עיקול חשבון בנק

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בעיקול חשבון בנק

כאשר אדם נקלע לחובות כספיים אשר הוא איננו משלם אותם לאורך זמן, הרשויות יכולות לעקל ולהגביל את חשבון הבנק שלו. יש להבין כי אמצעי זה הוא נגיש למדי ואף נעשה בצורה די נפוצה. אך ניתן לפעול כנגד הדבר ולהיות מוכנים למצב בעייתי שכזה. כך לא תוכלו להשתמש באמצעים הכספיים שלכם ואורח החיים שלכם ישתבש בצורה לא פשוטה. אך אם תפעלו נכון ובצורה הטובה הרי שתוכלו לצאת מהמקרה ואף להגיע לרווח מסוים. עליכם להכיר את הסעיפים השונים הקיימים בפעולה זאת על מנת שתוכלו להכין את עצמכם לרגע בו הדבר מגיע גם אליכם. מאמר זה יכיל מידע על נושא עיקול חשבון בנק.

עיקול חשבון בנק – מושגים בסיסיים

הוצאה לפועל והפעולות השונות

התחום אשר מכיל את כלל שהרשויות מבצעות כנגד אדם שנקלע לחובות כספיים, נקרא הוצאה לפועל. כך ישנו צו שיוצא מהרשויות אשר נותן להם אפשרות לבצע מספר פעולות על מנת להגביל, להעניש, להרתיע ולהכריח את האדם שחייב כספים, לשלם את מירב החובות שלו.
פעולות אלו כוללות הגבלת התנועה החופשית, הענשה לאדם עצמו ולאנשים הסובבים אותו והגבלת הפעילות הכלכלית שלו. אחת מפעולות אלו היא עיקול חשבון הבנק לפרק זמן מסוים. כך ישנו צורך להבין כי זוהי אחת מתוך סדרה של פעולות והן נעשות מהקל אל החמור ביותר. עליכם להיות מודעים לכך שזהו איננו הצעד הראשון.

מהו בעצם עיקול חשבון בנק?

כעת נבקש להסביר לכם מהי המשמעות של עיקול חשבון בנק. לא רק שמדובר בהגבלה מסוימת על אורח החיים הכלכלי שלכם אלא שלאחר שהדבר מגיע אליכם , הרי שתחומים אחרים יכולים להיפגע גם כן. למעשה יש להבין כי הרשויות מבקשות לבצע אחת משתי פעילויות, עיקול או הגבלה. הגבלה משמעותה לתת אפשרות מינימאלית מסוימת לחייב הכספים, להשתמש בחשבון הבנק שלו.
גם בחיי היומיום קיימות הגבלות על האדם, אך הגבלה כזאת היא כזאת המורגשת ומשפיעה בצורה קריטית על צעדים מסוימים. עיקול אומר כי לא קיימת אף אפשרות להשתמש בחשבון הבנק של האדם. הדבר חל גם על אמצעי האשראי.

פעולות הקיימות בתוך עיקול חשבון הבנק

כאשר העיקול מתקיים על חשבון הבנק שלכם, מתקיימות כמה פעילויות והגבלות אשר מונעות מהאדם לתפקד מבחינה כלכלית בצורה כזאת או אחרת. הצעד הראשון הוא אי יכולת לבצע פעולות בנקאיות. הוצאת כספים, בקשה להוציא פנקסי שיקים ולהשתמש בהם, רצון לקבל הלוואה ומשכנתא, כול אלו יקבלו תשובה שלילית. חברות האשראי גם כן יקבלו מסר מהבנק כי גם הן לא יוכלו להיענות לבקשות שלכם. כך כרטיסי האשראי יבוטלו ולא תוכלו להשתמש בהם למטרות השונות. למעשה, כול עוד העיקול קיים הרי שחשבון הבנק שלכם קפוא ולא ניתן להשתמש בו. בנוסף, יש להבין כי מדובר בפעולה הפוגעת בדרך בה הבנק מעריך אתכם כלקוחות.

דירוג אשראי וכיצד הוא מושפע מהדבר?

כעת עליכם להבין את משמעות המושג דירוג אשראי. הדבר אומר כי לאורך השנים הבנק וחברות האשראי מבקשות לתת לנו ציון מסוים על פי ההתנהלות הכלכלית שלנו. כך אם אתם מבקשים לקחת הלוואות, לבצע פעולות נוספות ולהיות בקשר ישיר עם רשויות אלו, הרי שהדבר מושפע מדירוג האשראי שלכם. עיקול חשבון בנק אכן מוריד את דירוג האשראי שלכם בכמה מונים מטה.
לא רק שהבנק רואה אותך כלקוח אשר איננו יודע להתנהל בצורה תקינה מבחינה כלכלית , אלא שישנו מבט על כך שרשויות החוק פועלות נגדך. כך ישנה משמעות לא פשוטה לדבר.

השפעה על תחומי חיים נוספים

עיקול חשבון בנק אומנם מתקיים סביב החשבון שלך וסביב אפשרויות האשראי אך הדבר יכול להשפיע על תחומים נוספים בחיים שלכם. אכן לא תוכלו להשתמש בכספים אך לאחר מכן האנשים סביבכם יבקשו להפסיק לבצע עסקים אתכם. גם אם תבטיחו להם כי הדבר הוא זמני ובקרוב תצאו מהעיקול, אות הקלון כבר קיימת על המצח שלכם. כעת הם יראו בכם כשותפים עסקיים שלא חכם להתנהל מולם. כאנשים שלא ניתן לבטוח בהם. ככאלו אשר ישנו סיכון בלבצע עסקאות כספיות מולם. לא רק שהם יבקשו להימנע מהדבר אלא שהם גם יכולים להמליץ לאחרים לעשות דבר דומה. יש להיות מוכנים לאפשרות שכזאת.

מהקל אל החמור, סדר צעדים בהליך הוצאה לפועל

כאשר אדם נקלע לחובות כספיים אשר הוא איננו יכול לשלם אותם, מתחילה לה סדרה של צעדים על השייכים להוצאה לפועל. הפעולות מתחילות מהקל אל החומר. כך הדבר מתחיל באזהרה או הרתעה הנשלחים אל האדם החייב בעזרת אמצעים טכנולוגיים או דואר. לאחר מכן חשבון הבנק שלכם ואמצעי האשראי יוגבלו ואף יעוקלו. לאחר מכן, תקבלו צו יציאה מהארץ ואף לא תוכלו לקבל רישיון נהיגה חדש כאשר התוקף שלו יפוג. בהמשך הנכסים שלכם יעוקלו על ידי הוצאה לפועל. לאחר מכן גם הנכסים של קרובי משפחה ושותפים עסקיים יוחרמו גם כן. לבסוף קיימת אפשרות לעונשי מאסר על תנאי או בפועל.

כיצד מתבצעת ההחלטה?

לאחר שהחובות מתחילים להיצבר בחשבון הבנק מול הרשויות, עסקים וגורמים שונים, ישנו צורך להבין האם הוצאה לפועל צריכה להתקיים כנגדו. הדבר יכול להגיע אליכם כרעם ביום בהיר מבלי שתהיו מוכנים לכך. רשויות המדינה משתמשות באמצעי זה על מנת להבהיל את החייב ולהכריח אותו לשלם בצורה מידית את החובות הכספיים שלו. אך גם כאן, יש לדעת כי קיים הליך מסוים של דיון ומחשבה אם לבצע את הצעד. זהו דבר משמעותי אשר יכול בהחלט לשבש את אורח החיים הכלכלי שלכם. כך הרשויות מבקשות להביט על חשבון הבנק, על הפעולות בשנים האחרונות, על דירוג האשראי. כול זאת כדי להבין האם ישנו צורך לפעול.

משך זמן עיקול החשבון

למעשה כול עוד החובות הכספיים השונים שלכם קיימים, עיקול חשבון הבנק ימשיך להתקיים לו. אך יש להבין כי אנחנו מדברים על מצב הבנק יהפוך לפאסיבי כאשר הוא איננו יכול לפעול בצורה עצמאית. גם אם תפנו אליו ותבקשו לדווח כי אכן הצלחתם לסגור את החובות ולסיים עם התיק של הוצאה לפועל , הוא איננו יוכל להקשיב לכם. אך ורק הרשויות יכולות להוריד את העיקול או ההגבלה על חשבון הבנק. למעשה טוב לדעת כי ניתן לבקש להשתמש בחשבון הבנק שלכם למקרים מיוחדים לאחר שתגישו בקשות כאלו ואחרות אל הרשויות. נסו לבצע את דבר זה.

פעולות כנגד העיקול

ברגע שתקבלו את העיקול על חשבון הבנק שלכם. ההמלצה שלנו היא לפנות אל הרשויות ולבדוק אפשרות לביטול הדבר. הצורך הוא לתת להם טענות וראיות המראות כי העיקול אכן לא צריך להתקיים בחשבון שלכם. אם הדבר נענה בשלילה, תוכלו לפתוח בהליך ערעור כנגד ההחלטה. כאן ניתן לשלוח כמות רחבה יותר של מסמכים רשמיים אשר יתנו לכם אפשרות לנסות להתנגד. כאן ישנה גם המלצה להיעזר בשירותיו של עורך דין מהתחום. כך הוא יוכל לעזור לכם לפעול בצורה הנכונה. בהמשך הדרך, תוכלו לבקש להגיע אל בית המשפט ולהתמודד מול הגורמים השונים. טוב לדעת כי ניתן לפעול בצורה רחבה למדי.

סדר פעולות כנגד עיקול חשבון בנק

בירור המצב הראשוני והאפשרויות

כאשר אתם מקבלים הודעה על עיקול חשבון הבנק שלכם, ראשית כול אנו ממליצים לכם לנסות לא להיכנס ללחץ. נסו להירגע ולהבין כי ניתן לפעול בצורה מסוימת כנגד הדבר. כך עליכם לפנות אל חשבון הבנק, רשויות המדינה וחברות האשראי על מנת להבין מהו העיקול אשר מתקיים עליכם. כמו שכבר הסברנו, ישנה אפשרות כי בכלל ישנה הגבלה וכי ניתן להשתמש בחשבון למטרות שונות.
אם ישנו עיקול, נסו להבין כיצד ניתן לפעול על מנת להפסיק את העיקול הקיים. לא רק שישנה אפשרות לשלם את החובות, אלא שניתן לבטל את הפעולה בעזרת כמה פעילויות שונות.

החלטה כיצד לפעול

עוד לפני שאתם מגישים בקשה להתנגדות על עיקול חשבון הבנק שלכם, עליכם לנסות לחשוב כיצד אתם מבקשים לפעול. כעת ישנה אפשרות לפעול בצורה עצמאית או בעזרת בעל מקצוע בדמות עורך דין. אם אתם מבקשים לפעול לבדכם הרי שיש לדעת כי ישנו סיכון מסוים בדבר. לא רק שאתם אינכם מגיעים מהתחום, אלא שסביר להניח כי אין לכם זמן רב להשקיע בדבר. כך אתם עלולים למצוא את עצמכם במצב לא פשוט הן בהליך המשפטי והן בהתמודדות נגד רשויות. האפשרות השנייה היא לפעול בעזרת עורך דין על מנת שהוא יעזור לכם לאורך הדרך. זהו אדם אשר יכול לפעול במקומכם ובשבילכם.

חיפוש עורך דין איכותי

אם אכן ביקשתם לפעול לצד עורך דין, הרי שכעת אתם צריכים לצאת להליך בו תמצאו את האדם שיכול לעזור לכם. כך נבקש מכם לבדוק את האפשרויות השונות בצורה הבאה. תוכלו ללכת אל מקורות המידע ואתרי האינטרנט השונים על מנת לבדוק מי הם עורכי הדין המומלצים על ידי לקוחות. כך ישנה אפשרות להיכנס לאתרים ניטראליים המונעים פרסום עצמי ולהביט על הדירוג שניתן לבעלי המקצוע. בנוסף ניתן לקרוא את התגובות הקיימות על אדם כזה או אחר. בנוסף, ניתן לבדוק עם חברים וקרובי משפחה אם הם נמצאו במצב דומה. כך ישנה אפשרות לבקש מהם המלצה על אדם כזה או אחר היכול לעזור לכם.

הגשת התנגדות ראשונית כנגד העיקול

כעת כאשר יש לכם עורך דין אשר יכול לפעול לצדכם, תוכלו להתחיל להגיש מסמכים וטענות אשר בעזרתן יהיה ניתן לצאת מהעיקול על חשבון הבנק שלכם. יש להבין כי אתם נמצאים במצב בו סביר להניח כי אתם לא יכולים לשלם את החובות הכספיים שלכם. אך עדיין אתם צריכים לתפקד מבחינה כלכלית. בנוסף, לא מן הנמנע כי נוצר מצב בו רשויות המדינה ביצעו טעות מסוימת ופעלו בצורה לא חוקית. בעזרת עורך הדין תוכלו להגיש מסמכים וטענות המראים כי אתם אינכם זכאים לקבל את עיקול חשבון הבנק. אם קיבלתם תשובה שלילית והעיקול קיים, יש להמשיך הלאה.

הגעה אל הליך משפטי

כעת יש לכם אפשרות לבקש להגיע לבית המשפט ולהתמודד כנגד הגורמים השונים על מנת להשתחרר מהעיקול על חשבון הבנק שלכם. כך תוכלו לבקש לפתוח בהליך משפטי בגין טענות מסוימות. גם כאן עורך הדין שלכם הוא האדם אשר איתו תצטרכו להתייעץ לאורך הדרך על מנת להבין כיצד לפעול. גם אם המצב נראה בעייתי ואינכם מוצאים דרך מילוט, ניתן לסמוך על עורך הדין על מנת שיעזור לכם במקרה שכזהה. יש להבין כי ככול שתתנו לו יותר סמכויות כך הוא יוכל לייצג אתכם בבית המשפט בצורה רחבה יותר. במקרים מסוימים הוא יכול אף להחליף אתכם מלהגיע לדיונים עצמם.

קבלת החלטה סופית וערעור

אם אכן המשפט התקיים בצורה הטובה בשבילכם וקיבלתם תשובה חיובית כי ישנו צורך להפסיק את העיקול על חשבון הבנק שלכם. הרי שיש לשמוח על כך ולהבין כי תוכלו לצאת מהחובות שלכם. אם ישנם צעדים נוספים של הוצאה לפועל אשר ננקטים או ננקטים בעבר נגדכם, יש לבדוק אפשרות לבטל אותם ואף לקבל החזר כספי מסוים. אם קיבלתם תשובה שלילית והעיקול עדיין קיים, ניתן לבדוק אפשרות לביצוע הליך ערעור כנגד דבר שכזה. יש להבין כי אתם אזרחים במדינת ישראל ויש לכם זכויות מסוימות. אין אף סיבה שתחסמו את עצמכם ותנסו להימנע מניצול רחב של זכויות אלו.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתקבלו כמה שיותר מידע על הנושא של עיקול חשבון הבנק שלכם. ביקשנו להסביר מהי משמעות הדבר, כיצד אורח החיים שלכם עומד להשתנות והאם ניתן לפעול כנגד הדבר. כך ישנו צורך להבין כי אתם נמצאים במקום שאפשר לצאת ממנו. אך ישנן דרכים אשר צריך לפעול לפיהן על מנת לעשות זאת. כך אנחנו ממליצים לכם לפנות לעורך דין ולא לפעול בצורה עצמאית.
זהו בעצם בעל המקצוע אשר יוכל להנחות אתכם כיצד לפעול בצורה הנכונה על מנת לצאת מהמקרה הלא נעים אליו נקלעתם. ישנו צורך לבצע הליך חיפוש מקיף עד אשר תמצאו את האדם המתאים לכם.

אנו מקווים כי מאמר זה יעזור לכם כאשר תגיעו למקרה של עיקול חשבון הבנק שלכם. יש להבין כי המסמך נוצר לאחר מחקר מעמיק מול מקורות מידע שונים. בנוסף נעשה ייעוץ עם בעלי מקצוע כאלו ואחרים. אנו מאחלים לכם בהצלחה בעת ההליך אליו אתם עומדים לצאת על מנת להגיע למקום טוב יותר.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין עיקול חשבון בנק

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על עיקול חשבון בנק

שיתוף המאמר עיקול חשבון בנק בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא עיקול חשבון בנק

זקוקים לסיוע משפטי בעיקול חשבון בנק? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא עיקול חשבון בנק

מחפש מידע נוסף על עיקול חשבון בנק?