החזר מס עקב חילופי עבודות

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בהחזר מס עקב חילופי עבודות

בוודאי שמעת על המושג החזרי מס אבל אולי כמו ישראלים רבים אחרים, חשבת שזה לא נוגע לך.

אנחנו במשרד טאוב ושות’  שמחים לבשר לך שמרבית הסיכויים הם שאתה זכאי להחזר מס כמו אזרחים רבים אחרים וכנראה אתה פשוט לא מודע לכך.

 

החזר מס ומקומות עבודה

בעבר הלא רחוק, אנשים רבים עבדו את רוב חייהם באותו מקום העבודה. יכול להיות שסבא שלך החזיק חנות כל חייו, סבא עבד 30 שנה באותו הבית חרושת ואמא שלך תצא לפסיה אחרי שעבדה כל חייה באותו המשרד. אך היום המצב שונה.

ריבוי מעסיקים ותחלופה

היום העולם התקדם ואולי גם אתה מתחזק כמה מקצועות שונים במקביל או שבדיוק עשית הסבה.

אולי אתה זמר אירועים ובמקביל עורך דין במשרד? אולי אתה יועץ ארגוני שעובד בכמה חברות?

אולי היית סוכן נדל”ן 15 שנה ואז החלטת לעסוק בתחום הטיפול והפסיכולוגיה?

באמת ששפע ההיצע היום נותן נוחות וחופש כדי שתוכל להיות מי שאתה ולחקור את שווקי העבודה השונים בכדי ליצור לעצמך חיים מספקים ומלאי משמעות.

החלפת מעסיק והחזרי מס

בתוך כל הניסוי והטעייה, יכול להיות שאתה לא יודע שהחלפת מעסיק במהלך אותה שנת מס יכול ליצור מצב בו אתה משלם מס גבוה מדי שלא בצדק. ממש ברגעים אלה, יכול להיות שמחכה לך החזר מס שטרם ביקשת אותו ובינתיים הכסף הזה משתעמם לו בקופה הציבורית.

אז אך נוצר ההחזר מס הזה?

תשלום המס שלך מחושב לפי ההכנסה השנתית המשוערת שלך. מה שאומר שאם בפועל במהלך השנה הכנסת פחות מהמשוער, בהכרח נוצר הפרש בין המס ששילמת לבין המס שהיית צריך לשלם. הרי הרווחת פחות, למה שתשלם יותר? אם הרווחת בתור מעצב גרפי במשרד גדול 10,000 ₪ בחודש ועברת להיות מאייר בחברה קטנה יותר ואתה מרוויח 6,000 ₪ בחודש במהלך אותה השנה, מס הכנסה לא מעודכן בכך.

 

מערכת המס בישראל

במדינת ישראל יש שיטת מיסוי שכדאי שתכיר. השיטה בנויה כך שתוכל להיות מותאמת לכל אדם באשר הוא ולהתייחס לכל מקרה לגופו. שיטת המיסוי הזאת נקראת שיטה פרוגרסיבית והגיע הזמן שתדע איך זה עובד לטובתך.

מדינת ישראל מתחשבת

מדינת ישראל רוצה לעזור לתושביה ולכן מדרגת המס שכל אזרח משלם תלויה בהכנסותיו. ככה יוצא שהעשירון העליון משלם את המס הגבוה ביותר בעוד אזרחים במעמד כלכלי נמוך משלמים מס נמוך מאוד ואף גם מקבלים פטור מלא מתשלום המס. לכן אם נוצרו לך פערי שכר בעקבות מעבר ממעסיק אחד לאחר באותה השנה, אתה זכאי לקבל החזר.

עדכון רשות המיסים בשינוי

נכון שאתה משלם מס מדי חודש בחודשו, אך רשות המיסים מתעדכנת במצבך בצורה שנתית.

אם אתה עצמאי אז אתה מכיר כבר את הדו”ח השנתי ויודע שככה רשות המיסים לומדת על שינויים בעבודתך ומחזירה לך כסף שלא היית צריך לשלם אך אם אתה שכיר כנראה אתה לא מודע לכך.

תאר לך מצב בו היית כמה חודשים מובטל. בין אם קיבלת דמי אבטלה או לא, כשאתה חוזר לעבוד באותה השנה, בהכרח ההכנסות שלך משתנות. אם מס ההכנסה גובה ממך מס כאילו שעבדת כל השנה בפועל, אתה צריך לעדכן אותם שלא כך היה הדבר ולקבל החזר מס.

עדכון בזמן אמת

במידה והחלפת מעסיק באותה השנה או שחווית שינויי שכר מסיבות כאלו ואחרות, חשוב שתנסה לעדכן בכך את רשות המיסים טרם נסתיימה שנת המס. אתה יכול לבצע תיאום מס באתר האינטרנט שלהם וכך לקבל את ההחזר שמגיע לך תוך זמן די קצר.

הגשת בקשה להחזרי מס

במידה ולא עדכנת את רשות המיסים בכך שהחלפת מעסיק באותה השנה, נוצר הפרש מס שמגיע לך לקבל אותו כהחזר ישר לחשבון הבנק שלך. איך תגיש נכון בקשה כזאת והאם אפשר גם להגיש על כמה שנים אחורה? המומחים שלנו במשרד טאוב ושות’  שמחים לספק לך את כל התשובות.

הגשת בקשה רטרואקטיבית

אם אתה מבין שהחלפת כמה מעסיקים שונים בשנים האחרונות דע שאתה יכול לבקש החזר עד שש שנים אחורה. על כל שנה תתבקש להגיש בקשה נפרדת עם המסמכים הדרושים וההוכחות שיבקשו ממך כדי להראות לרשות המיסים את השינויים שחלו בהעסקתך ואת  שינויי השכר שקרו.

אופן הגשת הבקשה

להגיש בקשה להחזר מס דורש להגיע פיזית למשרדי מס ההכנסה. כדי לך לוודא שאתה לא מפספס אף מסמך דרוש וממלא טפסים נכונים וכראוי, כדי שלא תקדיש מזמנך היקר להגיע, להמתין בתור ולפגוש את פקיד השומה רק כדי לגלות שעשית טעות טכנית ולהתחיל את כל התהליך מהתחלה.

תוכל לבדוק בסימולטור באתר של רשות המיסים סכום משוער של החזר מס שמגיע לך ולמצוא את הטפסים הרלוונטיים להדפסה מבעוד מעוד.

הגשת בקשה מקצועית לקבלת החזר מס

תראה, אין ספק שמתהליך נגיש ולא קשה זה יכול להפוך להיות מורכב וארוך. כל אי ידיעה שלך או כל פספוס קטן יגרמו לפסילת בקשתך ויחזירו אותך לתחילת התהליך. חשוב שלא תתייאש כי מדובר בכסף ששייך לך על פי חוק ובטוח שתוכל למצוא לו שימושים מצוינים. הכסף הזה לא מועיל לאף אחד כשהוא מעלה אבק בקופה הציבורית. המומחים שלנו ישמחו לעמוד לרשותך, למלא את הטפסים בצורה מקצועית ומסודרת ולהגיש את כל המסמכים וההוכחות כפי הנדרש בשבילך. תוכל להבין טוב יותר את הסכום שמגיע לך לקבל, להימנע מלהיתקע בפקקים ותורים ארוכים בדרך לפגישה עם פקיד שומה ולהעביר את ההתנהלות הבירוקרטית למומחים בתחום.

 

סיכום החזר מס עקב חילופי עבודות

אם החלפת מעסיק באותה השנה, כדאי ישר לבצע תיאום מס באינטרנט באתר של מס ההכנסה. אך אם לא עשית זאת וכנראה מגיע לך לקבל החזר מס, תוכל לבקש את ההחזר עד שש שנים אחורה ולהיעזר ביועצי מס מומחים ובעלי ידע וניסיון שיהפכו את התהליך למהיר יותר, יעיל יותר ובהחלט נעים וידידותי יותר.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין החזר מס עקב חילופי עבודות

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על החזר מס עקב חילופי עבודות

שיתוף המאמר החזר מס עקב חילופי עבודות בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא החזר מס עקב חילופי עבודות

זקוקים לסיוע משפטי בהחזר מס עקב חילופי עבודות? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא החזר מס עקב חילופי עבודות

מחפש מידע נוסף על החזר מס עקב חילופי עבודות?