החזר מס בגין שכר שהשתנה

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בהחזר מס בגין שכר שהשתנה

אולי פעם שמעת על המושג החזר מס ושיש שכירים שזכאים לקבל הטבות במס והחזרים, אך האם ייחסת לכך חשיבות? לנו חשוב שתייחס לכך את החשיבות המלאה כיוון שמדובר בסכומי כסף שזכותך לקבל בחזרה וחבל שלא תהיה מודע לזכויות הבסיסיות שלך.

 

להיות שכיר בישראל

האם אתה עובד כשכיר במפעל ליצור כימיקלים? או שאתה מורה או מרצה במוסד לימודים? ואולי אתה עובד במשרד גדול או עובד כמתכנת בחברה. לא משנה בה עיסוקך כשכיר- כנראה אתה זכאי להחזר מס.

שכיר- רשת ביטחון

יש יתרונות משמעותיים בלהיות שכיר. תלוש שכר קבוע כל חודש ללא צורך בלרדוף אחרי לקוחות או לדאוג איך לייצר פרנסה, תשלומי ביטוח לאומי ומס בריאות קבועים ודי נמוכים בהתאם לשכר שלך והידיעה לאן אתה הולך כל בוקר אחרי שאתה מצחצח שיניים, נהנה מקפה ועוגה ולובש חולצה מכופתרת או חולצת טי שרט נוחה. אתה ככל הנראה לא שמעת מעודך על המונחים הגשת דו”ח שנתי והשוואת הוצאות מול הכנסות.

שכיר- לא כזה פשוט

מצד שני, להיות שכיר לא תמיד מקנה הכנסות כאלה גבוהות ולעיתים במהלך השנים לוקח זמן להתקדם בתפקיד ולקבל עליות משמעותיות במשכורת. לעיתים גם במהלך שנות העבודה השכר דווקא יורד מסיבות שונות בנוסף, רוב השכירים לוקחים את תלוש השכר שלהם כמובן מאליו ולא בודקים ממש את הניכויים שמנוכים מהמשכורת שלהם.

וכך יכול להיווצר מצב בו אתה משלם יותר מדי מס כבר תקופה ארוכה, בלי שאתה מודע לכך בכלל ועל כאן גם זכאי לקבל החזר.

שכיר- אל תתעלם!

לפי דיווחים עדכניים, הקופה הציבורית מכילה כרגע כ8 מיליארד שקלים כתוצאה ממיסים גבוהים מדי ששולמו על ידי אזרחים כמוך ומעולם לא ביקשו לקבל החזר. הכסף הזה לא נמצא בשימוש ואם תחכה יותר מדי זמן לדרוש אותו בחזרה, יכול להיות שלא תוכל כי יש חוק התיישנות. ניתן להגיש בקשה להחזר מס עד שש שנים אחורה שמצד אחד זה מרגיע ומצד שני לא כדאי לתת לזמן להמשיך לתקתק בלי לעשות שום דבר בנידון כי החיים נוטים לעבור בקצב די מהיר.

סיבות להחזר מס לשכירים

כפי שהכותרת הראשית מגלה לך, החזר מס לשכירים מגיע הרבה פעמים בעקבות שינויי שכר שחלים. בנוסף יש לכך עוד סיבות. מיטב מומחי המס שלנו  ריכזו כאן עבורך את כל מה שאתה צריך לדעת לגבי סיבות, קריטריונים וזכויות שלך כשכיר לקבלת החזר מס.

שינויי שכר- על מה ולמה?

תשלום המס שלך מחושב לפי ההכנסה השנתית הצפויה שלך. לכן אם חווית שינויי שכר במהלך שנת המס, בהכרח נוצר הפרש בין המס ששילמת למס שהיית צריך לשלם בפועל. אם שינויי השכר גרמו להכנסתך להיות נמוכה ממה שהיה מצופה בתחילת השנה, הרי שאתה זכאי להחזר מס.

לזהות נכון שינויי שכר

תקופת אבטלה במהלך השנה, שינוי מעסיק, שינוי תפקיד וכל דבר שגרם לשכר לך להיות נמוך מהצפוי מזכה אותך בהחזר מס. גם עבודה אצל שני מעסיקים ויותר במקביל ללא עריכת תיאום מס יוצרת הפרשי מס. אתה מעצב גרפי בשני משרדים במקביל? חזרת להיות אדריכל בחברה אחרי כמה חודשי אבטלה? התפטרת מעבודתך כעורך דין כדי להגשים חלום ולעבוד במאפיית עוגות ולחמים?

תבדוק מה החזר המס שמגיע לך לקבל!

נקודות זיכוי במס גם לשכירים

בנוסף לכל הסיבות המוזכרות כאן שמזכות אותך בהחזר מס, ישנן גם נקודות שמקנות לך הטבות במס ואם לא עדכנת לגביהן את מס ההכנסה, מגיע לך לקבל עבורן החזר.

הנקודות זיכוי נשענות לרוב על קריטריונים של מצב אישי ומשפחתי כגון לידת ילד, מגבלות רפואית, סיום לימודים במוסד מוכר, שחרור משירות צבאי, חד הוריים, הורים, מגורים ביישוב מועדף ועוד.

כל נקודה כזאת שווה לך כסף לצד הסיבות האחרות להחזר מס. תבדוק עוד היום מה הסכום שמגיע לך לקבל! רוצה לדעת איך? תמשיך לקרוא.

 

הגשת בקשה להחזר מס בעקבות שינוי במשכורת

תהליך הבקשה יכול להיות מורכב וארוך ויכול להיות קליל וידידותי. זה תלוי בכמה גורמים בין היתר ביכולת שלך להתנהל מול הבירוקרטיה של רשות המיסים ולהגיש בקשה מדויקת. בכל מקרה, אתה ממש לא חייב להיות בזה לבד.

החזר מס על אותה השנה

הדבר הכי נכון לעשות זה כמובן לערוך תיאום מס מראש אם החלפת מעסיק או שאתה עובד אצל שניים במקביל ולעדכן על נקודות הזיכוי שלך מראש. פספסת משהו? לא נורא, אם מדובר באותה שנת המס והיא טרם נסתיימה, תוכל לבצע תיאום מס רטרואקטיבי באתר אינטרנט של מס ההכנסה, להביא את האישורים שתקבל למעסיק שלך ועל הדרך לבקש ממנו לעדכן על נקודות הזיכוי המגיעות לך. קליל, מהיר וחביב.

החזר מס על שנים קודמות

כאן התהליך יכול לקחת יותר זמן, יותר אנרגיות ומשאבים. קודם כל כאמור ניתן להגיש בקשה להחזר עד שש שנים אחורה וצריך להגיש בקשה נפרדת על כל שנה. עליך למלא בצורה מדויקת את הטפסים ולהמציא מסמכים המוכיחים את הסיבות שלך לקבלת החזר. אתה צריך להיות קפדן ומדויק כי כל טעות קטנה תפסול את בקשתך ותחזיר אותך לתחילת התהליך. את הקשה לא ניתן לבצע באינטרנט וצריך להגיע פיזית לרשות המיסים ולהמתין בתור לפגישה עם פקיד שומה.

 

סיכום החזר מס בגין שכר שהשתנה

אנשים רבים מתייאשים מתהליך קבלת החזר מס בין אם זה בגלל קושי בהתנהלות מול פקידי השומה, חששות מהבירוקרטיה של רשות המיסים, חוסר זמן להגיע ולהמתין בתור או שהם פשוט מסתבכים בהגשת טפסים ומסמכים.

מיטב יועצי המס שלנו עומדים לרשותך במקצועיות ואדיבות כי הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה שתרגיש לבד בתהליך ותוותר. מדובר בכסף שלך ובזכויות הבסיסיות שלך.

נשמח לבדוק עבורך סכום החזר מס מדויק כמה שיותר, להגיש בקשה מסודרת ומדויקת עם כל הטפסים והמסמכים, לחסוך לך כל התנהלות שיש עם מס ההכנסה ולהפוך את תהליך קבלת ההחזר למהיר יותר ונעים יותר.

 

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין החזר מס בגין שכר שהשתנה

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על החזר מס בגין שכר שהשתנה

שיתוף המאמר החזר מס בגין שכר שהשתנה בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא החזר מס בגין שכר שהשתנה

זקוקים לסיוע משפטי בהחזר מס בגין שכר שהשתנה? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא החזר מס בגין שכר שהשתנה

מחפש מידע נוסף על החזר מס בגין שכר שהשתנה?