיות בכבוד. אך הרשויות לא יפנו אליכם על מנת לספר לכם על המצב בו אתם נמצאים. כך ההמלצה שלנו היא להיות ערניים.

סדר פעולות לסגירת תיק הוצאה לפועל

בקשה למבט ראשוני על המצב שלכם

כאשר תיק הוצאה לפועל נפתח, הרי שהדבר קורה בהתאם למצב נוכחי מסוים. כך הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לבקש מרשויות המדינה להביט שוב על מצב החובות שלכם ועל מצב חשבון הבנק. לא מן הנמנע כי הצלחתם להקטין אותם ולמזער את הנזק. רשויות המדינה לרוב אינן מבקשות לבדוק כול תיק של האנשים השונים אשר ישנן פעולות נגדם. בנוסף, תוכלו לבקש מהן להביט על המצב הקיים ולדעת האם ניתן לבטל את המצב. אם נולד לכם ילד, התגרשתם או שבן הזוג נפטר , אם קרוב משפחה נקלע למצב רפואי בעייתי.

בירור הנזק וכיצד ניתן לפעול

לעיתים אנחנו מגיעים למצב בו הבנק שלנו מתקשר אלינו ומודיע כי חשבון הבנק שלכם מעוכל ונפתח תיק הוצאה לפועל נגדכם. כך עליכם לברר את גודל הנזק ולהבין כיצד ניתן לפעול על מנת לצאת ממצב הביש. כך אנחנו ממליצים לכם להגיע למצב חיובי בו אתם יודעים עד כמה הנזק הוא גדול. כך גם תדעו האם תוכלו לבצע פעילויות כאלו ואחרות על מנת להפסיק את הדבר. אם למשל כול מה שצריך הוא לשלם חובות כספיים הרי שניתן לבצע את הדבר בצורות נוחות למדי. ישנה אפשרות כי תצטרכו לפעול בצורה רחבה יותר על מנת לסגור את התיק.

הגשת בקשה לסגירת התיק

כעת אתם יכולים לבקש מהרשויות לסגור את תיק ההוצאה לפועל נגדכם. אנו יוצאים מתוך נקודת הנחה כי אינכם יכולים לשלם את החובות הכספיים או שמא אתם חשים כי נעשה חוסר צדק מולכם. תוכלו לבקש לסגור את התיק בעזרת הגשת בקשה אל מול הרשויות השונות. ניתן לעשות את הפעולה בעזרת האינטרנט או בעזרת שליחת דואר. כך תצטרכו לכתוב טענות, לצרף ראיות, למלא טפסים ולשלוח את המסמכים אל המקום הנכון. את כול אלו תצטרכו לבצע בצורה תקינה ונכונה. אם לא תעשו את הדבר כך הרי שההליך שלכם יכול להתעכב ואף להיכשל. עליכם לבדוק את ההוראות לפעולות שלכם.

עבודה בעזרת בעל מקצוע

ההמלצה שלנו אליכם היא להגיע למצב בו אתם פועלים בעזרת בעל מקצוע, כלומר עורך דין מהתחום. כך אתם יכולים לבקש לעבוד עם אדם אשר רוצה לעזור לכם להצליח ולסגור את תיק ההוצאה לפועל שלכם. נבקש להסביר כי ללא עורך דין הרי שאתם לוקחים סיכון מסוים. לא רק שאינכם בקיאים בנושא אלא שאתם בעלי עומס מסוים המונע מכם להשקיע את מירב המאמצים בדבר. כך אנחנו ממליצים לכם לחבור לעורך דין כזה או אחר. לא רק שהוא מכיר את התקנות השונות בשל כול הידע שיש לו, אלא שהוא היה עסוק בפתרון של מקרים שונים ועזרה ללקוחות. ישנו צורך למצוא בעל מקצוע איכותי.

בקשה להליך משפטי

אם הגשת הבקשה לסגירת התיק לא נענתה בצורה חיובית, תוכלו לבקש להגיע להליך משפטי מול גורמים כאלו ואחרים. כך עליכם להכין בקשה מסודרת אשר מראה מדוע ישנו צורך לפתוח דיון במקרה שלכם. בקשה זאת דומה למקרה של בקשה לסגירת תיק הוצאה לפועל. רק שכאן אתם נמצאים במצב בו עליכם להסביר מדוע ההחלטה של הרשויות היא איננה נכונה. יש להבין כי דיון משפטי כולל בתוכו עבודה של שופט ומספר אנשי צוות. כך לא כול אחד זכאי להגיע לאפשרות שכזאת. עורך הדין שלכם יכול לעזור לכם במקרה שכזה ולייעץ כיצד יש לפעול בהמשך הדרך.

הגשת ערעור על החלטה

אם לאחר ההליך המשפטי נגדכם, התשובה שהתקבלה היא שלילית ועדין תיק ההוצאה לפועל קיים, טוב לדעת כי אין צורך להתייאש. תוכלו לבקש להתחיל בערעור על החלטת בית המשפט. כך עורך הדין שלכם יכול ליצור תכנית פעולתה, בעזרתה תראו כי ההחלטה נעשתה בצורה לא תקינה.
מצד אחד אנחנו מדברים על מצב בו ניתן לפתוח את המקרה מחדש ואף להצליח. מצד שני יש להבין כי ניתן גם להגיע למקרה גרוע עוד יותר. שופט יכול להחליט כי לא נעשה עונש מספיק חמור נגדכם ואף להחמיר את המצב. בכלל ישנו צורך להבין כי לא מן הנמנע כי לא יאושר לקבל את הערעור שלכם.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה ביקש לדבר בצורה רחבה על שני נושאים עיקריים. מהי הוצאה לפועל וכיצד אפשר לסגור את התיק שלכם. כך ישנו צורך להבין כי בתור אזרחים במדינת ישראל, יש לכם מגוון אפשרויות לפעול בעזרתן. כך כול פעילות היא מורכבת בפני עצמה ודורשת מכם מאמץ מסוים. אך אם לא תנצלו אותה הרי שתתחרטו בהמשך הדרך. כך אם פעולה אחת תיכשל הרי שיש לכם מוצא מסוים. בנוסף, ניתן להגביל את ההוצאה לפועל עצמה. כך תוכלו לטעון כי ישנו מצב המצריך שימוש באמצעים כספיים או הגעה למצב בו לא יחמירו הפעילויות השונות נגדכם. אין סיבה שתבקשו לחסום בפניכם פעילויות שכאלו.

מאמר זה נוצר בעזרת ייעוץ אל מול בעלי מקצוע איכותיים. בנוסף נעשה מחקר אל מול מקורות מידע כאלו ואחרים. כך אנחנו מקווים כי קריאת הסעיפים יכולה לעזור לכם בהמשך הדרך בהליך אליו אתם נכנסים. בכול מקרה, עורך הדין שלכם הוא בעל המקצוע עליו אתם צריכים לסמוך.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין בקשה לסגירת תיק או הסרת חייב מתיק הוצאה לפועל

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על בקשה לסגירת תיק או הסרת חייב מתיק הוצאה לפועל

שיתוף המאמר בקשה לסגירת תיק או הסרת חייב מתיק הוצאה לפועל בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא בקשה לסגירת תיק או הסרת חייב מתיק הוצאה לפועל

זקוקים לסיוע משפטי בבקשה לסגירת תיק או הסרת חייב מתיק הוצאה לפועל? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא בקשה לסגירת תיק או הסרת חייב מתיק הוצאה לפועל

מחפש מידע נוסף על בקשה לסגירת תיק או הסרת חייב מתיק הוצאה לפועל?