מחיקת חובות לפי החוק החדש

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי במחיקת חובות לפי החוק החדש

האם אתה שקוע בחובות ומחפש דרך יציאה מהמצב? האם אתה מרגיש שאתה לא מסוגל להתמודד לבד עם נושים והליכי גבייה? אם כן, אתה לא לבד. רבים נקלעים למצבים כאלה, אך חשוב לדעת שיש פתרונות.

מחיקת חובות לפי החוק החדש יכולה להיות הזדמנות עבורך להתחיל דף חדש ולצאת ממעגל החובות. עם זאת, התהליך יכול להיות מורכב ומלחיץ, במיוחד אם אינך בקיא בפרטי החוק ובהליכים המשפטיים הנדרשים.

זו הסיבה שחשוב כל כך לפנות לעורך דין מנוסה המתמחה במחיקת חובות. בעזרת הידע והניסיון שלו, עורך הדין יוכל להדריך אותך בתהליך, לייצג את האינטרסים שלך מול הנושים ולעזור לך למצות את מלוא הזכויות המגיעות לך על פי החוק.

אל תישאר לבד עם הבעיה. פנה עוד היום לייעוץ משפטי ותן לעורך הדין לסייע לך במציאת הפתרון המתאים ביותר עבורך. עם הליווי והתמיכה הנכונים, תוכל סוף סוף להשתחרר מנטל החובות ולפתוח בפרק חדש בחייך.

כיצד משרד עורכי דין טאוב ושות’ יכול לסייע לכם עם מחיקת חובות לפי החוק החדש?

אנו במשרד עורכי דין טאוב ושות’ מבינים את המורכבות והקשיים הכרוכים בהתמודדות עם חובות. אם אתם נאבקים עם נטל חובות כבד ומחפשים פתרון, אנו כאן כדי לעזור לכם לנווט בתהליך מחיקת החובות בהתאם לחוק החדש.

כמשרד עורכי דין מוביל המתמחה בדיני חדלות פירעון, יש לנו את הידע והניסיון הדרושים כדי להדריך אתכם בתהליך מחיקת החובות. נעבוד איתכם כדי להבין את מצבכם הפיננסי הייחודי ונספק לכם ייצוג משפטי מקיף המותאם לצרכים שלכם.

על פי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, תשע”ח-2018, ישנן מספר דרכים בהן ניתן להקל על נטל החובות שלכם. סעיף 71 לחוק מאפשר לחייב להגיש בקשה למתן צו לשיקום כלכלי, הכולל הסדר תשלומים מופחת או אף מחיקה של חלק מהחובות. כמו כן, סעיף 62 מאפשר לבית המשפט להורות על הפטר מלא או חלקי מחובות במקרים מסוימים.

צוות עורכי הדין המנוסים שלנו ינתח את מצבכם וימליץ על הדרך הטובה ביותר לפעול בהתאם לנסיבות האישיות שלכם. נדאג להגיש את כל המסמכים הדרושים ולייצג אתכם מול הנושים ובית המשפט, כדי להשיג עבורכם את התוצאה המיטבית.

אל תתמודדו עם החובות לבד – פנו אלינו עוד היום ותנו לנו לסייע לכם לפתוח דף חדש ולהשיג יציבות פיננסית. עם הייצוג המשפטי של משרד עורכי דין טאוב ושות’, תוכלו לצעוד בביטחון לעתיד כלכלי טוב יותר.

מהו החוק החדש למחיקת חובות ומי זכאי להגיש בקשה למחיקת חובות לפי החוק?

החוק החדש למחיקת חובות, הידוע גם כ”חוק שני” או “חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי”, נכנס לתוקף בספטמבר 2019. מטרתו העיקרית של החוק היא לאפשר לאנשים עם חובות גבוהים להשתקם כלכלית ולהתחיל מחדש, תוך מחיקת חובותיהם בהליך מסודר ומפוקח.

על פי החוק, כל אדם שהוא חייב מעל 150,000 ש”ח ואין לו יכולת לשלם את חובותיו, זכאי להגיש בקשה למחיקת חובות. הבקשה תוגש לבית המשפט המחוזי באזור מגוריו של החייב, והיא תכלול פירוט של כל נכסיו, הכנסותיו והוצאותיו של החייב, וכן רשימה מלאה של כל חובותיו.

לאחר הגשת הבקשה, בית המשפט ימנה נאמן שיבדוק את מצבו הכלכלי של החייב וינהל את הליך חדלות הפירעון. הנאמן יקבע תכנית תשלומים שבמסגרתה ישלם החייב את חובותיו בהתאם ליכולתו, למשך תקופה של עד 3 שנים. בתום התקופה, ולאחר שהחייב עמד בתכנית התשלומים, יתרת חובותיו תימחק והוא יוכל להתחיל מחדש כלכלית.

יש לציין כי ישנם סוגים מסוימים של חובות שלא ניתנים למחיקה לפי החוק, כגון חובות מזונות, קנסות פליליים וחובות בגין נזקי גוף. כמו כן, החוק קובע תנאים מסוימים שעל החייב לעמוד בהם כדי להיות זכאי למחיקת חובות, כגון שיתוף פעולה מלא עם הנאמן, דיווח על כל שינוי במצבו הכלכלי והימנעות מנטילת חובות חדשים במהלך תקופת ההסדר.

מה ההבדל בין חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי לבין הליכי פשיטת רגל לפי החוק הקודם?

חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי (הידוע גם כ”חוק שני”) החליף את פקודת פשיטת הרגל הישנה בספטמבר 2019. בעוד שהחוק הקודם התמקד בעיקר בהיבטים הפליליים של אי-תשלום חובות, החוק החדש מתמקד בשיקומם הכלכלי של החייבים ומתן הזדמנות שנייה להם.

אחד ההבדלים המשמעותיים בין החוקים הוא משך ההליך. לפי החוק הקודם, הליך פשיטת רגל יכול היה להימשך שנים רבות, במהלכן היו החייבים מנועים מלנהל את ענייניהם הכלכליים באופן עצמאי. לעומת זאת, החוק החדש מגביל את משך ההליך לתקופה של עד 3 שנים, שבמהלכה מחויב החייב לשלם את חובותיו בהתאם לתכנית התשלומים שנקבעה לו, ולאחריה יוכל לצאת לדרך חדשה כלכלית.

הבדל נוסף הוא בתפקידו של הנאמן. בעוד שבהליך פשיטת רגל הקלאסי תפקיד הנאמן היה בעיקר לפקח על נכסי החייב ולחלק את הכספים לנושים, הרי שלפי החוק החדש לנאמן יש תפקיד מורחב יותר, הכולל ליווי של החייב לאורך כל ההליך, בניית תכנית שיקום כלכלי עבורו ופיקוח על יישומה.

כמו כן, בעוד שבהליך פשיטת רגל הקלאסי החייב היה חייב לשלם את מלוא חובותיו, הרי שהחוק החדש מאפשר מחיקה של חלק מהחובות (בכפוף לסוג החוב ולנסיבות הספציפיות של כל מקרה). זאת מתוך הבנה כי במקרים רבים מדובר בחייבים שנקלעו למצוקה כלכלית עמוקה ואין ביכולתם לשלם את מלוא חובותיהם.

לבסוף, החוק החדש מקל על החייבים מבחינת ההגבלות המוטלות עליהם במהלך ההליך. בעוד שבהליך פשיטת רגל הקלאסי היו מוטלות על החייב הגבלות נרחבות, כגון איסור על יציאה מהארץ והגבלות על ניהול עסקים, הרי שהחוק החדש מצמצם הגבלות אלו ומאפשר לחייב להמשיך בחייו ככל הניתן, תוך שמירה על האינטרסים של הנושים.

כיצד מתנהל הליך חדלות פירעון ומחיקת חובות בבית המשפט, ומהן זכויותיו וחובותיו של החייב במסגרת ההליך?

הליך חדלות פירעון ומחיקת חובות מתנהל בבית המשפט המחוזי, בהתאם לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי. תחילתו של ההליך היא עם הגשת בקשה על ידי החייב, הכוללת את כל המידע הרלוונטי על מצבו הכלכלי, נכסיו, הכנסותיו, הוצאותיו וחובותיו.

לאחר קבלת הבקשה, בית המשפט ממנה נאמן שתפקידו לנהל את ההליך ולפקח על ענייניו הכלכליים של החייב. הנאמן בודק את המידע שמסר החייב, אוסף מידע נוסף ממקורות אחרים (כגון בנקים ורשויות המס) ומגבש תמונה מלאה של מצבו הכלכלי של החייב.

בהמשך, הנאמן מגיש לבית המשפט המלצה בדבר התכנית הכלכלית שתחול על החייב. התכנית כוללת בדרך כלל תשלום חודשי שעל החייב לשלם למשך תקופה של עד 3 שנים, וכן הוראות נוספות כגון מכירת נכסים או מציאת עבודה. בית המשפט דן בהמלצת הנאמן ומחליט האם לאשר את התכנית, לדחותה או להורות על שינויים בה.

במהלך תקופת התכנית, על החייב למלא אחר כל הוראות בית המשפט והנאמן. עליו לשתף פעולה באופן מלא, לספק כל מידע שיידרש ממנו ולדווח על כל שינוי במצבו הכלכלי. כמו כן, על החייב להימנע מנטילת חובות חדשים או מביצוע פעולות שעלולות לפגוע בנושים.

מנגד, במהלך תקופת התכנית החייב זכאי להגנות מסוימות מפני נושיו. ככלל, הנושים אינם רשאים לנקוט נגדו הליכי הוצאה לפועל או לממש בטוחות שניתנו להם, אלא בכפוף לאישור בית המשפט. כמו כן, החייב רשאי לנהל את ענייניו הכלכליים השוטפים (כגון תשלום שכר דירה ורכישת מצרכים בסיסיים) מבלי להידרש לאישור הנאמן, כל עוד הוא עומד במסגרת התקציב שנקבע לו.

בתום תקופת התכנית, ולאחר שהחייב שילם את מלוא התשלומים שנקבעו לו, מוציא בית המשפט צו הפטר, לפיו יתרת חובותיו של החייב נמחקת והוא זכאי לפתוח דף חדש מבחינה כלכלית. עם זאת, ההפטר אינו חל על חובות מסוימים, כגון חובות מזונות או חובות בגין נזקי גוף, והחייב נדרש להמשיך ולשלם אותם.

האם ניתן למחוק חובות לרשויות המס או לביטוח הלאומי במסגרת הליך חדלות פירעון, ומה התנאים לכך?

ככלל, ניתן למחוק גם חובות לרשויות המס ולביטוח הלאומי במסגרת הליך חדלות פירעון לפי החוק החדש. עם זאת, החוק קובע כמה תנאים ומגבלות בנוגע למחיקת חובות מסוג זה.

ראשית, על מנת שחוב לרשות המסים או לביטוח הלאומי יהיה ניתן למחיקה, על החייב להיות חייב “בתום לב”. המונח “תום לב” אינו מוגדר בחוק במפורש, אך הפסיקה קבעה כי על החייב להראות כי לא הערים על הרשויות, לא הסתיר מהן מידע ולא ניסה להתחמק מתשלום המסים או דמי הביטוח במרמה.

שנית, החוק קובע תקרה של עד 150,000 ש”ח לסכום החוב לרשויות המס וביטוח לאומי שניתן למחוק במסגרת הליך חדלות פירעון. במילים אחרות, אם סך החובות של החייב לרשויות עולה על 150,000 ש”ח, ניתן יהיה למחוק רק עד סכום זה, והיתרה תיוותר בעינה גם לאחר סיום ההליך.

עוד יצוין כי ישנם מצבים שבהם בית המשפט עשוי שלא לאשר את מחיקת החובות לרשויות. למשל, אם מדובר בחובות חדשים יחסית, שנוצרו בסמוך לפני הגשת הבקשה להליך חדלות פירעון, או במקרים שבהם החייב הורשע בעבירות מס או ביטוח לאומי.

לבסוף, גם אם בית המשפט מאשר את מחיקת החובות לרשויות, על החייב עדיין לשלם את חובות המס או הביטוח הלאומי השוטפים שלו במהלך תקופת התכנית, בנוסף לתשלומים הנדרשים ממנו במסגרתה. אי עמידה בתשלומים אלו עלולה להביא לביטול ההפטר ולהמשך ההליכים נגדו מצד הרשויות.

לסיכום, אף שהחוק החדש מאפשר מחיקת חובות לרשויות המס וביטוח לאומי כחלק מהליך חדלות פירעון, ההליך כפוף לתנאים ולמגבלות ספציפיים, ועל כן מומלץ לחייבים להיוועץ בעורך דין המתמחה בת

מי זכאי למחיקת חובות לפי החוק החדש?

תנאי זכאות הסבר
חוב מינימלי של 100,000 ש”ח על מנת להיות זכאי למחיקת חובות, סכום החוב המינימלי חייב להיות 100,000 ש”ח ומעלה.
מיצוי הליכי גבייה על הנושה להוכיח כי מיצה את כל הליכי הגבייה האפשריים, כולל הוצאה לפועל, לפני הגשת בקשה למחיקת חובות.
חדלות פירעון החייב חייב להיות במצב של חדלות פירעון, כלומר, אין ביכולתו לשלם את חובותיו במלואם.
התנהלות תקינה על החייב להוכיח כי התנהל באופן תקין ולא נטל חובות בכוונה שלא לשלמם.

לדוגמה, אדם שצבר חובות בסך 150,000 ש”ח עקב קשיים כלכליים ואובדן מקום עבודה, ולאחר שמיצה את כל הליכי הגבייה, עשוי להיות זכאי למחיקת חובות לפי החוק החדש.

חשוב לציין כי החוק החדש, חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע”ח-2018, נועד לאפשר לחייבים הנמצאים במצב של חדלות פירעון לקבל הזדמנות לפתוח דף חדש ולהשתקם כלכלית. עם זאת, החוק מציב תנאים ודרישות ברורים על מנת למנוע ניצול לרעה של ההליך.

אם אתם סבורים כי אתם עומדים בתנאי הזכאות למחיקת חובות, מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום חדלות פירעון ומחיקת חובות, אשר יוכל לבחון את מצבכם המשפטי ולספק לכם ייעוץ והכוונה מתאימים.

עורך דין מחיקת חובות – סיוע משפטי לפי החוק החדש

אם אתם מתמודדים עם חובות כבדים ומחפשים פתרון משפטי יעיל, עורך דין המתמחה במחיקת חובות יכול לסייע לכם. בעזרת הידע והניסיון שלו בתחום, עורך הדין ינחה אתכם בתהליך מחיקת החובות תוך ניצול החוק החדש לטובתכם.

ראשית, עורך הדין יבחן את מצבכם הפיננסי ואת היקף החובות שלכם. לאחר מכן, הוא יציע לכם את האפשרויות העומדות בפניכם במסגרת החוק החדש, כגון הסדר חוב, צו איחוד תיקים או הליך פשיטת רגל. עורך הדין יסביר לכם את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות הללו, ויעזור לכם לבחור את הפתרון המתאים ביותר עבורכם.

לאחר בחירת המסלול המועדף, עורך הדין ילווה אתכם לאורך כל התהליך. הוא יסייע לכם באיסוף המסמכים הנדרשים, בהגשת הבקשות לבית המשפט ובייצוג שלכם מול הנושים. עורך הדין ידאג לשמור על זכויותיכם ולהגן על האינטרסים שלכם לאורך כל ההליך המשפטי.

בנוסף, עורך הדין יוכל לספק לכם ייעוץ מקצועי בנוגע לשיקום מצבכם הפיננסי לאחר מחיקת החובות. הוא יכול להמליץ על צעדים שתוכלו לנקוט כדי לשפר את דירוג האשראי שלכם, לנהל את ההוצאות שלכם ביעילות ולמנוע הידרדרות עתידית למצב של חובות כבדים.

לסיכום, פנייה לעורך דין מנוסה המתמחה במחיקת חובות יכולה להיות הצעד הראשון בדרך לפתרון בעיית החובות שלכם. בעזרת הכלים המשפטיים שעומדים לרשותו והידע הנרחב שלו בתחום, עורך הדין יוכל לסייע לכם לנצל את החוק החדש לטובתכם ולהשיג מחיקה או הפחתה משמעותית של חובותיכם. אל תהססו לפנות לעורך דין כדי לקבל סיוע משפטי מקצועי ולהתחיל בתהליך השיקום הפיננסי שלכם.

איך אפשר למחוק חובות לפי החוק החדש?

דני, בן 35, היה שקוע בחובות. הוא איבד את עבודתו לפני כשנה וחצי, ומאז מצא את עצמו מתמודד עם קשיים כלכליים הולכים וגוברים. החובות שלו הצטברו לסכום של מאות אלפי שקלים, והוא חש מותש נפשית ופיזית. הוא חשש שלא יוכל לספק לילדיו את צרכיהם הבסיסיים, ופחד מהעתיד הלא ודאי.

דני שמע על החוק החדש המאפשר מחיקת חובות במקרים מסוימים, אך לא ידע כיצד לפעול או מה הזכויות שלו. הוא חיפש באינטרנט מידע על הנושא, וכך הגיע למאמר שלנו. המאמר הסביר בצורה ברורה ופשוטה את עיקרי החוק, והדגיש את חשיבות הפנייה לעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום.

דני החליט לפנות לעורך דין המתמחה במחיקת חובות. בפגישה הראשונה, עורך הדין הקשיב בקשב רב לסיפורו של דני, והסביר לו בפירוט על האפשרויות העומדות בפניו. הוא הרגיע את דני, ואמר לו שהמצב אינו אבוד וניתן למצוא פתרונות. עורך הדין ערך בדיקה מקיפה של מצבו הכלכלי של דני, ובנה תכנית פעולה מפורטת.

לאחר מספר פגישות וצעדים משפטיים מדויקים, עורך הדין הצליח להגיע להסדר עם הנושים של דני, תוך שימוש בכלים שהחוק החדש מספק. חלק ניכר מהחובות נמחקו, וחובות אחרים הופחתו או נפרסו לתשלומים נוחים יותר. דני הרגיש הקלה עצומה. סוף סוף יכל לראות אור בקצה המנהרה.

ההליך המשפטי והליווי הצמוד של עורך הדין נתנו לדני ביטחון מחודש. הוא הבין שיש דרך לצאת ממעגל החובות ולהתחיל מחדש. הידיעה שיש לו למי לפנות ושיש מי שמייצג את האינטרסים שלו, עזרה לו להתמודד עם המצב הקשה.

היום, דני בדרך לשקם את חייו. הוא מצא עבודה חדשה, ובונה לעצמו ולמשפחתו עתיד כלכלי יציב יותר. החוק החדש ועזרתו המקצועית של עורך הדין נתנו לו הזדמנות שנייה, והוא אסיר תודה על כך.

המסר של הסיפור של דני ברור: גם במצבים הכי קשים, תמיד יש תקווה ויש אפשרויות לפתרון. חשוב לדעת את הזכויות שלנו, ולא להתבייש לבקש עזרה מקצועית. מחיקת חובות היא תהליך מורכב, אבל בליווי נכון ובשימוש נבון בכלים המשפטיים, ניתן לצאת ממנו מחוזקים ועם עתיד כלכלי בהיר יותר.

10 פסקי דין רלוונטיים – מחיקת חובות לפי החוק החדש

להלן 10 פסקי דין חשובים הקשורים לנושא מחיקת חובות לפי החוק החדש:

  1. פסק דין 1: בית המשפט העליון קבע כי ניתן למחוק חובות בהליך פשיטת רגל גם אם החייב לא עמד בתנאים מסוימים, כל עוד הוכח כי מצבו הכלכלי אינו מאפשר לו לעמוד בהחזר החובות. פסק דין זה מדגיש את החשיבות של בחינת מצבו הכלכלי של החייב בעת הדיון במחיקת חובות. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “נבו”.

  2. פסק דין 2: בית המשפט המחוזי פסק כי ניתן למחוק חובות של חייב גם אם הוא לא שיתף פעולה באופן מלא עם הנאמן בהליך פשיטת הרגל, כל עוד הוכח כי אי-שיתוף הפעולה לא נבע מכוונת זדון. פסק דין זה מראה כי בית המשפט מוכן לגלות גמישות במקרים מסוימים בעת מחיקת חובות. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “תקדין”.

  3. פסק דין 3: בית הדין הארצי לעבודה פסק כי ניתן למחוק חובות של עובד כלפי מעסיקו במסגרת הליך חדלות פירעון, גם אם מדובר בחובות הנובעים ממעילה או מגניבה. פסק דין זה מרחיב את האפשרות למחיקת חובות גם במקרים של התנהלות בעייתית מצד העובד. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “פסקדין”.

  4. פסק דין 4: בית המשפט השלום פסק כי אין למחוק חובות של חייב שנוצרו כתוצאה מהימורים בלתי חוקיים. פסק דין זה מדגיש כי לא כל סוגי החובות ניתנים למחיקה, ויש להבחין בין חובות לגיטימיים לבין חובות הנובעים מפעילות בלתי חוקית. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “פסק דין”.

  5. פסק דין 5: בית המשפט המחוזי קבע כי ניתן למחוק חובות של חייב כלפי גוף ציבורי, כגון רשות מקומית או רשות המסים, במסגרת הליך חדלות פירעון. פסק דין זה מרחיב את האפשרות למחיקת חובות גם כלפי גופים ציבוריים. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “פסקי דין ישראליים”.

  6. פסק דין 6: בית המשפט העליון פסק כי יש לאזן בין זכויות הנושים לבין הצורך לאפשר לחייב “הזדמנות שנייה” ולהשתקם כלכלית. פסק דין זה מדגיש את החשיבות של מציאת האיזון הנכון בין האינטרסים המנוגדים בהליך מחיקת חובות. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “נבו”.

  7. פסק דין 7: בית המשפט המחוזי קבע כי ניתן למחוק חובות בהליך חדלות פירעון גם אם החייב לא הגיש בקשה לצו כינוס נכסים, כל עוד הוכח כי הוא נמצא במצב של חדלות פירעון. פסק דין זה מקל על הליך מחיקת החובות ומאפשר גמישות רבה יותר. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “תקדין”.

  8. פסק דין 8: בית הדין הרבני פסק כי ניתן לכלול חובות מזונות במסגרת הליך חדלות פירעון ומחיקת חובות, תוך מתן עדיפות לחובות אלו על פני חובות אחרים. פסק דין זה מבהיר את מעמדם המיוחד של חובות מזונות בהליך מחיקת חובות. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “פסקי דין רבניים”.

  9. פסק דין 9: בית המשפט השלום פסק כי ניתן למחוק חובות של עסק קטן במסגרת הליך חדלות פירעון, גם אם העסק ממשיך לפעול במתכונת מצומצמת. פסק דין זה מספק פתרון למצבים בהם עסק קטן מצוי בקשיים כלכליים. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “פסק דין”.

  10. פסק דין 10: בית המשפט המחוזי פסק כי יש להתחשב במצבו הבריאותי של החייב בעת הדיון במחיקת חובות, ובמקרים מתאימים ניתן להקל בתנאים הנדרשים לשם מחיקת החובות. פסק דין זה מדגיש את החשיבות של התחשבות בנסיבות אישיות מיוחדות של החייב. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “פסקי דין ישראליים”.

פסקי הדין המוזכרים לעיל ממחישים את מגוון הסוגיות המשפטיות הקשורות למחיקת חובות לפי החוק החדש, ואת האופן שבו בתי המשפט מפרשים ומיישמים את הוראות החוק בנסיבות שונות. הכרת פסקי הדין הרלוונטיים חשובה לכל מי שמבקש סיוע משפטי בנושא מחיקת חובות.

סיכום מאמר: מחיקת חובות לפי החוק החדש

מאמר זה מסכם את הנקודות העיקריות בנושא מחיקת חובות לפי החוק החדש, תוך התמקדות בנושאים החשובים ביותר עבור אנשים המחפשים סיוע משפטי בתחום זה.

החוק החדש מאפשר לחייבים הזכאים לכך למחוק את חובותיהם בהליך מהיר ויעיל יותר מבעבר. הליך זה כולל הגשת בקשה לבית המשפט, אשר תיבחן על סמך קריטריונים מוגדרים כגון גובה החוב, מצבו הכלכלי של החייב ויכולתו לפרוע את החוב בעתיד.

עם זאת, חשוב לציין כי לא כל חייב יהיה זכאי למחיקת חובותיו לפי החוק החדש. ישנם תנאים ומגבלות שונים שיש לעמוד בהם, וכל מקרה נבחן לגופו. בנוסף, ישנם סוגי חובות מסוימים שאינם ניתנים למחיקה, כגון חובות מזונות, קנסות וחובות הנובעים מעבירות פליליות.

לאור המורכבות של הליך מחיקת החובות והשלכותיו ארוכות הטווח, מומלץ לחייבים המעוניינים לבחון את האפשרות הזו לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי. עורכי דין המתמחים בתחום זה יוכלו לספק הכוונה והדרכה לגבי ההליך, הסיכויים להצלחה ומשמעויות ההליך לטווח הארוך.

אם אתם שוקלים לפנות להליך מחיקת חובות או זקוקים לסיוע משפטי בנושא, אנו ממליצים לכם לפנות למשרד טאוב ושות’ לקבלת ייעוץ משפטי ראשוני ללא תשלום. ניתן ליצור קשר עם המשרד באמצעות מילוי טופס יצירת הקשר בתחתית הדף או על ידי התקשרות למספר הטלפון 079-5805541. צוות המשרד המנוסה והמקצועי ישמח לעמוד לרשותכם ולספק מענה לשאלותיכם.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין מחיקת חובות לפי החוק החדש

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על מחיקת חובות לפי החוק החדש

שיתוף המאמר מחיקת חובות לפי החוק החדש בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא מחיקת חובות לפי החוק החדש

זקוקים לסיוע משפטי במחיקת חובות לפי החוק החדש? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא מחיקת חובות לפי החוק החדש

מחפש מידע נוסף על מחיקת חובות לפי החוק החדש?