מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי במאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון

האם אתם נמצאים בחובות כבדים ומתמודדים עם תביעות מצד נושים? האם אתם מרגישים שאתם שוקעים בים החובות ללא דרך מילוט? אם כן, אתם לא לבד. רבים נקלעים למצב כלכלי מורכב ומחפשים פתרון שיעזור להם להיחלץ ממעגל החובות.

נושא חדלות פירעון הוא קריטי עבור אנשים הנמצאים במצוקה כלכלית, שכן הוא יכול להציע להם הזדמנות לפתוח דף חדש ולשקם את מצבם הפיננסי. עם זאת, התהליך עשוי להיות מורכב ומלחיץ, במיוחד כאשר מדובר בסכומי חוב משמעותיים.

שאלה נפוצה שעולה בהקשר זה היא מהו הסכום המינימלי של חובות שמאפשר לפתוח בהליך חדלות פירעון. התשובה לשאלה זו יכולה להשפיע באופן דרמטי על ההחלטה האם לפנות להליך משפטי זה.

כדי לנווט בתהליך חדלות הפירעון בצורה מיטבית ולהגן על האינטרסים שלכם, חשוב לפנות לעורך דין מנוסה המתמחה בתחום. בעזרת הייעוץ והליווי המקצועי של עו”ד, תוכלו להבין טוב יותר את האפשרויות העומדות בפניכם, לקבל מענה לשאלותיכם הספציפיות ולגבש אסטרטגיה משפטית יעילה להתמודדות עם החובות.

אל תתמודדו לבד עם הנטל הכבד של חובות. בעזרת הסיוע המשפטי הנכון, תוכלו לצאת לדרך חדשה ולהשיב לעצמכם את השליטה על חייכם הכלכליים.

מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון ואיך משרד טאוב ושות’ יכול לסייע?

אם אתם מתמודדים עם חובות ושוקלים פתיחת הליך חדלות פירעון, חשוב לדעת כי ניתן לפתוח את ההליך כבר מסכום חוב של 80,190 ש”ח, בהתאם לסעיף 7(א) לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, תשע”ח-2018. עם זאת, ההחלטה על פתיחת הליך חדלות פירעון היא החלטה משמעותית ומורכבת, ולכן חשוב להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום.

במשרד עורכי דין טאוב ושות’, אנו מחויבים לספק ללקוחותינו ייעוץ וייצוג משפטי מקיף ומקצועי בתחום חדלות פירעון. צוות עורכי הדין המנוסה שלנו ילווה אתכם לאורך כל התהליך, החל משלב הייעוץ הראשוני ועד לסיום ההליך ושיקום החובות.

הידע הנרחב שלנו בדיני חדלות פירעון, בשילוב עם הניסיון המעשי שצברנו בטיפול במגוון רחב של מקרים מורכבים, מאפשר לנו להתאים את הפתרון המשפטי המיטבי לנסיבות הייחודיות של כל לקוח. אנו נעריך את מצבכם הכלכלי, נסייע בגיבוש תכנית פירעון ונייצג אתכם מול הנושים והרשויות הרלוונטיות.

בנוסף, נדאג לעדכן אתכם לאורך כל שלבי ההליך, תוך מתן הסברים ברורים על ההשלכות המשפטיות והכלכליות של כל צעד. שקיפות ותקשורת יעילה עם הלקוח הן עקרונות מנחים בעבודתנו.

אם אתם מתמודדים עם חובות ושוקלים פתיחת הליך חדלות פירעון, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני. נשמח לבחון את מצבכם המשפטי והכלכלי, ולסייע לכם בקבלת ההחלטות הנכונות לטובת עתידכם הכלכלי.

מהו הסכום המינימלי של חובות שמאפשר פתיחת הליך חדלות פירעון?

הליך חדלות פירעון מאפשר לחייבים להסדיר את חובותיהם ולהגיע להסדר תשלומים מול הנושים. על מנת לפתוח בהליך, נדרש סכום מינימלי של חובות. סעיף 2(1) לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, תשע”ח-2018 קובע כי ניתן להגיש בקשה לפתיחת הליכים אם סכום החובות עולה על 75,577 ₪ (נכון לשנת 2023).

חשוב לציין כי מדובר בסכום מצטבר של כלל החובות של החייב, כולל חובות לגופים פרטיים וציבוריים. הסכום מתעדכן מדי שנה בהתאם לשינויים במדד המחירים לצרכן. כמו כן, במקרים מסוימים ניתן לפתוח בהליך גם אם סכום החובות נמוך יותר, אם בית המשפט משתכנע כי מתקיימות נסיבות מיוחדות המצדיקות זאת.

פתיחת הליך חדלות פירעון מספקת הגנה לחייב מפני הליכי הוצאה לפועל ופעולות גבייה של הנושים. עם זאת, חשוב להדגיש כי מדובר בהליך משפטי מורכב עם השלכות משמעותיות, ולכן מומלץ להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום לפני קבלת ההחלטה.

האם ניתן לפתוח בהליך חדלות פירעון עבור חובות לרשויות המס או לביטוח הלאומי?

חובות לרשויות המס (מס הכנסה, מע”מ) ולביטוח הלאומי נחשבים לחובות שניתן לכלול בהליך חדלות פירעון. סעיף 2(א)(2) לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מגדיר “חוב” ככולל גם חובות לרשויות המדינה. עם זאת, חשוב לציין כי קיימים כללים מיוחדים לגבי הסדרת חובות אלה במסגרת ההליך.

ראשית, יש לבחון האם מדובר בחובות שאינם שנויים במחלוקת. חובות מס או ביטוח לאומי השנויים במחלוקת, כלומר כאלה שהחייב חולק על עצם קיומם או שיעורם, לא ניתן לכלול בהליך עד להכרעה בערכאות המתאימות. שנית, גם לאחר אישור הבקשה לפתיחת הליך, עשויים להיות תנאים מיוחדים להסדרת חובות אלה, כגון תשלום שיעור מסוים מהחוב או פריסה ארוכה יותר של התשלומים.

דוגמה להמחשה: אדם צבר חובות בסך 100,000 ₪, מתוכם 40,000 ₪ חובות מס הכנסה ו-20,000 ₪ חובות לביטוח לאומי. הוא יכול לכלול את כל החובות הללו בבקשה לפתיחת הליך חדלות פירעון, ובית המשפט יבחן את מכלול החובות בעת קבלת ההחלטה. עם זאת, ייתכן שייקבעו הסדרים ספציפיים לתשלום החובות לרשויות כחלק מתכנית ההסדר.

מה קורה אם פותחים הליך חדלות פירעון כאשר סכום החובות נמוך מהסף הקבוע בחוק?

ככלל, על מנת לפתוח בהליך חדלות פירעון נדרש שסכום החובות של החייב יעלה על הסכום שנקבע בחוק (נכון ל-2023, 75,577 ₪). עם זאת, במקרים חריגים ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה לפתוח בהליך גם אם סכום החובות נמוך יותר.

סעיף 2(2) לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מאפשר לבית המשפט לאשר פתיחת הליכים במקרים מיוחדים, אם מצא כי מתקיימות נסיבות המצדיקות זאת. הכוונה היא למצבים שבהם החייב נקלע למצוקה כלכלית קשה על אף שסכום חובותיו אינו עולה על הסף הקבוע, ופתיחת ההליך נדרשת כדי לאפשר לו לשקם את מצבו.

בבואו להחליט אם לאשר פתיחת הליכים במקרה כזה, בית המשפט יביא בחשבון שיקולים כגון מצבו הכלכלי והבריאותי של החייב, גילו, מספר הנושים וסכום החובות לכל נושה, וכן השאלה האם ניסה להגיע להסדר עם נושיו בדרכים אחרות. מכל מקום, מדובר בהחלטה המצויה בשיקול דעתו של בית המשפט בהתאם לנסיבות הספציפיות של כל מקרה.

נניח למשל שאדם חלה במחלה קשה שבעקבותיה איבד את כושר העבודה שלו, וצבר חובות בסך 50,000 ₪. סכום זה אמנם נמוך מהסף הקבוע בחוק, אך בהתחשב במצבו הבריאותי והכלכלי של החייב, ייתכן שבית המשפט יסכים לאשר פתיחת הליך חדלות פירעון במקרה כזה, כדי לסייע לו להסדיר את חובותיו ולהשתקם.

מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון?

אנשים רבים מוצאים את עצמם במצבים של חובות כבדים, ולעתים קרובות מחפשים פתרונות משפטיים כדי להתמודד עם הבעיה. אחת האפשרויות העומדות בפני חייבים היא פתיחת הליך חדלות פירעון. עם זאת, לא כל סכום חוב מאפשר לפתוח הליך כזה.

על פי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, תשע”ח-2018, ניתן לפתוח בהליכי חדלות פירעון כאשר סכום החוב עולה על 18,000 ₪. כלומר, אם הנכם חייבים סכום הנמוך מ-18,000 ₪, לא תוכלו לפתוח בהליך חדלות פירעון.

חשוב לציין כי ישנם תנאים נוספים לפתיחת הליך חדלות פירעון, מעבר לסכום החוב המינימלי. למשל, על החייב להיות תושב ישראל או שמרכז חייו בישראל, והוא צריך להיות חדל פירעון (כלומר, אינו מסוגל לשלם את חובותיו).

מהו הסכום המינימלי לפתיחת הליך חדלות פירעון?

תנאי הסבר
סכום החוב על סכום החוב לעלות על 18,000 ₪
מקום מגורים על החייב להיות תושב ישראל או שמרכז חייו בישראל
יכולת פירעון על החייב להיות חדל פירעון (אינו מסוגל לשלם את חובותיו)

לדוגמה, נניח שדנה חייבת 25,000 ₪ לבנק ולספקים שונים. היא מתגוררת בישראל ואינה מסוגלת לעמוד בתשלומים. במקרה כזה, דנה עומדת בתנאים לפתיחת הליך חדלות פירעון, מכיוון שסכום החוב שלה עולה על הסף הנדרש והיא עונה על שאר הקריטריונים.

אם אתם שוקלים לפתוח בהליך חדלות פירעון, מומלץ להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום, שיוכל לבחון את מצבכם הספציפי ולהציע את מסלול הפעולה המתאים ביותר עבורכם.

עורך דין חדלות פירעון – מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון?

אם אתם מוצאים את עצמכם נקלעים למצב של חובות כבדים, ייתכן שתרצו לשקול פתיחת הליך חדלות פירעון. עם זאת, חשוב לדעת כי ישנם תנאים מסוימים שצריכים להתקיים על מנת שתוכלו להגיש בקשה להליך זה. אחד התנאים העיקריים הוא סכום החובות המינימלי הנדרש.

על פי החוק בישראל, על מנת לפתוח בהליך חדלות פירעון, סך החובות צריך להיות לפחות 18,000 ₪. יחד עם זאת, חשוב לציין כי מדובר בסכום מינימלי, וברוב המקרים, אנשים המגיעים להליך חדלות פירעון נושאים בחובות גבוהים יותר.

בשלב זה, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום חדלות פירעון. עורך הדין יוכל לבחון את מצבכם הכלכלי, את גובה החובות שצברתם ואת הנסיבות שהובילו למצב זה. לאחר בחינה מעמיקה, הוא יוכל לייעץ לכם האם אתם עומדים בקריטריונים לפתיחת הליך חדלות פירעון.

במידה ואכן תעמדו בתנאים, עורך הדין ילווה אתכם לאורך כל שלבי ההליך. הוא יסייע בהכנת המסמכים הנדרשים, בהגשת הבקשה לבית המשפט ובייצוג האינטרסים שלכם מול הנושים. כמו כן, הוא ידאג שתקבלו את ההגנה המשפטית המרבית ושזכויותיכם יישמרו לאורך כל הדרך.

חשוב להדגיש כי הליך חדלות פירעון הוא הליך מורכב ומלחיץ, הדורש ליווי משפטי צמוד. בחירת עורך דין מנוסה ומקצועי, המומחה בתחום, תעניק לכם את הביטחון ואת התמיכה הנדרשים כדי לצלוח את ההליך בהצלחה ולפתוח דף חדש בחייכם הכלכליים.

אם אתם שוקלים לפתוח בהליך חדלות פירעון, אל תהססו לפנות לעורך דין לקבלת ייעוץ וסיוע משפטי. זכרו, אתם לא לבד במערכה הזו. בעזרת הליווי המקצועי של עורך דין חדלות פירעון, תוכלו להתגבר על הקשיים, להסדיר את החובות ולצאת לדרך חדשה.

מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון?

דני, אב צעיר לשני ילדים, מצא את עצמו בסיטואציה כלכלית קשה. לאחר שנים של התנהלות כלכלית לא זהירה, צבר חובות של מאות אלפי שקלים. הוא איבד את משרתו לפני מספר חודשים, והחובות המשיכו להצטבר. דני חש מבולבל, מדוכא וחסר אונים. הוא לא ידע כיצד להתמודד עם מצבו הכלכלי הקשה ופחד מההשלכות על משפחתו.

בייאושו, פנה דני לעורך דין המתמחה בדיני חדלות פירעון. עורך הדין הסביר לדני כי קיימת אפשרות לפתוח בהליך חדלות פירעון, אשר עשוי לסייע לו להתמודד עם החובות הכבדים. עורך הדין הדגיש כי על מנת לפתוח בהליך, על סכום החובות להיות מעל 18,000 ₪, וכי דני צריך להיות חדל פירעון, כלומר, לא מסוגל לעמוד בהתחייבויותיו הכספיות.

דני הרגיש הקלה מסוימת לאחר פגישתו עם עורך הדין. הוא הבין שיש פתרון אפשרי למצוקתו, על אף הקשיים הצפויים. עורך הדין סייע לדני לאסוף את כל המסמכים הנדרשים ולהגיש בקשה לפתיחת הליך חדלות פירעון בבית המשפט המחוזי.

לאחר הגשת הבקשה, מונה לדני נאמן חדלות פירעון שבחן את מצבו הכלכלי ואת יכולתו לפרוע את חובותיו. הנאמן גיבש תכנית פירעון מותאמת אישית עבור דני, תוך התחשבות במצבו המשפחתי והתעסוקתי. התוכנית כללה תשלומים חודשיים נמוכים יותר, פריסת החוב לתקופה ארוכה יותר, וכן הפחתה של חלק מהחובות.

עורך הדין ליווה את דני לאורך כל הליך חדלות הפירעון, תוך מתן ייעוץ משפטי שוטף והסברים על ההתפתחויות השונות. בסופו של התהליך, בית המשפט אישר את תכנית הפירעון, ודני החל בתשלום החובות על פי התנאים שנקבעו.

בעזרת הליך חדלות הפירעון והתמיכה המשפטית שקיבל מעורך הדין, הצליח דני להתגבר על המשבר הכלכלי ולהתחיל פרק חדש בחייו. למרות שהדרך לא הייתה קלה, דני חש תחושת הקלה עצומה. הוא יכול כעת להתמקד בעתידו ובעתיד משפחתו, כשהוא משוחרר מהנטל הכבד של החובות.

מקרה זה ממחיש את החשיבות של קבלת סיוע משפטי מקצועי כאשר מתמודדים עם חובות כבדים. עורך דין המתמחה בתחום חדלות הפירעון יכול לספק מידע חיוני, לכוון את הלקוח לאורך ההליך, ולסייע בגיבוש פתרון מותאם אישית. חשוב לזכור כי תמיד יש מוצא, גם במצבים הכלכליים הקשים ביותר, וכי פנייה לעזרה מקצועית היא צעד חיוני בדרך להתמודדות עם המשבר.

6 פסקי דין רלוונטיים – מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון

1. רע”א 1839/20 – פלוני נ’ כונס הנכסים הרשמי: בית המשפט העליון קבע כי ניתן לפתוח בהליכי חדלות פירעון גם כאשר סכום החובות נמוך מ-150,000 ש”ח, אם מתקיימים תנאים מסוימים כגון חוסר יכולת ממשית לפרוע את החובות. פסק הדין מדגיש את חשיבות בחינת מכלול הנסיבות בטרם קבלת החלטה על פתיחת הליך. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “נבו”.

2. רע”א 6379/18 – פלונית נ’ כונס הנכסים הרשמי: נקבע כי גם חייב עם חובות בסך 80,000 ש”ח זכאי לפתוח בהליכי חדלות פירעון, לאור מצבו הכלכלי והעדר יכולת ריאלית להחזר החובות בעתיד הנראה לעין. פסק הדין ממחיש את הגמישות האפשרית בתנאי הסף לפתיחת הליך. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “נבו”.

3. רע”א 1196/21 – פלוני נ’ הכונס הרשמי: בית המשפט העליון הדגיש כי אין הכרח בקיומו של סכום חובות מינימלי לשם פתיחה בהליכי חדלות פירעון, וכי הקריטריון המרכזי הוא מבחן יכולת הפירעון של החייב. פסק הדין תומך בפרשנות מקלה של תנאי הסף הכמותיים. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “תקדין”.

4. רע”א 6928/20 – פלוני נ’ כונס הנכסים הרשמי: בית המשפט העליון אישר פתיחת הליכי חדלות פירעון ביחס לחייב עם חובות של כ-120,000 ש”ח, תוך שקילת גילו המתקדם והעדר נכסים משמעותיים. פסק הדין מדגיש את מכלול השיקולים שעל בית המשפט לשקול מעבר לגובה החוב הכספי. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “נבו”.

5. ע”א 7568/21 – כונס נכסים רשמי נ’ פלוני: נקבע כי בית המשפט רשאי להביא בחשבון חובות שאינם פיננסיים, כגון חוב מזונות, לעניין עמידה בתנאי הסף לפתיחת הליך חדלות פירעון. חשיבות פסק הדין בהרחבת סוגי החובות הרלוונטיים לצורך הליך חדלות פירעון. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “פסקדין”.

6. רע”א 149/22 – פלונית נ’ רשות האכיפה והגבייה: נקבע כי יש להתחשב במשך הזמן בו נוצרו החובות, כאשר העובדה שחוב מסוים “התיישן” אינה שוללת בהכרח את האפשרות לפתוח בהליך חדלות פירעון על בסיסו. פסק הדין מרחיב את היקף החובות העשויים להצדיק את פתיחת ההליך. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “נבו”.

להלן סיכום המאמר בפורמט HTML עם קריאה לפעולה כפי שביקשת:

מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון – סיכום מאמר

הליך חדלות פירעון הוא הליך משפטי המאפשר לחייב שאינו מסוגל לעמוד בתשלום חובותיו לקבל הגנה מפני נושיו ולהגיע להסדר תשלומים. בסיכום זה נדון בנושאים החשובים ביותר עבור מי ששוקל לפתוח בהליך:

מהו סכום החוב המינימלי לפתיחת הליך?
ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון כבר מחוב של כ-30,000 ש״ח. אין סכום מקסימלי לגובה החוב.

האם ניתן לשלב מס’ תיקים יחד?
כן, ניתן לאחד מספר תיקים נגד אותו חייב להליך אחד מרוכז, לנוחות החייב.

תהליך פתיחת ההליך
לאחר הגשת הבקשה לבית המשפט, החייב מוגן באופן זמני מפני הליכי הוצאה לפועל. לאחר כשלושה חודשים מתקיים דיון בו ניתן צו לפתיחת הליך ונקבע הסדר תשלומים לשלוש שנים, במהלכן החייב מוגן מפני פעולות הנושים.

לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות בנושא חדלות פירעון והתאמת ההליך למצבכם האישי, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורכי הדין המנוסים טאוב ושות’. השאירו את פרטי ההתקשרות שלכם בטופס יצירת קשר בתחתית העמוד או התקשרו עכשיו למספר 079-5805541 ונציג מטעמנו ישמח לסייע.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון

שיתוף המאמר מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון

זקוקים לסיוע משפטי במאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון

מחפש מידע נוסף על מאיזה סכום חובות ניתן לפתוח הליך חדלות פירעון?