כינוס נכסים בהוצאה לפועל

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בכינוס נכסים בהוצאה לפועל

כאשר אדם או עסק מסוימים אינם משלמים כספים ונקלעים לחובות, החוק צריך למצוא אפשרות להשתמש בנכסים מסוימים על מנת להשיב את הסכומים. אחת מהאפשרויות היא לפנות לנכסים חומריים או כלכליים אשר קיימים אצל אדם מסוים. בנוסף לכך, יש להבין כי פעמים רבות אנחנו מדברים על מצב בו אותם עסקים המחכים לכספים, חייבים את הדבר על מנת להמשיך להתקיים. לכן ישנו צורך ליצור מצב בו הם יוכלו לקבל את הדבר. צעד זה אשר הרשויות מבקשות לבצע נקרא כינוס נכסים. לא רק שהם מחרימים נכס מסוים אלא שהם עומדים את השווי שלו ואף מוכרים את זה לצד שלישי. מאמר זה ידבר על הנושא בהרחבה.

כינוס נכסים – מושגים בסיסיים

הסבר קצר על המושג כינוס נכסים

לא פעם, אדם אשר חייב כספים למקום כזה או אחר, נקלע למצב בו הוא פשוט לא יכול לשלם אותם. כך הרשויות מתחילות לנקוט צעדים כנגדו על מנת להכריח אותו לשלם ועל מנת לקבל כספים מסוימים. אחד מהצעדים היותר מחמירים אך יותר יעילים הוא החרמת נכסים ומכירה שלהם לגורם שלישי. הנכסים יכולים להתבטא בכמה צורות, נכסי מקרקעין ונכסי מיטלטלין. בנוסף, נבקש להסביר כי הליך זה נוצר על ידי בעל מקצוע מסוים אשר הוא מומחה בנושא. ישנו שיתוף פעולה בין כמה בעלי מקצוע אשר ביחד הם יכולים לקבל את הסכום המרבי מהנכסים.

צעד אחד מתוך רבים

גם אם האדם חייב כספים, אין הדבר אומר כי תוך זמן קצר נכסים יתחילו להיות מוחרמים. בדרך כלל הרשויות פועלות בצורה מדורגת . ראשית כול הם מבקשים להזהיר את האדם ולהסביר לו כי אם לו ישלם את חובותיו הרי שעומדים להתקיים נגדו צעדים מסוימים. לאחר מכן יתחילו הגבלות על אורח החיים שלו. הוא איננו יוכל להוציא כספים ולהשתמש בשיקים. הוא לא יוכל להשתמש בכרטיס אשראי, הוא לא יוכל לקחת הלוואות. לאחר מכן הוא לא יוכל לצאת מהארץ ואף תהיה קיימת הגבלה על שימוש ברישיון. לבסוף, התבצע השלב של החרמת נכסים, דבר זה נקרא גם הוצאה לפועל.

בעל מקצוע אשר ממונה למקרה

האדם אשר בעצם אחראי על כינוס הנכסים הוא בעל מקצוע אשר הרשויות בו בית המשפט ביקשו למנות. כך ישנו צורך באדם אשר מבין בתחום ויודע כיצד לפעול בצורה יעילה על מנת שהצד הרוצה לקבל את הכסף, יראה את הדבר בצורה מהירה למדי. ישנה אפשרות כי החייב עצמו יוכל להציע את עורך הדין שלו לתפקיד שכזה. ישנה אפשרות להשתמש במגשר אשר אחראי על חיבור בין הצד החייב לצד שמבקש לקבל את הכספים. בנוסף יש להבין כי הפעילות של בעל מקצוע היא חשובה למדי. לכן אנו מציעים לכם לתת לו לעבוד בצורה הטובה ביותר בשבילכם.

הבדל בין סוגי הנכסים השונים

כאשר אנחנו מדברים על מצב בו ישנו צורך להבין מהם הנכסים אשר אפשר להחרים הרי שתוכלו לדעת כי אנחנו מדברים על שני סוגים עיקריים- מטלטלין ומקרקעין. נכסי מטלטלין הם כאלו שניתן להיז אותם ממקום למקום. לרוב נכסים שכאלו הם בעלי שווי כספי נמוך יותר. כך ישנה התייחסות לרהיטים, מכשירים טכנולוגיים ותכשיטים אשר השווי שלהם הוא גבוה למדי. נכסי מקרקעין מתבטאים במקומות מגורים ורכבים. בין אם החייב גר במקום ובין אם ישנם מקומות אשר נמצאים בבעלותו למן הכנסה פסיבית. נכסים אלו ניתן למכור לצד שלישי, כאשר לרוב הם נמכרים בשווי כספי נמוך יותר מאשר המחיר בו הם נקנו.

סוגים נוספים של נכסים

סוג חדש של נכסים אשר נוצר לו בשנים האחרונות הוא הנכסים האינטרנטיים. בין אם אנחנו מדברים על כספים אשר נמצאים בבנקים אשר נמצאים בחו”ל או כאלו שמכילים מטבעות קריפו. בנוסף, ישנם נכסים נוספים היכולים לבטא הכנסה כספית מסוימת. אם אדם הוא אמן או שיש לו בעלות על מוצר המכניס כספים, גם דבר זה יכול להיות מוחרם. יש להבין כי אתם נמצאים במצב בו כול מקור כסף יכול לעזור על מנת להשלים את הפערים הקיימים. יש צורך לצפות לכך שכול סוג נכס מסוים יכול להיות מוחרם על ידי בית המשפט. נסו להכין את עצמכם למצב שכזה.

כינוס נכסים לאנשים הסובבים אתכם

טוב לדעת כי אם אתם מגיעים למצב של כינוס נכסים, לא רק אתם נמצאים בסיכון אלא גם האנשים הסובבים אתכם. אישה, ילדים, הורים, קרובי משפחה נוספים, שותפים לעסק ועוד.
לא רק שלעיתים הכסף של החייב והנכסים יכולים לעזור להם, אלא שגם הקשר שלו אליהם יכול לגרום למצב בו הרשויות יראו לנכון להחרים את הנכסים גם מהם. כך אנחנו מבקשים להסביר כי קשר של נישואין יכול להביא שגם הרכוש של האישה יוחרם. כך עליכם לדווח לאנשים סביבכם כי עומדים להינקט נגדכם צעדים וכי גם הרכוש והכספים שלהם עומדים להימצא בסיכון לא קטן.

מניעת אפשרות להוצאה לפועל

אדם החייב כספים יכול להימנע מהוצאה לפועל בעזרת פעילות כנגד הדבר. כך ישנה אפשרות להגיש עתירה ולנסות לטעון כי צעד שכזה הוא איננו צודק או יכול לפגוע בכם בצורה בריאותית.
הליך זה הוא לא פשוט כלל וכלל שכן הוא כולל בתוכו מילוי מסמכים, בזבוז כספים על עבודה עם אנשי מקצוע ולבסוף, הדבר יכול לקחת זמן רב. יש גם להבין כי הרשויות יכולות לפעול בצעדים בעייתיים עוד יותר ולהחמיר את המצב. יש להבין כי אתם יכולים לפעול בצורה עצמאית וגם בעזרת עורך דין. אם תבחרו לפעול לבד הרי שאתם מסתכנים בסיכוי גדול כי פשוט לא תצליחו באתגר. ההמלצה שלנו היא לפעול בעזרת בעל מקצוע.

האדם שיעזור לכם לצאת מהבעיה

עורך דין יכול לעזור לכם במצב של כינוס נכסים על מנת למנוע את הדבר כלל וכלל או לנסות למזער את הנזקים. כך זהו בעל מקצוע אשר עוסק יום וליל במקרים שכאלו. יתרה מזאת, אתם תשלמו לו סכומי כסף ולאחר מכן הוא יראה כמטרה עליונה לגרום לכם לצאת מרוצים. אנו מציעים לכם להשקיע זמן ומאמץ במציאת האדם שיכול להתאים לכם לעבוד איתו. לאחר מכן תצטרכו לתת לו סמכויות על מנת שיוכל לייצג אתכם בצורה מלאה למדי. יש לקחת בחשבון את אפשרות זאת ולנסות לנצל אותה בצורה המירבית ביותר שיכולה להתקיים לה לאורך זמן.

פעולה למען הצד המצפה לקבל את הכספים

גם כאשר אתם הצד אשר מבקש לקבל את הכספים ומודיעים לכם כי אכן ננקטים צעדים של כינוס נכסים כנגד הצד החייב, הרי שישנו צורך להבין כי הדבר לוקח זמן רב. כך גם אתם תצטרכו לעבוד לצד עורך דין על מנת לקבל סכומים כספיים כאלו ואחרים בצורה מסוימת. בנוסף גם הצד החייב יכול לבקש להגיע לבית המשפט על מנת להימנע מתשלומים כאלו ואחרים. תוכלו לפעול בעזרת עורך דין על מנת שתוכלו להתנגד ולהתמודד מולו. בכול מקרה יש צורך להיות ערניים ולשאול את הרשויות השונות באיזה שלב נמצא התהליך של האדם החייב את הכספים.

כיצד מתבצע שלב כינוס הנכסים

הודעה לאדם החייב את הכספים

כאשר נוצר מצב מספיק בעייתי בו אדם הצריך לשלם כספים, איננו מצליח לעשות זאת. יבקשו הרשויות להודיע את הדבר לאותו אדם. השלב הראשון הוא בעצם אזהרה בניסיון לגרום לחייב להבין כי עומדים להינקט מולו צעדים. כך הוא יכול לקבל את הדבר בדואר ובאמצעים נוספים כגון פלאפון או מייל. בנוסף לפני מקרה שכזה, ישנו לעיתים הליך משפטי אשר המקור המצפה לקבל את הכספים, מבקש לקיים כנגד האדם החייב. כאשר אתם מגיעים למצב בו לא תוכלו לשלם כספים מסוימים הרי שישנו צורך להיות ערניים למצב החדש העומד להתקיים מולכם. כך יש להבין את הדבר.

הגבלת אורח החיים הכספי

לאחר קבלת האזהרה , יתחילו הרשויות להגביל את אורח החיים הכספי של האדם החייב כספים. הם ימנעו ממנו להוציא כספים ולהשתמש בשיקים. הבנקים יבקשו למנוע ממנו לקחת הלוואות. לבסוף גם הכספומטים עצמם לא יתנו לו להשתמש בכרטיסי אשראי. כך ישנו צורך להבין כי צעדים אלו נעשים מכמה בחינות. לא רק שהדבר נועד לגרום לחייב להיות מורתע, אלא גם למנוע ממנו לבזבז כספים נוספים ולהיקלע לחובות גדולים יותר. לבסוף, זהו אדם אשר עובר על החוק. כך ישנו צורך להעניש אותו ולמנוע ממנו אפשרות לבצע בריחה מהרשויות. ניתן לראות בצעד שכזה גם כאפשרות לריסון אורח החיים של האדם.

הגבלת חופש התנועה

על מנת למנוע מצב בו האדם שחייב את הכספים, יוכל לברוח מהרשויות הרי שישנו ניסיון להגביל את חופש התנועה שלו. הדבר נעשה בכמה דרכים. ראשית כול ישנו צו עיכוב יציאה מהארץ. כך הוא לא יוכל לעלות על טיסות כאלו ואחרות. בנוסף, משרד הרישוי יבקש למנוע להוציא את הרישיון החדש. אומנם אין אפשרות למנוע מהאדם להשתמש בתחבורה ציבורית או ללכת ברגל למקומות מסוימים, אך כעת סביר להניח כי הוא לא יברח מהארץ. טוב לדעת כי גם צעד שכזה נעשה בצורה הדרגתית. בנוסף אם יש לכם מצב מיוחד, תוכלו לבקש אישור ולנסות לטעון כי חסימת התנועה יכולה לסכן את הבריאות שלכם.

הגעה למצב של החרמת נכסים

אם הצעדים הקודמים לא גרמו לאדם להחזיר את החובות שלו, הרי שכעת ישנו צורך להתחיל להחרים נכסים ולהשתמש בהם בתור מקור כספי מסוים. האפשרות הראשונה היא להגיע למצב בו הרשויות יתחילו להחרים נכסים אשר קיימים בבעלות שלכם. לעיתים הדבר יכול להיעשות אפילו בלי הודעה מוקדמת. אם אנחנו מדברים על נכסים שאתם אינם משתמשים בהם בכול יום, האנשים האחראיים עליהם יכולים להודיע ביום בהיר אחד כי הם עוקלו על ידי הרשויות. בנוסף, נבקש להסביר כי הרשויות יבקשו לשלוח איש מקצוע על מנת שיבין מהם הנכסים בעלי שווי כספי מסוים.

הערכת שווי כספי של נכסים

כעת הרשויות יבקשו לשלוח אדם אשר יכול להבין מהו השווי הכספי של נכסים כאלו ואחרים. אדם זה מיומן בעשייה זאת ואף מכיר את השוק אליו עומד להימכר נכס כזה או אחר. כך לא רק שהם יודעים לתת מחיר ריאלי אלא שהם ידעו מהו הסכום אשר ישלמו צדדים למען קניית הנכסים. יש להבין כי הנכסים לא ישארו אצל הרשויות. הרצון הוא למכור אותם לצד נוסף ולהעביר את הכספים לצדדים המחכים לדבר. בנוסף, ישנו צורך להבין כי השווי יהיה נמוך יותר מהמחיר בו נכסים אלו נקנו. מכיוון שאנחנו מדברים על יד שנייה ועל זמן מסוים אשר עבר ועל שינויים שהתקיימו בשוק.

קבלת הכספים והעברתם לצדדים השונים

כעת נוצר מצב בו הרשויות יבקשו למכור את הנכסים לצדדים נוספים ואף להגיע למצב בו מתקבלים כספים כתוצאה ממכירה שכזאת. על מנת שלא התקיים זמן רב עד אשר ימצא הגורם אשר יסכים לקנות את הנכסים במחיר מסוים, החוק נותן פרק זמן מסוים בו הנכסים חייבים להימכר. בנוסף, יש צורך להבין כי גם לאחר מכירת הנכסים, יעברו כמה חודשים עד אשר הצדדים יקבלו את הכספים שלהם. לבסוף, החייב יכול להתמודד בבית המשפט ולמזער את הנזקים. במקרה שכזה יש הקפאת תהליכים עד אשר שתתקיים החלטה מסוימת. כך ישנה עדיפות שתתכוננו לאפשרות לא קלה בה לא תקבלו את הכספים שציפיתם להם.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתקבלו כמה שיותר מידע על המצב של כינוס נכסים. בין אם אתם אנשים אשר חייבים כספים ובין אם אתם מבקשים לקבל סכומים מסוימים מגורם כזה או אחר, יש להבין כיצד צעד שכזה נעשה. כך זוהי פעילות משולבת של מספר רשויות כנגד אדם מסוים. בנוסף חברות הבנקים וכרטיסי האשראי ירצו לפעול כנגד האדם החייב. משרד הרישוי והתעופה ירצו להגביל את התנועה. לבסוף ישנו צורך להחרים נכסים ולמכור אותם לצד שלישי. כך עליכם להבין כי צעדים שכאלו הם מחמירים למדי. אם לא תפעלו כנגד הדבר הרי שאתם עומדים לאבד נכסים שהם שלכם.

כך אנחנו מציעים לכם לפעול לצד עורך דין על מנת להימנע ממצב של כינוס נכסים. לא רק שתוכלו למזער את הנזקים אלא שהתקיים לו למצב של מזעור נזקים. פעולה עצמאית יכולה דווקא להכשיל אתכם ואף ליצור מצב בעייתי עוד יותר, חפשו בצורה מעמיקה את בעל המקצוע שתוכלו להסתדר מולו.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין כינוס נכסים בהוצאה לפועל

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על כינוס נכסים בהוצאה לפועל

שיתוף המאמר כינוס נכסים בהוצאה לפועל בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא כינוס נכסים בהוצאה לפועל

זקוקים לסיוע משפטי בכינוס נכסים בהוצאה לפועל? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא כינוס נכסים בהוצאה לפועל

מחפש מידע נוסף על כינוס נכסים בהוצאה לפועל?