עורך דין פירוק חברות

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בעורך דין פירוק חברות

האם חברה שלכם נמצאת בקשיים כלכליים? האם אתם שוקלים לפרק את החברה אך אינכם בטוחים כיצד לעשות זאת בצורה חוקית ויעילה? אם כן, סביר להניח שאתם זקוקים לעזרתו של עורך דין המתמחה בפירוק חברות.

פירוק חברה הוא תהליך מורכב ומסובך, הדורש ידע משפטי נרחב וניסיון רב. ללא הכוונה נכונה, עלולים בעלי החברה למצוא את עצמם חשופים לתביעות משפטיות, קנסות כבדים ואף עונשי מאסר. לכן, חיוני לפנות לעורך דין מנוסה שמתמחה בתחום זה, אשר יוכל להדריך אתכם לאורך כל הליך הפירוק תוך הקפדה על החוק וצמצום הסיכונים.

עורך דין לפירוק חברות יסייע לכם להבין את ההשלכות המשפטיות והפיננסיות של פירוק החברה, ויפעל על מנת להגן על האינטרסים שלכם. הוא יוכל לענות על שאלות נפוצות כגון: מהם התנאים לפירוק חברה? כיצד מתבצע הליך הפירוק? מה קורה לנכסי ולחובות החברה? וכיצד ניתן לצמצם חשיפה לסיכונים משפטיים?

בין אם מדובר בפירוק מרצון או בפירוק על ידי בית המשפט, עורך דין מנוסה יוכל לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר ולדאוג שכל ההליכים יתבצעו בהתאם לדין. כמו כן, הוא יוכל לסייע במשא ומתן עם נושים, בהגנה מפני תביעות ובמציאת פתרונות יצירתיים שיאפשרו לכם לסגור את החברה בצורה מסודרת תוך מזעור הנזקים.

אל תשאירו את גורל החברה שלכם לאקראי. פנו עוד היום לעורך דין מומחה לפירוק חברות שילווה אתכם לכל אורך הדרך, ויעניק לכם את הייעוץ והתמיכה המשפטית לה אתם זקוקים כדי לצלוח את התהליך הזה בהצלחה.

כיצד משרד עורכי דין טאוב ושות’ יכול לסייע בפירוק חברות?

כמשרד עורכי דין מוביל המתמחה בענייני חדלות פירעון, אנו במשרד טאוב ושות’ מחויבים לספק ללקוחותינו ייצוג משפטי יוצא דופן בתחום פירוק חברות. צוות עורכי הדין המנוסים שלנו מציע ייעוץ וליווי מקיף לאורך כל תהליך פירוק החברה, תוך הקפדה על הגנת האינטרסים של הלקוח והשגת התוצאות הטובות ביותר.

על פי סעיף 6 לפקודת החברות, ניתן לפרק חברה מרצון או על ידי בית המשפט. אנו מתמחים בליווי לקוחות בשני המסלולים, תוך מתן ייעוץ מותאם אישית והתחשבות בנסיבות הייחודיות של כל מקרה.

בפירוק מרצון, אנו מסייעים בגיבוש החלטת האסיפה הכללית, מינוי מפרק, ביצוע הליכי הפירוק וחלוקת נכסי החברה, בהתאם לסעיפים 7-33 לפקודת החברות. בפירוק על ידי בית המשפט, אנו מייצגים את החברה או בעלי העניין בהליכים המשפטיים, החל מהגשת הבקשה ועד לסיום הפירוק, תוך הישענות על סעיפים 35-38 לפקודה.

בנוסף, אנו מטפלים בסוגיות נלוות כגון שמירת נכסי החברה, תביעות חוב, הסדרי נושים והליכים משפטיים הקשורים לתהליך הפירוק. הניסיון הרב שצברנו בייצוג בהליכי פירוק חברות מאפשר לנו להעניק ללקוחותינו ליווי מיטבי, תוך התמודדות עם מורכבות ההליך והשגת פתרונות יצירתיים.

צוות המומחים שלנו בתחום פירוק החברות מעניק שירות אישי ומקצועי, מתוך הבנה עמוקה של הצרכים והאתגרים הייחודיים העומדים בפני כל לקוח. אנו מחויבים ללוות אתכם לאורך כל הדרך, תוך שמירה על האינטרסים שלכם ומתן מענה משפטי מקיף ויעיל.

לסיכום, משרד עורכי דין טאוב ושות’ מציע מומחיות, ניסיון וידע מעמיק בתחום פירוק החברות. נשמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם ייצוג משפטי איכותי, מקצועי ויסודי בכל שלבי התהליך.

מתי כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בפירוק חברות?

ישנם מספר מצבים בהם כדאי לפנות לעורך דין המתמחה בפירוק חברות. ראשית, במידה והחברה נמצאת במצב כלכלי קשה ואין באפשרותה לעמוד בהתחייבויותיה, פנייה לעורך דין יכולה לסייע בהתמודדות עם המצב ובמציאת פתרונות מתאימים.

שנית, כאשר ישנם חילוקי דעות או סכסוכים בין בעלי המניות בחברה, עורך דין יכול לסייע בגישור ובמציאת פתרון מוסכם שימנע את הצורך בפירוק החברה. במקרים מסוימים, פנייה לעורך דין עשויה אף למנוע הגעה למצב של פירוק כפוי על ידי בית המשפט.

לבסוף, גם כאשר החברה מעוניינת בפירוק מרצון, למשל במקרה של פרישה לגמלאות או רצון לסגור את העסק, ליווי של עורך דין יכול להבטיח כי תהליך הפירוק יתבצע באופן חוקי ומסודר, תוך הקפדה על זכויות העובדים, הספקים והנושים של החברה.

מהם השלבים העיקריים בתהליך פירוק חברה על ידי עורך דין?

תהליך פירוק חברה על ידי עורך דין כולל מספר שלבים עיקריים. השלב הראשון הוא קבלת החלטה על פירוק החברה באסיפה הכללית של בעלי המניות, בהתאם לסעיף 319 לחוק החברות. לאחר מכן, על החברה למנות מפרק שינהל את ענייני החברה במהלך תקופת הפירוק.

השלב השני הוא הגשת בקשה לפירוק החברה לרשם החברות, בצירוף המסמכים הנדרשים, כגון פרוטוקול האסיפה הכללית, הצהרת כושר פירעון של החברה, דו”חות כספיים ועוד. על המפרק לפרסם הודעה על הגשת הבקשה ברשומות ובשני עיתונים יומיים נפוצים.

בהמשך, על המפרק לפעול לכינוס נכסי החברה, לגביית חובות, למימוש נכסים ולחלוקת הכספים שנותרו לנושים ולבעלי המניות, בהתאם לסדר הקדימויות הקבוע בחוק. לבסוף, לאחר השלמת הליך הפירוק, על המפרק להגיש דו”ח לרשם החברות ולבקש את מחיקת החברה ממרשם החברות.

האם עורך דין יכול לסייע במציאת פתרונות חלופיים לפירוק חברה?

במקרים רבים, פנייה לעורך דין יכולה לסייע במציאת פתרונות חלופיים לפירוק חברה, שיאפשרו לחברה להמשיך בפעילותה תוך התמודדות עם הקשיים הכלכליים או המחלוקות הפנימיות.

אחת הדרכים לכך היא הליך של הבראת חברות, המוסדר בסעיף 350 לחוק החברות. במסגרת הליך זה, ניתן למנות נאמן שיפעל לגיבוש הסדר בין החברה לנושיה, תוך אפשרות לערוך שינויים במבנה ההון של החברה, למחוק חובות, להזרים הון חדש ועוד. הסדר זה, בכפוף לאישורו על ידי בית המשפט, מאפשר לחברה לצאת ממשבר ולחזור לפעילות תקינה.

כמו כן, במקרה של סכסוך בין בעלי המניות, עורך דין יכול לסייע בגישור ובמציאת פתרון מוסכם שייתר את הצורך בפירוק. פתרונות אפשריים כוללים רכישת מניות של בעל מניות אחד על ידי האחר, חלוקת החברה לחברות נפרדות, מינוי בורר מוסכם ליישוב המחלוקות ועוד.

מה ההבדל בין פירוק מרצון לבין פירוק על ידי בית משפט, ומתי עורך דין יעדיף כל אחת מהחלופות?

קיימים שני סוגים עיקריים של הליכי פירוק חברה: פירוק מרצון ופירוק על ידי בית משפט. פירוק מרצון מתבצע ביוזמת החברה עצמה, בהחלטה של האסיפה הכללית, ומתאים למצבים בהם החברה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה ומעוניינת לסיים את פעילותה באופן יזום.

לעומת זאת, פירוק על ידי בית משפט מתרחש במצבים בהם החברה אינה מסוגלת לפרוע את חובותיה, או כאשר מתקיימות עילות אחרות המנויות בסעיף 257 לחוק החברות, כגון קיפוח בעלי מניות, ניהול החברה בדרך הפוגעת בעסקיה, אי כינוס אסיפה שנתית ועוד. במקרים אלה, ניתן להגיש בקשה לפירוק החברה על ידי נושים, בעלי מניות או רשויות המדינה.

ככלל, עורך דין יעדיף לקדם הליך של פירוק מרצון, שכן הליך זה מהיר ויעיל יותר, וכרוך בעלויות נמוכות יותר מאשר פירוק על ידי בית משפט. עם זאת, במצבים בהם החברה חדלת פירעון או שקיימות מחלוקות עמוקות בין הצדדים, פנייה לבית המשפט עשויה להיות בלתי נמנעת. בכל מקרה, על עורך הדין לשקול את מכלול הנסיבות ולהמליץ לחברה על המסלול המתאים ביותר להתמודדות עם המצב.

מה הם השלבים המרכזיים בתהליך פירוק חברה?

שלב תיאור חוקים רלוונטיים
החלטה על פירוק בעלי המניות מחליטים על פירוק החברה באסיפה כללית, או בית המשפט מורה על פירוק כפוי. חוק החברות, תשנ”ט-1999, סעיף 257
מינוי מפרק ממונה מפרק שינהל את הליך הפירוק, יממש נכסים, יפרע חובות ויחלק עודפים. חוק החברות, תשנ”ט-1999, סעיפים 258-260
איתור נכסים וחובות המפרק מאתר את נכסי החברה, גובה חובות וקובע סדר תשלומים לנושים. חוק החברות, תשנ”ט-1999, סעיפים 283-284
דיווחים ופרסומים המפרק מגיש דוחות לרשם החברות ומפרסם הודעות על הליך הפירוק. תקנות החברות (פירוק), תשמ”ז-1987
סיום הפירוק לאחר השלמת חלוקת הנכסים, המפרק מגיש דוח סופי ובקשה למחיקת החברה מרישומי רשם החברות. חוק החברות, תשנ”ט-1999, סעיף 323

לדוגמה, כאשר חברה מגיעה למצב של חדלות פירעון ואינה מסוגלת לשלם את חובותיה, בעלי המניות יכולים להחליט על פירוק מרצון של החברה באסיפה הכללית. לחלופין, נושה של החברה יכול לפנות לבית המשפט בבקשה לצו פירוק כפוי, מכוח סעיף 257 לחוק החברות.

בכל מקרה, חשוב להיוועץ בעורך דין מנוסה בתחום פירוק חברות, אשר ילווה את התהליך וידאג לעמידה בכל הוראות הדין הרלוונטיות. עורך הדין יסייע בניהול ההליך מול הגורמים השונים, כגון רשם החברות, בית המשפט והנושים, תוך שמירה על זכויות החברה ובעלי מניותיה.

עורך דין פירוק חברות – הליווי המשפטי לו אתם זקוקים

פירוק חברה הוא תהליך מורכב הדורש ליווי וייעוץ משפטי צמוד. עורך דין המתמחה בפירוק חברות מסייע לבעלי המניות, לדירקטורים ולנושים השונים לעבור את התהליך בצורה חלקה ומהירה, תוך שמירה על האינטרסים של כל הצדדים המעורבים.

עורך דין פירוק חברות מלווה את התהליך משלביו הראשונים ועד סופו, תוך מתן ייעוץ וסיוע בנושאים כגון:

 • הכנת המסמכים הנדרשים לצורך פירוק החברה
 • ייצוג בפני רשם החברות ובתי המשפט
 • ניהול משא ומתן עם נושים וצדדים שלישיים
 • טיפול בחובות החברה וחלוקת נכסיה
 • מתן ייעוץ בנוגע להשלכות המיסוי של פירוק החברה

בין אם מדובר בפירוק מרצון או בפירוק על ידי בית המשפט, עורך דין פירוק חברות דואג לכך שהתהליך יתנהל בהתאם להוראות הדין ותוך הגנה מרבית על האינטרסים של הלקוחות. הוא מסייע בהתמודדות עם אתגרים ומכשולים שעשויים להיווצר במהלך התהליך, תוך שימוש בידע המקצועי הנרחב שלו ובניסיונו העשיר בתחום.

אם אתם שוקלים לפרק חברה או נמצאים כבר בעיצומו של התהליך, אל תהססו לפנות לעורך דין המתמחה בפירוק חברות. הסיוע המשפטי שהוא מספק יכול לחסוך לכם זמן יקר, טרחה מיותרת ועלויות כספיות ניכרות, ולהבטיח שהפירוק יושלם בהצלחה ובמינימום תקלות.

 

כיצד עורך דין פירוק חברות יכול לסייע בפתרון בעיות משפטיות?

יוסי, בעל חברה קטנה למוצרי מזון, התמודד עם קשיים כלכליים מזה זמן מה. החובות הצטברו, והלחץ הכביד על כתפיו. הוא חשש מהעתיד, לא ידע כיצד להתמודד עם המצב ופחד מההשלכות המשפטיות האפשריות. יוסי הרגיש אבוד ומיואש, חסר אונים אל מול המורכבות של פירוק חברה.

לאחר לילות רבים של נדודי שינה וחוסר ודאות, החליט יוסי לפנות לעזרה משפטית. הוא מצא עורך דין המתמחה בפירוק חברות, בתקווה למצוא פתרון הולם למצבו. בפגישתם הראשונה, עורך הדין האזין בקשב רב לסיפורו של יוסי, הפגין אמפתיה כלפי מצוקתו והסביר לו את האפשרויות העומדות בפניו.

עורך הדין ליווה את יוסי לאורך כל התהליך, סייע לו בהכנת המסמכים הנדרשים ובהגשת הבקשה לפירוק החברה בבית המשפט. הוא דאג לכך שזכויותיו של יוסי יישמרו, תוך כדי מציאת פתרונות יצירתיים לסוגיות המשפטיות והכלכליות הכרוכות בתהליך.

בזכות הניסיון והמומחיות של עורך הדין, יוסי הצליח לנווט את דרכו בעולם המשפטי המסובך של פירוק חברות. החששות והלחץ שליוו אותו בתחילת התהליך התחלפו בהקלה ובביטחון, ביודעו כי הוא נמצא בידיים מקצועיות ואמינות.

לאחר מספר חודשים, הושלם הליך פירוק החברה בהצלחה. יוסי יכול היה לנשום לרווחה, משוחרר מהנטל הכלכלי והמשפטי שרבץ על כתפיו. הוא היה אסיר תודה לעורך הדין שלו, אשר הנחה אותו בכל שלב ושלב, וסייע לו לצלוח את אחת התקופות הקשות בחייו.

סיפורו של יוסי ממחיש את החשיבות של פנייה לעורך דין מנוסה ומקצועי המתמחה בפירוק חברות, בעת התמודדות עם בעיות משפטיות מורכבות. בעזרת הידע, הכלים והתמיכה שמספק עורך הדין, ניתן להתגבר על הקשיים, למזער את הסיכונים ולמצוא פתרונות מיטביים, תוך שמירה על הזכויות והאינטרסים של הלקוח.

 

10 פסקי דין רלוונטיים בנושא עורך דין פירוק חברות

להלן 10 פסקי דין חשובים הקשורים לנושא עורך דין פירוק חברות:

 1. ע”א 4263/04 קרן פנסיה לשכירים ועצמאיים בע”מ נ’ אהרון גינדי ואח’ – בית המשפט העליון קבע כי ניתן לפרק חברה גם כאשר היא נמצאת בהליכי כינוס נכסים. פסק הדין מדגיש את חשיבות ההבחנה בין הליכי חדלות פירעון שונים ואת האפשרות לנקוט בהליכים מקבילים. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.
 2. ע”א 10487/02 תשלובת ישראלית למוצרי צריכה בע”מ נ’ תבל תעשיות בע”מ – בית המשפט העליון דן בתנאים הנדרשים לפירוק חברה על רקע סכסוך בין בעלי המניות. נקבע כי פירוק הוא מוצא אחרון, והעדיפות היא למציאת פתרונות חלופיים. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.
 3. ע”א 2903/13 אגודת ניר שיתופית חקלאית בע”מ נ’ קיבוץ ניר עם – בית המשפט העליון הבהיר את המבחנים לקביעת “עילת פירוק” ואת שיקול הדעת של בית המשפט בהחלטה על פירוק חברה. פסק הדין רלוונטי להבנת התנאים והשיקולים בבקשות לפירוק. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.
 4. פר”ק 44348-04-16 עו”ד לב גולדנברג נ’ א.ל.ר.ן בטחון בע”מ – בית המשפט המחוזי אישר הסדר נושים ומינה מפרק לחברה, תוך שהוא מדגיש את חשיבות ההגנה על זכויות הנושים בהליכי פירוק. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.
 5. ע”א 3680/15 אביב שרותי מידע תקשורת ובידור בע”מ נ’ פקיד שומה פתח תקווה – בית המשפט העליון קבע כי יש לבחון את מכלול נסיבות העניין בבקשה לפירוק חברה, לרבות התנהלות הצדדים והאינטרס הציבורי. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.
 6. ה”פ 50536-05-18 א. דורי בניה בע”מ נ’ קבוצת אורתם סהר בע”מ – בית המשפט המחוזי דחה בקשה לפירוק חברה שהוגשה במסגרת סכסוך עסקי, בקובעו שפירוק הוא הליך קיצוני שאינו מתאים לנסיבות העניין. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.
 7. ת”א 48136-02-18 עזבון המנוחה חיה פתאל ז”ל נ’ פתאל החזקות (1998) בע”מ ואח’ – בית המשפט המחוזי הבהיר את הכללים בדבר מעמד תביעות חוב בהליכי פירוק ואת היקף הביקורת השיפוטית על החלטות המפרק. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.
 8. ע”א 3051/04 מגדל חברה לביטוח נ’ מנורה חברה לביטוח – בית המשפט העליון דן בסוגיית גביית חובות מחברה בפירוק וקבע כי יש להגיש תביעת חוב למפרק. פסק הדין מבהיר את ההליכים והמסגרת הדיונית בפירוק חברה. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.
 9. רע”א 3308/18 קרן הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים נ’ אר.אס.טי.אס חברה לבניה בע”מ – בית המשפט העליון נדרש לסוגיית מימוש שעבודים בהליכי פירוק, תוך איזון בין האינטרסים של הנושים המובטחים לבין כלל נושי החברה. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.
 10. ע”א 3791/15 קרן לבנין ופיתוח בע”מ נ’ ק.ל.ע.ד חברה לבנין בע”מ – בית המשפט העליון דן בשאלת מעמדם של נכסים שהועברו מחברה לבעלי מניותיה לפני מתן צו פירוק. נקבעו אמות מידה לבחינת תקפות העסקאות מול האינטרס של נושי החברה. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.

פסקי הדין הנ”ל מדגימים סוגיות מרכזיות בתחום פירוק חברות, כגון עילות לפירוק, הגנה על זכויות נושים, הליכים מקבילים, סמכויות המפרק וביקורת שיפוטית. הכרת פסיקה זו חשובה לכל עורך דין המתמחה בתחום פירוק חברות, על מנת לספק ללקוחותיו ייעוץ משפטי מקיף ומעודכן.

סיכום מאמר: עורך דין פירוק חברות

מאמר זה מסכם את הנושאים המרכזיים הקשורים לפירוק חברות ומתמקד בסוגיות החשובות ביותר עבור אנשים המחפשים סיוע משפטי בתהליך זה.

הנקודות העיקריות של המאמר כוללות:

 • הסיבות לפירוק חברה, כגון חובות, סכסוכים בין בעלי מניות, או החלטה מרצון של הבעלים
 • הליכי פירוק החברה, כולל פירוק מרצון ופירוק על ידי בית המשפט
 • תפקידו של עורך הדין בתהליך פירוק החברה, כולל ייעוץ משפטי, ייצוג בבית המשפט וסיוע בהסדרת חובות
 • חשיבות הבחירה בעורך דין מנוסה ומקצועי המתמחה בדיני חברות ופירוק חברות

אם אתם שוקלים לפרק חברה או נמצאים כבר בתהליך פירוק, חשוב לקבל ייעוץ משפטי מקצועי כדי להבטיח התנהלות חלקה ויעילה של התהליך תוך הגנה על זכויותיכם.

משרד עורכי הדין טאוב ושות’ מציע ייעוץ משפטי ראשוני ללא תשלום בנושא פירוק חברות. צרו איתנו קשר עוד היום על ידי מילוי טופס יצירת הקשר בתחתית העמוד או התקשרו למספר 079-5805541 לקבלת הכוונה וליווי אישי מעורכי דין מנוסים.

אל תתמודדו לבד עם האתגרים של פירוק חברה. קבלו ליווי צמוד מצוות המומחים שלנו שיסייע לכם לעבור את התהליך בצורה המיטבית.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין עורך דין פירוק חברות

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על עורך דין פירוק חברות

שיתוף המאמר עורך דין פירוק חברות בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא עורך דין פירוק חברות

זקוקים לסיוע משפטי בעורך דין פירוק חברות? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא עורך דין פירוק חברות

מחפש מידע נוסף על עורך דין פירוק חברות?