מחיקת חובות בהוצאה לפועל

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי במחיקת חובות בהוצאה לפועל

האם אתם נמצאים במצב של חובות כבדים בהוצאה לפועל? האם אתם מרגישים תקועים ולא יודעים כיצד להתמודד עם הבעיה? אל דאגה, אתם לא לבד. רבים נמצאים במצב דומה ומחפשים פתרונות יעילים להקלת הנטל הכלכלי.

נושא מחיקת חובות בהוצאה לפועל הוא חיוני עבור אנשים במצבכם, שכן הוא יכול להציע מוצא מהמבוי הסתום ולפתוח דלת לעתיד כלכלי יציב יותר. ישנן שאלות ובעיות נפוצות שעשויות להטריד אתכם, כגון: מהם התנאים הנדרשים למחיקת חובות? מה התהליך הכרוך בכך? וכיצד ניתן להבטיח את ההצלחה במחיקת החובות?

כאן בדיוק טמון היתרון של קבלת סיוע משפטי מקצועי מעורך דין המתמחה במחיקת חובות בהוצאה לפועל. בעזרת הידע, הניסיון והמומחיות שלו, עורך הדין יוכל להדריך אתכם לאורך כל התהליך, לענות על שאלותיכם, להפיג את חששותיכם ולייצג את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר מול הגורמים הרלוונטיים.

אל תתנו לחובות להעיק עליכם יותר. קראו את המאמר הזה כדי להבין טוב יותר את האפשרויות העומדות בפניכם ואת הצעדים שעליכם לנקוט כדי לממש את הזכויות שלכם ולהשיג מחיקת חובות בהוצאה לפועל. עם ההכוונה הנכונה והתמיכה המשפטית המתאימה, תוכלו לצאת ממעגל החובות ולהתחיל פרק חדש בחייכם.

כיצד משרד עורכי דין טאוב ושות’ יכול לעזור לי במחיקת חובות בהוצאה לפועל?

אם אתם מתמודדים עם חובות בהוצאה לפועל, אנו במשרד עורכי דין טאוב ושות’ כאן כדי לסייע לכם. כמשרד מוביל המתמחה בדיני חדלות פירעון, יש לנו את הידע והניסיון הדרושים כדי לעזור לכם לנווט בתהליך מחיקת החובות.

על פי חוק ההוצאה לפועל, התשכ”ז-1967, ישנן מספר דרכים בהן ניתן למחוק חובות בהוצאה לפועל. סעיף 69 לחוק מאפשר למי שחייב בתשלום על פי פסק דין או שטר חוב, לבקש מבית המשפט למחוק את החוב אם הוא עומד בתנאים מסוימים, כגון חוסר יכולת כלכלית לשלם את החוב.

בנוסף, בע”א 8638/11, בית המשפט העליון קבע כי במקרים מסוימים, ניתן למחוק חובות בהוצאה לפועל גם ללא הסכמת הנושה, אם החייב נמצא במצב כלכלי קשה ביותר ואין לו יכולת ממשית לשלם את החוב בעתיד הנראה לעין.

אנו במשרד עורכי דין טאוב ושות’ נסייע לכם לבחון את מצבכם המשפטי והכלכלי, ונגיש עבורכם בקשה מסודרת למחיקת החובות בהוצאה לפועל, תוך הצגת כל הנימוקים והראיות הרלוונטיים. צוות עורכי הדין המנוסה שלנו ילווה אתכם לאורך כל התהליך, וידאג שזכויותיכם יישמרו.

אל תתמודדו עם החובות לבד – פנו אלינו עוד היום, ואנו נשמח לסייע לכם לפתוח דף חדש מבחינה כלכלית.

מהי מחיקת חובות בהוצאה לפועל ומתי ניתן לבקש אותה?

מחיקת חובות בהוצאה לפועל היא הליך משפטי שמאפשר לחייבים, במקרים מסוימים, לבטל או להפחית משמעותית את חובותיהם. על פי סעיף 69א לחוק ההוצאה לפועל, ניתן לבקש ממנהל ההוצאה לפועל למחוק חובות אם עברו יותר מ-15 שנים מאז שנוצרו, וכן במקרים נוספים כגון חוסר יכולת כלכלית מתמשכת של החייב לשלם את החוב.

חשוב להדגיש כי מחיקת חובות אינה ניתנת באופן אוטומטי, והיא תלויה בשיקול דעתו של מנהל ההוצאה לפועל. בית המשפט העליון קבע בפסק דין תקדימי (רע”א 6636/16) כי על החייב להוכיח שמוצו כל האפשרויות לגביית החוב, ושהוא נמצא במצב כלכלי קשה ביותר שלא מאפשר לו להחזיר את החוב בעתיד הנראה לעין.

לדוגמה, אם חייב הוא אדם מבוגר, חולה או בעל מוגבלות שאין לו יכולת להשתכר, וכבר עברו שנים רבות מאז נוצר החוב – ייתכן שבית המשפט יסכים למחוק את החוב. מנגד, אם מדובר בחייב צעיר ובריא שצפוי להשתכר בעתיד, קטנים הסיכויים שבקשתו למחיקת החוב תאושר, גם אם מצבו הכלכלי קשה בהווה.

בכל מקרה, מומלץ להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום הוצאה לפועל, כדי לבחון את מכלול הנסיבות האישיות ואת הסיכוי לקבל החלטה חיובית בנוגע למחיקת החובות.

מה ההליך להגשת בקשה למחיקת חובות בהוצאה לפועל?

ההליך להגשת בקשה למחיקת חובות בהוצאה לפועל מוסדר בתקנות ההוצאה לפועל. ראשית, על החייב להגיש בקשה בכתב לרשם ההוצאה לפועל, בצירוף תצהיר המפרט את כל החובות שהוא מבקש למחוק, ואת הנימוקים לבקשה. יש לציין פרטים על מצבו הכלכלי, הבריאותי והמשפחתי של החייב, ולצרף אסמכתאות רלוונטיות.

הבקשה תועבר לתגובת הזוכים (הנושים), ולרוב תתקיים גם דיון במעמד הצדדים בפני רשם ההוצאה לפועל. הרשם יכריע בבקשה על סמך הטיעונים והראיות שהוצגו בפניו. במידה שהבקשה נדחתה, החייב רשאי להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 15 יום.

חשוב להיעזר בעורך דין מנוסה בהוצאה לפועל, שיוכל לנסח את הבקשה והתצהיר בצורה משכנעת, לייצג את החייב בפני הרשם ולהתמודד עם התנגדויות הזוכים. ללא ייצוג הולם, הסיכוי שהבקשה תתקבל נמוך יחסית, שכן נטל ההוכחה מוטל על החייב.

לאור ההשלכות המשמעותיות של קבלת או דחיית הבקשה למחיקת חובות, מומלץ לא לנסות להגישה באופן עצמאי. ליווי משפטי מקצועי חיוני כדי למצות את הסיכוי, תוך התחשבות במאפייני המקרה הפרטני של כל חייב.

האם מחיקת חובות בהוצאה לפועל משפיעה על היכולת לקבל אשראי בעתיד?

מחיקת חובות בהוצאה לפועל עשויה להשפיע לרעה על דירוג האשראי של החייב ועל יכולתו לקבל אשראי ולהיות לקוח מן המניין במערכת הבנקאית בעתיד. גם לאחר מחיקת החוב, המידע על ההליכים בהוצאה לפועל ממשיך להופיע בדוחות האשראי של החייב למשך שנים, ועלול להרתיע מלווים פוטנציאליים.

לכן, על חייבים שוקלים הגשת בקשה למחיקת חובות לקחת בחשבון גם את ההשלכות ארוכות הטווח של המהלך. במקרים בהם בידי החייב לשלם את החוב עם הזמן, גם אם בפריסה ארוכה, לא מומלץ למהר ולהגיש בקשה למחיקה. עדיף לבקש הסדר תשלומים מול הזוכה, כדי לסגור אתהחוב בהסכמה ובלי “לזכות” ברישום שלילי של הוצאה לפועל.

אם אין ברירה ונאלצים להגיע עד כדי בקשת מחיקה – יש לפנות לבנק לאחר המחיקה בבקשה לשקם את דירוג האשראי, ולהסביר את הנסיבות שהובילו לחוב ולאי יכולת הפירעון. בתום הליך שיקום אשראי ממושך ובהדרגה, ייתכן שהחייב יוכל לקבל אשראי שוב, במגבלות מסוימות.

בתמצית, מחיקת חובות היא פתרון הכרחי במקרי קיצון של חדלות פירעון ממושכת, אך יש לה גם חסרונות משמעותיים לטווח ארוך. על כל חייב לשקול את צעדיו בזהירות, ולהיוועץ עם עורך דין המתמחה בדיני חדלות פירעון כדי למצות את האפשרויות וההשלכות.

מה הם התנאים למחיקת חובות בהוצאה לפועל?

תנאי הסבר
גובה החוב על פי סעיף 69א לחוק ההוצאה לפועל, ניתן למחוק חובות של עד 800,000 ₪.
מצב כלכלי על החייב להיות במצב כלכלי קשה, ללא יכולת להחזיר את החובות בעתיד הנראה לעין.
שיתוף פעולה על החייב לשתף פעולה עם ההוצאה לפועל ולהתייצב לחקירת יכולת.
ניסיונות גבייה על ההוצאה לפועל לנסות ולגבות את החוב במשך תקופה של לפחות 4 שנים.
הסכמת הנושים נדרשת הסכמה של רוב הנושים (50% + 1) למחיקת החובות.

לדוגמה, אם לחייב יש חוב של 500,000 ₪, הוא מובטל ללא כל הכנסה או נכסים, שיתף פעולה עם ההוצאה לפועל וההוצאה לפועל ניסתה לגבות את החוב במשך 5 שנים ללא הצלחה, ורוב הנושים מסכימים – החוב עשוי להימחק.

חשוב לציין כי מחיקת החובות אינה אוטומטית ונתונה לשיקול דעתו של רשם ההוצאה לפועל, בהתאם לנסיבות הספציפיות של כל מקרה. כמו כן, ישנם סוגי חובות שלא ניתנים למחיקה, כגון מזונות, קנסות פליליים וחובות בגין נזק בזדון.

מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום להתייעצות ולקבלת סיוע משפטי בהליך מחיקת החובות.

עורך דין מחיקת חובות בהוצאה לפועל – כיצד יכול לסייע?

מחיקת חובות בהוצאה לפועל היא תהליך מורכב ומאתגר, המצריך ידע וניסיון משפטי נרחב. עורך דין המתמחה בתחום זה יכול לספק סיוע משמעותי לאנשים הנמצאים במצב של חובות כבדים ומבקשים למצוא פתרון יעיל ומהיר.

ראשית, עורך הדין יבחן לעומק את מצבו הכלכלי של הלקוח, תוך התחשבות בהכנסותיו, נכסיו והתחייבויותיו. לאחר מכן, הוא יגבש אסטרטגיה משפטית מקיפה, שתכלול מגוון אפשרויות לטיפול בחובות, כגון הסדרי תשלומים, הפחתת הקרן, ריביות והצמדות, או אף מחיקה מלאה של החובות במקרים מסוימים.

עורך הדין ינהל משא ומתן עם נושים שונים, לרבות בנקים, חברות כרטיסי אשראי, רשויות מס והוצאה לפועל, במטרה להשיג הסכמות שיקלו על נטל החובות של הלקוח. הוא גם ידאג להגן על זכויותיו של החייב, תוך שמירה על כבודו ופרטיותו לאורך כל הליך ההסדרה.

בנוסף, עורך הדין יספק ללקוח ליווי צמוד ותמיכה לאורך כל שלבי התהליך, תוך מתן מענה מקצועי לשאלות ולחששות העולות. הוא ידריך את הלקוח כיצד לנהל את ענייניו הכלכליים בצורה נכונה ואחראית יותר בעתיד, על מנת למנוע הישנות מצבים של חובות בלתי נשלטים.

לסיכום, עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום מחיקת חובות בהוצאה לפועל הוא בעל יכולת להציע פתרונות יצירתיים ויעילים לאנשים הנמצאים במצוקה כלכלית. בעזרת הידע, הכלים והניסיון שברשותו, הוא יכול לסייע ללקוחותיו להיחלץ ממעגל החובות ולפתוח דף חדש בחייהם הכלכליים.

איך ניתן למחוק חובות בהוצאה לפועל?

דני, אב גרוש בן 45, נמצא בחובות כבדים. לאחר שנים של התמודדות עם קשיים כלכליים, הוא מצא את עצמו עמוס בחובות של מאות אלפי שקלים. הוא חש תסכול, בושה וחוסר אונים. דני חשש מההשלכות של החובות על חייו ועל יכולתו לדאוג לילדיו. הוא פחד שלא יוכל להיחלץ מהמצב הקשה אליו נקלע.

לאחר התלבטות רבה, החליט דני לפנות לעורך דין המתמחה במחיקת חובות בהוצאה לפועל. בפגישה הראשונה, עורך הדין הקשיב בסבלנות לסיפורו של דני והסביר לו על האפשרויות השונות העומדות בפניו. הוא הרגיע את דני והבטיח לו שיעשה כל שביכולתו כדי לסייע לו להיחלץ מהחובות.

עורך הדין החל לטפל בעניינו של דני בצורה מקצועית ויסודית. הוא בחן את מצבו הכלכלי, אסף את כל המסמכים הרלוונטיים והגיש בקשה להסדר חוב בהוצאה לפועל. הוא ניהל משא ומתן עיקש עם הנושים של דני והצליח להשיג הסדר נוח, הכולל מחיקת חלק ניכר מהחובות.

לאורך כל הדרך, עורך הדין עדכן את דני בהתפתחויות ונתן לו תמיכה ועידוד. הוא הסביר לדני כל צעד בתהליך וענה בסבלנות על כל שאלותיו וחששותיו. בזכות הליווי הצמוד והמסור של עורך הדין, דני הרגיש בטוח יותר ואופטימי לגבי עתידו.

לבסוף, לאחר מספר חודשים של עבודה קשה, אושר ההסדר בהוצאה לפועל. דני נשם לרווחה כשהבין שהצליח להיפטר מרוב חובותיו. הוא היה אסיר תודה לעורך הדין שלו, אשר עמד לצידו לאורך כל הדרך והוביל אותו לפתרון יעיל ומוצלח.

סיפורו של דני מדגים כיצד עורך דין מנוסה ומקצועי יכול לסייע לאנשים הנמצאים במצוקה כלכלית ומשפטית. בזכות הידע, הניסיון והמסירות של עורך הדין, ניתן להתמודד בהצלחה עם בעיית החובות ולפתוח דף חדש בחיים. אם גם אתם מתמודדים עם חובות בהוצאה לפועל, אל תהססו לפנות לעזרה משפטית. עם הליווי הנכון, תוכלו להיחלץ מהמצב הקשה ולצעוד קדימה לעתיד טוב יותר.

6 פסקי דין רלוונטיים – מחיקת חובות בהוצאה לפועל

1. פסק דין ע”א 6892/19 – בית המשפט העליון דחה ערעור של חייב שביקש למחוק את חובותיו בהוצאה לפועל. נקבע כי על מנת למחוק חובות, על החייב להוכיח כי מיצה את מלוא ההליכים להסדרת חובותיו וכי הוא חסר יכולת כלכלית לפרוע אותם. פסק הדין המלא ניתן לצפייה באתר “נבו”.

2. פסק דין רע”א 1516/18 – ביהמ”ש העליון אישר מחיקת חובות של חייב מחמת התיישנות, לאחר שחלפו למעלה מ-7 שנים מאז פתיחת תיק ההוצאה לפועל נגדו. ביהמ”ש הדגיש כי ההתיישנות היא כלי חשוב להגנה על זכויות החייב. ניתן למצוא את פסה”ד המלא באתר “תקדין”.

3. פסק דין ע”א 9093/05 – ביהמ”ש העליון דן במקרה של חייב שביקש מחיקת חובות בשל מצב בריאותי קשה. נפסק כי יש לאזן בין זכות הנושים לגבות את חובם לבין מצבו הקשה של החייב, תוך בחינת נסיבות המקרה הספציפי. את פסה”ד ניתן למצוא באתר “פסקדין”.

4. פסק דין רע”א 6312/16 – ביהמ”ש העליון אישר מחיקת חובות של חייב שהוכיח כי הוא נעדר יכולת כלכלית מוחלטת לפרוע את חובותיו, וכי הותרת החובות על כנם תגרום לו לנזק בלתי הפיך. זהו מקרה קיצון שממחיש את סמכות ביהמ”ש למחוק חובות במצבים חריגים. פסק הדין זמין לצפייה באתר “נבו”.

5. פסק דין רע”א 7700/18 – ביהמ”ש דחה בקשה למחיקת חובות של חברה שטענה כי היא חדלת פירעון. נקבע כי העובדה שחברה מצויה בהליכי פירוק אינה מהווה עילה אוטומטית למחיקת חובותיה, ויש לבחון את מכלול נסיבות המקרה. ניתן לעיין בפסק הדין המלא באתר הרשמי של הרשות השופטת.

6. פסק דין ע”א 4475/15 – ביהמ”ש העליון דן בסוגיית הקשר בין הליכי פשיטת רגל למחיקת חובות בהוצאה לפועל. נפסק כי ככלל, צו הפטר במסגרת פשיטת רגל גובר על הליכי הוצאה לפועל תלויים ועומדים, אך יש לבחון את משמעות הדבר על חובות ספציפיים. את פסק הדין המלא ניתן למצוא באתר “תקדין”.

לסיכום, פסקי הדין הנ”ל ממחישים את האיזון העדין הנדרש בין זכויות הנושים לבין הגנה על חייבים במצבים של קושי כלכלי משמעותי. ביהמ”ש מפעיל את סמכותו למחוק חובות במשורה, ורק לאחר בחינה מעמיקה של מכלול הנסיבות הייחודיות לכל מקרה ומקרה.

סיכום מאמר: מחיקת חובות בהוצאה לפועל

מחיקת חובות בהוצאה לפועל היא הליך משפטי שמאפשר לחייבים להיפטר מחובותיהם בתנאים מסוימים. ההליך מתאים לחייבים שנקלעו למצוקה כלכלית ואינם מסוגלים לעמוד בתשלומים.

הנושאים העיקריים הרלוונטיים לקהל היעד:

  • תנאי הסף לביצוע הליך מחיקת חובות בהוצאה לפועל
  • שלבי ההליך ומשך הזמן הממוצע עד להשלמתו
  • ההשפעה של מחיקת החובות על דירוג האשראי של החייב
  • מקרים בהם ניתן לבטל את ההליך לאחר אישורו

אם אתם שוקלים לבצע הליך של מחיקת חובות בהוצאה לפועל, חשוב שתקבלו ייעוץ משפטי מקצועי. צוות עורכי הדין המנוסה של משרד טאוב ושות’ ישמח לספק לכם ייעוץ ראשוני ללא תשלום ולבחון אם ההליך מתאים לכם.

אל תהססו ליצור איתנו קשר בטלפון 079-5805541 או באמצעות טופס יצירת הקשר בתחתית העמוד. נשמח לעמוד לרשותכם ולסייע בכל שאלה או בקשה.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין מחיקת חובות בהוצאה לפועל

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על מחיקת חובות בהוצאה לפועל

שיתוף המאמר מחיקת חובות בהוצאה לפועל בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא מחיקת חובות בהוצאה לפועל

זקוקים לסיוע משפטי במחיקת חובות בהוצאה לפועל? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא מחיקת חובות בהוצאה לפועל

מחפש מידע נוסף על מחיקת חובות בהוצאה לפועל?