התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בהתנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים

אם אתם מתמודדים עם בקשה למינוי כונס נכסים, אתם בוודאי חווים תקופה מלחיצה ומדאיגה. בקשה כזו עלולה להוביל לאובדן שליטה על נכסיכם ולפגיעה משמעותית בחייכם האישיים והעסקיים. חשוב להבין שיש לכם אפשרויות ודרכי פעולה כדי להתנגד לבקשה ולהגן על האינטרסים שלכם.

התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים דורשת ידע משפטי נרחב והבנה מעמיקה של ההליכים והאסטרטגיות הרלוונטיות. האם אתם תוהים מה הסיכויים שלכם לנצח בהתנגדות? האם אתם מודאגים מההשלכות של מינוי כונס נכסים על העסק או המשפחה שלכם? האם אתם מחפשים דרכים יעילות לטפל בחובות ולהגיע להסדר עם הנושים?

בנקודה זו, קבלת סיוע משפטי מקצועי מעורך דין המתמחה בהתנגדות לבקשות למינוי כונס נכסים יכולה להיות קריטית. עורך דין מנוסה יכול לספק לכם הדרכה מותאמת אישית, לנתח לעומק את מצבכם הספציפי ולפתח אסטרטגיה משפטית חזקה להתנגד לבקשה. בעזרת הייעוץ והייצוג המתאימים, תוכלו למקסם את הסיכויים שלכם להצליח בהתנגדות, להגן על נכסיכם ולמצוא פתרונות יצירתיים להסדרת החובות.

אל תתנו לבקשה למינוי כונס נכסים לשלוט בחייכם. קראו את המאמר שלנו כדי ללמוד עוד על ההליך, על זכויותיכם ועל הצעדים שתוכלו לנקוט כדי להתנגד בהצלחה לבקשה ולהגן על העתיד הכלכלי שלכם.

כיצד משרד עורכי דין טאוב ושות’ יכול לסייע לכם להתנגד לבקשה למינוי כונס נכסים?

כאשר נושים מבקשים למנות כונס נכסים לנכסי החייב, זהו מצב מלחיץ ומאיים עבור החייב. עם זאת, ישנן דרכים משפטיות להתנגד לבקשה כזו, ובמשרד עורכי דין טאוב ושות’ אנו מומחים בסיוע ללקוחותינו בהתמודדות עם מצבים אלה.

על פי חוק ההוצאה לפועל, תשכ”ז-1967, ניתן למנות כונס נכסים רק בהתקיים תנאים מסוימים, כגון אם החייב אינו משתף פעולה או מסרב לשלם את חובותיו. עם זאת, החוק גם מאפשר לחייב להתנגד למינוי כונס הנכסים, למשל אם הוא יכול להראות כי הוא מסוגל ומוכן לשלם את חובותיו.

בפסק הדין רע”א 3312/10, בית המשפט העליון קבע כי על בית המשפט לבחון בקפידה את הצורך במינוי כונס נכסים, ולשקול חלופות אחרות כגון הסדר תשלומים או פשרה, במיוחד כאשר מדובר בחייב שפועל בתום לב.

במשרד טאוב ושות’, אנו נבחן את כל נסיבות המקרה שלכם, ונבנה טיעון משפטי משכנע נגד מינוי כונס הנכסים. נציג בפני בית המשפט חלופות אפשריות, כגון הסדר תשלומים או פריסת החוב, ונדגיש את נכונותכם ויכולתכם לשלם את החובות. נפעל בצורה אסרטיבית להגן על זכויותיכם ועל רכושכם, תוך שימוש בכל הכלים המשפטיים העומדים לרשותנו.

אם אתם מתמודדים עם בקשה למינוי כונס נכסים, אל תהססו לפנות אלינו. המומחיות והניסיון שלנו יכולים לעשות את ההבדל בין איבוד הנכסים שלכם לבין שמירה עליהם והגעה להסדר הוגן עם הנושים.

מה זה כונס נכסים ומתי ממנים כונס נכסים?

כונס נכסים הוא אדם שממונה על ידי בית המשפט לנהל רכוש או נכסים של אדם או חברה, כאשר הבעלים אינם מסוגלים או אינם רשאים לנהל את הנכסים בעצמם. מינוי כונס נכסים יכול להתבצע במגוון מצבים, כגון:

1. כאשר חייב אינו משלם את חובותיו וניתן צו על ידי בית המשפט למנות כונס נכסים שינהל את נכסיו וישלם את החובות.
2. כאשר בעל נכס נפטר ללא צוואה, וממונה כונס נכסים זמני עד לחלוקת העיזבון.
3. כאשר חברה נמצאת בהליכי פירוק, וממונה כונס נכסים לנהל את נכסיה ולפרוע את חובותיה.

מינוי כונס נכסים מוסדר בחוק ההוצאה לפועל, תשכ”ז-1967, ובתקנות ההוצאה לפועל, תשכ”ח-1968. על פי סעיף 53 לחוק, רשאי ראש ההוצאה לפועל למנות כונס נכסים על נכסי החייב, אם הוכח לו שהחייב עלול להבריח או להעלים את נכסיו.

מהם העילות להתנגדות למינוי כונס נכסים?

ישנן מספר עילות אפשריות להתנגדות למינוי כונס נכסים, ביניהן:

1. פגמים בהליך מינוי כונס הנכסים – אם ההליך למינוי כונס הנכסים לא התנהל כדין, למשל אם לא ניתנה לחייב הזדמנות נאותה להשמיע את טענותיו, ניתן להתנגד למינוי.
2. העדר עילה למינוי כונס נכסים – אם לא מתקיימים התנאים הנדרשים בחוק למינוי כונס נכסים, כגון חשש להברחת נכסים, ניתן להתנגד למינוי.
3. פגיעה בלתי מידתית בחייב – מינוי כונס נכסים עלול לפגוע קשות בחייב ובפרנסתו. במקרים מסוימים, הפגיעה עשויה להיות בלתי מידתית ביחס לגובה החוב, ואז ניתן להתנגד למינוי.
4. קיומו של הסדר תשלומים – אם החייב הגיע להסדר תשלומים עם הנושה וממלא אחר תנאיו, מינוי כונס נכסים עשוי להיות מיותר.

חשוב לציין כי על פי סעיף 54 לחוק ההוצאה לפועל, החייב רשאי לפנות לראש ההוצאה לפועל בבקשה לביטול צו מינוי כונס נכסים או לשינוי תנאיו, אם השתנו הנסיבות.

כיצד מתנגדים לבקשה למינוי כונס נכסים?

על מנת להתנגד לבקשה למינוי כונס נכסים, יש לפעול לפי השלבים הבאים:

1. הגשת כתב התנגדות מנומק לבית המשפט – יש לפרט בכתב ההתנגדות את העילות להתנגדות, תוך התייחסות לעובדות הרלוונטיות ולטענות המשפטיות.
2. צירוף ראיות התומכות בטענות – חשוב לצרף לכתב ההתנגדות אסמכתאות, כגון מסמכים, תצהירים או חוות דעת מומחים, שיתמכו בעילות ההתנגדות.
3. הגשת הבקשה במועד – יש להקפיד להגיש את כתב ההתנגדות במועד הקבוע בחוק או על ידי בית המשפט. איחור בהגשה עלול לגרום לדחיית ההתנגדות על הסף.
4. ייצוג על ידי עורך דין – מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום ולהיות מיוצג על ידו בהליך. ההתנגדות למינוי כונס נכסים מצריכה ידע משפטי וניסיון בניהול הליכים משפטיים.

חשוב לזכור כי על פי תקנה 69א לתקנות ההוצאה לפועל, התנגדות לבקשת מינוי כונס תידון במעמד הצדדים, כך שיש להיערך כראוי לדיון ולהציג את הטענות באופן משכנע.

מה הסיכויים להצלחת התנגדות למינוי כונס נכסים?

הסיכויים להצלחת התנגדות למינוי כונס נכסים תלויים במספר גורמים, ביניהם:

1. עוצמת העילות להתנגדות – ככל שהעילות להתנגדות חזקות יותר ומגובות בראיות משכנעות, כך גדלים הסיכויים להצלחת ההתנגדות.
2. התנהלות החייב – התנהלות החייב לאורך ההליך המשפטי משפיעה על סיכויי ההתנגדות. חייב שפעל בתום לב ושיתף פעולה עם הנושים והרשויות, יזכה ליחס אוהד יותר מבית המשפט.
3. גובה החוב ויכולת הפירעון – ככל שהחוב נמוך יותר ושקיימת יכולת ממשית לפרוע אותו, בית המשפט יהיה נכון יותר לקבל את ההתנגדות למינוי הכונס.
4. איכות הייצוג המשפטי – ייצוג משפטי מקצועי ואיכותי מגדיל את הסיכוי להצליח בהתנגדות, שכן טענות החייב יוצגו בצורה מיטבית בפני בית המשפט.

לסיכום, קיימת אפשרות להתנגד בהצלחה למינוי כונס נכסים, בהינתן עילות התנגדות מוצדקות והתנהלות נכונה של החייב ושל באי כוחו. יחד עם זאת, יש לזכור כי ההחלטה בעניין נתונה לשיקול דעתו של בית המשפט, הבוחן כל מקרה לגופו.

התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים

כאשר אדם או חברה נתקלים בקשיים כלכליים, נושים עשויים להגיש בקשה למינוי כונס נכסים על מנת להבטיח את החזר החוב. עם זאת, לחייב יש זכות להתנגד לבקשה זו בהתבסס על נימוקים משפטיים מסוימים.

על פי סעיף 6 לחוק ההוצאה לפועל, תשכ”ז-1967, רשם ההוצאה לפועל רשאי למנות כונס נכסים אם שוכנע כי יש יסוד סביר להניח שהחייב עלול להבריח או להעלים את נכסיו. אולם, אם החייב יכול להראות כי הנכסים אינם בסכנת הברחה או העלמה, הוא יכול להתנגד למינוי.

דוגמה לכך ניתן למצוא בפסק הדין ת”א 5677-08-08, שם נקבע כי על אף חובות משמעותיים של החברה, אין הצדקה למינוי כונס נכסים כיוון שלא הוכח חשש ממשי להברחת נכסים.

מהם הנימוקים האפשריים להתנגדות למינוי כונס נכסים?

נימוק הסבר
אין חשש להברחה או העלמה של נכסים אם החייב יכול להוכיח כי נכסיו אינם בסכנה, למשל ע”י הצגת דו”חות כספיים ותוכנית פירעון חובות, ניתן להתנגד למינוי הכונס.
הבקשה הוגשה בחוסר תום לב אם ניתן להראות כי הבקשה הוגשה על מנת להטריד את החייב או מתוך מניע פסול אחר, ולא כדי להגן על אינטרס לגיטימי של הנושה, יש בסיס להתנגדות.
החוב שנוי במחלוקת כאשר החייב מערער על עצם קיומו של החוב או גובהו, ומוכן לנהל התדיינות משפטית, ייתכן שמינוי כונס יהיה מוקדם מדי בשלב זה.

לסיכום, התנגדות למינוי כונס נכסים דורשת הצגת נימוקים משכנעים התומכים בעמדת החייב. מומלץ להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום להכנת ההתנגדות וייצוג בהליכים. התנגדות מנומקת ומבוססת היטב יכולה למנוע או לפחות לעכב את מינוי הכונס ולאפשר לחייב לנסות להגיע להסדר עם נושיו בדרכים אחרות.

עורך דין התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים

כאשר אדם או חברה מתמודדים עם בקשה למינוי כונס נכסים, חשוב מאוד להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום זה. עורך דין המתמחה בהתנגדות לבקשות למינוי כונס נכסים יכול לסייע בניתוח מעמיק של המצב המשפטי ובגיבוש אסטרטגיה יעילה להתמודדות עם הבקשה.

להלן מספר דרכים בהן עורך דין יכול לסייע:

 • בחינת תקפות הבקשה למינוי כונס נכסים וחיפוש פגמים פרוצדורליים או מהותיים שעשויים להוות בסיס להתנגדות.
 • ייצוג בבית המשפט בדיונים הקשורים לבקשה, תוך הצגת טיעונים משכנעים נגד מינוי כונס הנכסים.
 • ניהול משא ומתן עם הצד שביקש את מינוי כונס הנכסים, במטרה להגיע להסדר מוסכם שימנע את המינוי.
 • סיוע בגיבוש תכנית פירעון חובות או הסדר חוב, שתשכנע את בית המשפט כי מינוי כונס נכסים אינו נחוץ.
 • מתן ייעוץ משפטי שוטף לאורך כל ההליך, תוך הקפדה על שמירת זכויות הלקוח והגנה על האינטרסים שלו.

עורך דין בעל ניסיון והתמחות בנושא התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים, מכיר היטב את הדין הרלוונטי ואת הפרקטיקה המקובלת בבתי המשפט. הוא יוכל להעריך נכונה את סיכויי ההתנגדות, ולתכנן את הצעדים הדרושים כדי למקסם את ההזדמנות להצלחה.

אם אתם מתמודדים עם בקשה למינוי כונס נכסים, אל תהססו לפנות לעורך דין המתמחה בתחום זה. ההחלטה הנכונה עכשיו, עשויה לחסוך לכם הרבה צרות בעתיד.

האם ניתן להתנגד בהצלחה לבקשה למינוי כונס נכסים?

דני, בעל עסק קטן, מצא את עצמו בסיטואציה מלחיצה כאשר אחד מנושיו הגיש בקשה למינוי כונס נכסים לעסק שלו. הוא חשש מאובדן השליטה על העסק, מפגיעה במוניטין שלו ומאי-ודאות לגבי עתידו הכלכלי. דני הרגיש מבולבל, מתוסכל וחסר אונים אל מול ההליך המשפטי המורכב.

בחיפוש אחר פתרון, פנה דני לעורך דין המתמחה בהתנגדויות למינוי כונס נכסים. עורך הדין הקשיב בסבלנות לסיפורו של דני, בחן את המסמכים הרלוונטיים והסביר לו את האפשרויות העומדות בפניו. הוא הדגיש כי ניתן להתנגד לבקשה למינוי כונס נכסים מסיבות שונות, כגון חוסר תום לב של הנושה, אי-סבירות הבקשה או קיומן של חלופות עדיפות.

עורך הדין בנה אסטרטגיה משפטית מקיפה להתנגדות לבקשה, תוך שימוש בטענות משפטיות מנומקות היטב ובראיות התומכות בעמדתו של דני. הוא הגיש את ההתנגדות לבית המשפט במועד והתכונן היטב לדיון.

במהלך הדיון, עורך הדין טען בתקיפות כי מינוי כונס נכסים אינו הכרחי במקרה של דני, שכן הוא פועל בתום לב לפירעון חובותיו וכי קיימות חלופות מתאימות יותר, כגון הסדר חוב. הוא הדגיש את הנזקים הבלתי הפיכים שעלולים להיגרם לעסקו של דני כתוצאה ממינוי כונס נכסים.

לאחר שמיעת הטיעונים, בית המשפט השתכנע כי יש ממש בהתנגדותו של דני ודחה את הבקשה למינוי כונס נכסים. דני הרגיש הקלה עצומה ותחושת ניצחון. בזכות הסיוע המשפטי היעיל של עורך הדין, הוא הצליח לשמור על השליטה בעסקו ולהמשיך בפעילותו העסקית.

המקרה של דני ממחיש כי התנגדות מנומקת ומקצועית לבקשה למינוי כונס נכסים יכולה להוביל לתוצאות חיוביות ולמנוע פגיעה כלכלית ואישית. חשוב לפנות לעורך דין מנוסה בתחום, אשר יוכל לספק ייעוץ מותאם אישית ולייצג את האינטרסים של הלקוח בצורה הטובה ביותר בבית המשפט.

4 פסקי דין רלוונטיים – התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים

להלן 4 פסקי דין חשובים הקשורים להתנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים:

 1. ע”א 1298/20 פלוני נ’ בנק מזרחי טפחות בע”מ – בית המשפט העליון קבע כי יש לאזן בין זכויות החייב לבין זכויות הנושים בעת מינוי כונס נכסים. על בית המשפט לשקול את מידת הפגיעה בחייב, את סיכויי ההחזר של החוב ואת האפשרות למצוא פתרונות חלופיים. פסק הדין מדגיש את חשיבות השמירה על זכויות החייב בהליך מינוי כונס נכסים.

  ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.

 2. רע”א 5759/19 פלונית נ’ כונס הנכסים הרשמי – בית המשפט העליון התווה את השיקולים שעל בית המשפט לשקול בבואו להחליט על מינוי כונס נכסים, ובהם: גובה החוב, התנהלות הצדדים, מצבו הכלכלי והבריאותי של החייב, וקיומן של חלופות למינוי כונס. פסק הדין מספק כלים לחייבים המעוניינים להתנגד למינוי כונס נכסים.

  ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.

 3. פש”ר 44796-03-15 בנק הפועלים בע”מ נ’ פלוני – בית המשפט המחוזי דחה בקשה למינוי כונס נכסים, תוך שהוא מדגיש את חשיבות מיצוי ההליכים לפני פנייה להליך קיצוני של כינוס. על הנושה לנקוט באמצעים סבירים לגביית החוב לפני בקשת מינוי כונס. פסק הדין ממחיש מקרה בו התנגדות למינוי כונס נכסים הייתה מוצדקת.

  ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.

 4. ע”א 7990/19 פלוני נ’ בנק דיסקונט לישראל בע”מ – בית המשפט העליון קיבל ערעור על החלטה למנות כונס נכסים, תוך ביקורת על התנהלות הבנק והעדר ניסיונות ממשיים להגיע להסדר עם החייב. נקבע כי יש להקפיד על מיצוי הליכים וניהול משא ומתן בתום לב טרם פניה לכינוס נכסים. פסק הדין מחזק את ידי החייבים המבקשים להתנגד למינוי כונס.

  ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.

פסקי הדין הנ”ל מספקים תובנות חשובות וכלים משפטיים לחייבים המתנגדים למינוי כונס נכסים. הם מדגישים את הצורך באיזון זכויות, מיצוי הליכים וניהול הוגן של ההליך. חייבים הנתקלים בבקשה למינוי כונס נכסים יכולים להיעזר בעקרונות שנקבעו בפסקי דין אלו בבואם לנסח את כתב ההתנגדות.

Here is the HTML-formatted article summary as requested:

סיכום מאמר בנושא: התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים

בקשה למינוי כונס נכסים מוגשת כאשר חייב מפר את תנאי הלוואה או חוזה וישנו חשש שהוא מבריח נכסים. כונס נכסים הוא גורם חיצוני שממונה על ידי בית המשפט לנהל את הנכסים של החייב. למינוי כונס נכסים יש השלכות משמעותיות על החייב ועל רכושו.

ניתן להתנגד לבקשה למינוי כונס נכסים במספר מקרים:

 • כאשר אין עילה מספקת למינוי כונס נכסים
 • כאשר המינוי יגרום לנזק בלתי הפיך לחייב
 • כאשר קיימות חלופות מתאימות יותר כגון הסדר חוב
 • כאשר יש פגמים בבקשה או בראיות שהוגשו

התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים צריכה להיעשות בזהירות ובאופן מקצועי על ידי עורך דין מיומן. יש לבחון כל מקרה לגופו, לנתח את הנסיבות והראיות ולגבש קו הגנה אפקטיבי תוך הצגת חלופות הולמות במידת הצורך.

אם הוגשה נגדך בקשה למינוי כונס נכסים, אל תהסס לפנות למשרד עורכי הדין טאוב ושות’ לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא תשלום. השאר את פרטיך בטופס יצירת הקשר בתחתית הדף או התקשר אלינו עוד היום למספר 079-5805541. נשמח לסייע ולבחון את האפשרויות העומדות בפניך להתנגד לבקשה.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים

שיתוף המאמר התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים

זקוקים לסיוע משפטי בהתנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים

מחפש מידע נוסף על התנגדות לבקשה למינוי כונס נכסים?