פשיטת רגל או איחוד תיקים

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בפשיטת רגל או איחוד תיקים

כאשר אדם נכנס לחובות כספיים, הוא צריך לבחור כיצד לפעול בהמשך הדרך על מנת לצאת מהמצב הבעייתי אליו נכנס. הוא אכן יכול לנסות ולחיות לצד החובות אך יש לדעת כי יגיעו אליו עונשים אשר יכולים לשבש למדי את אורח חייו. לרוב האדם הנמצא בחובות יכול למצוא את עצמו מתקשה לשלם את הסכומים בחזרה. כך ישנם כלים אשר בעזרתם ניתן להגיע לסגירה מהירה ופשוטה יותר של מקרה הוצאה לפועל. במאמר הבא נבקש להסביר על שתי דרכים ועל ההבדלים בינן. פשיטת רגל מול איחוד תיקים. הדרכים מומלצות אך רק אחת מהן מתאימה למקרים השונים הקיימים.

 

הסברים ראשונים על המושגים פשיטת רגל ואיחוד תיקים

פשיטת רגל ואיחוד תיקים הם שני הליכים שונים לפתרון חוב. כל אחד מהם יש לו יתרונות וחסרונות משלו, והבחירה הטובה ביותר תלויה במצב הפיננסי האישי שלך.פשיטת רגל היא הליך שבו בית המשפט מכריז שאתה חסר יכולת לשלם את חובותיך. לאחר שהכריזו עליך כפושט רגל, הנושים לא יוכלו יותר לגבות ממך את החובות שלך. עם זאת, פשיטת רגל יכולה להיות בעלת השפעה שלילית על האשראי שלך, והיא עלולה להשפיע על היכולת שלך לקבל הלוואות או כרטיסי אשראי בעתיד.

איחוד תיקים הוא הליך שבו אתה עובד עם נציג איחוד תיקים כדי לפתח תוכנית לפירעון חובותיך. תוכנית זו בדרך כלל כוללת תשלום סכום מופחת של כסף לנושים במשך תקופה של מספר שנים. איחוד תיקים יכול להיות דרך טובה לשפר את האשראי שלך ולפתוח דף חדש בחיים פיננסיים.

אם אתה שוקל פשיטת רגל או איחוד תיקים, חשוב להתייעץ עם עורך דין מוסמך בתחום חדלות פירעון כדי להבין את האפשרויות שלך ולקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורך.

 

תחום הוצאה לפועל

כניסה לחובות כספיים היא דבר שקורה לאנשים ואזרחים רבים ברחבי מדינת ישראל. יתרה מזאת, הם אינם מסוגלים לצאת מחובות אלו ולפיכך ישנו צורך למצוא דרכים לקחת ממנו את כספים אלו.
אלו הם עונשים או צעדים אשר בעזרתם ניתן בהחלט להגיע למצב בו החייב לא יוכל עוד להתעלם מהחובות והוא יהיה חייב לעשות דבר מה על מנת להימנע מעונשים נוספים. תחום זה נקרא הוצאה לפועל כאשר בעצם ישנן זכויות וחובות לאנשים השונים אשר נקלעים למצב שכזה. מצד אחד הם אכן יכולים לקבל עונשים אך מצד שני התחום מציע כלים אשר בעזרתם ניתן לפעול כנגד עונשים אלו.

 

עונשים חמורים היכולים להגיע

כעת על מנת שתדעו עד כמה זה חשוב לפעול כנגד עונשים העומדים להגיע אליכם, נבקש להסביר לרגע מהם אותם צעדים בעיתיים היכולים להתקיים בהמשך הדרך. אתם צפויים לקבל עיקולים והגבלות על חשבון הבנק שלכם. כך האמצעים הכלכלים יכולים להפוך לכאלו שלא תוכלו להשתמש בהם. כמו כן, תוכלו להגיע למצב בו יעמוד צו עיכוב יציאה מהארץ נגדכם. לא תוכלו לחדש את הרישיון שלכם כאשר הוא יהיה פג תוקף. בהמשך הדרך תוכלו לעמוד בפני סכנה של החרמת נכסים מכם או מהקרובים אליכם. במקרים קיצוניים תוכלו להגיע לאפשרות בה תעמדו בפני עונש מאסר בתנאי או בפועל.

 

כלים בעזרתם ניתן להימנע מעונשים

אם אתם אכן מבקשים לפעול על מנת לא לקבל עונשים כאלו ואחרים, נבקש כעת להציע לכם מספר דרכים אשר בעזרתן תוכלו לסגור את תיק הוצאה לפועל. הדרך הראשונה היא לשלם את החובות הכספיים. כיום ניתן לקבל הקלות מחברות הבנק והאשראי על מנת שתוכלו לעמוד בתשלום הסכומים. אפשרות נוספת היא ליצור הסדר תשלומים אל מול הגורמים השונים. כך תגיעו למצב בו תשלמו את הסכומים לפי הקצב שנוח לכם. בהמשך לאפשרות זאת, תוכלו בכלל להשתמש באפשרות של יצירת חוזה ומסמכים מול אותם גורמים על מנת שתיצרו תנאים הנוחים לכם.
לבסוף, תוכלו להביע התנגדות למצב ולבקש לבטל את התיק בעזרת מעמד משפטי.

 

תשלום החובות בתנאים נוחים

רשויות המדינה בסופו של יום אינן רוצות כי תישארו בחובות לאורך כול החיים שלכם ואכן ישנו ניסיון לסגור את תיק הוצאה לפועל שלכם. לפיכך, האינטרס שלהם הוא ליצור מצב בו תוכלו לשלם את הסכומים בצורה הנוחה לכם. כמובן שהם אינם התנהגו בצורה מושלמת אך ורק לפי הרצון שלכם אך עדיין יעשה ניסיון לבוא לקראתכם. הדבר יכול להיעשות בדרך נוחה יותר, כאשר אתם בעצמכם תצטרכו להראות לגורמים אלו מדוע הם צריכים לבוא לקראתכם. זהו בעצם מצב של משא ומתן, מה שאתם נותנים מול מה שאתם מקבלים. בעזרת בעל המקצוע, תוכלו ליצור חוזים ומסמכים הנוחים לכם.

 

מה זה איחוד תיקים בהוצאה לפועל

פעמים רבות, אדם מגיע למצב בו הוא נקלע לחובות כספיים כמה פעמים ולפיכך נפתחים כמה תיקי הוצאה לפועל כנגדו. בהמשך לדבר זה, מספר מסוים של עונשים יכול להתקיים ולשבש את אורח החיים שלו במגוון דרכים. תיקים אלו יכולים להימשך למספר רב של חודשים ואף ליצור מצב בו האמצעים הכלכליים שלכם יחסמו לאורך זמן. במקרה כזה, ההמלצה היא ליצור איחוד תיקים.
כך העונשים והחובות יהפכו לקטנים יותר, בהמשך הדרך אף תגיעו למצב בו התיקים יסגרו במהירות ובפשטות. כול אחד אשר נפתחו מספר תיקים כנגדו, יכול להגיע לאפשרות של איחוד. השאלה היא כיצד האיחוד יכול להתקיים בין המקרים השונים.

 

איך מתבצעת ההכרזה על חדלות פירעון

אפשרות נוספת אשר בעזרתה ניתן לצאת ממקרים של הוצאה לפועל היא להכריז כי אכן אתם אינכם יכולים לשלם את החובות הכספיים הרבים הקיימים סביבכם. הכרזה זאת בעצם יוצרת מצב בו אתם מחליטים כי כעת אתם פושטים רגל ומבקשים להימנע מעונשים נוספים. הכרזה שכזאת היא איננה כה פשוטה ואף היא מכילה בתוכה הגבלות ועונשים היכולים להתקיים בהמשך הדרך. לרוב במקרה שכזה, האמצעים הכלכליים שלכם יהפכו למוגבלים, לא תוכלו ליצור עסקים, לעיתים לא תוכלו לצאת מהארץ ואף חלק מהנכסים שלכם יהיו מוחרמים. זוהי עוד אחד מהאפשרויות אשר יכולה להיות רלוונטית, אך יש להבין את המחיר העומד להתקיים.

 

כל מקרה הוא עולם ומלואו

אנו מבקשים לא להמליץ לכם אך ורק על אפשרות כזאת או אחרת. הרצון שלנו הוא שתבינו שכול מקרה הוא עולם ומלואו ולכן תצטרכו ולחשוב לעומק על המקרה שלכם. אם אכן אין לכם תיקים רבים של הוצאה לפועל, הרי שהאפשרות של איחוד תיקים היא פחות רלוונטית. אם אתם בטוחים כי תוכלו להגיע להסדר תשלומים מסוים על החוב שלכם, האפשרות של חדלות פירעון איננה מתאימה לכם.
בנוסף, יש לבחון את שתי הדרכים ולהבין את המורכבות הקיימת בכול אחד מהן. כך אנחנו מציעים לכם לבצע מחקר מעמיק בנושא ולהבין אילו מהכלים הוא האחד אשר מתאים ביותר למקרה שלכם.

 

פעילות עצמאית או בעזרת עורך דין המתמחה בהוצאה לפועל

דבר נוסף שנבקש להמליץ עליו הוא פעילות בעזרת בעל מקצוע, עורך דין המגיע מהתחום שיכול לעזור לכם להשתמש בכול אחת מדרכי היציאה ממשבר הוצאה לפועל שלכם. עורך דין הוא בעצם אדם אשר מכיר את האפשרויות השונות ויודע כיצד להפעיל אותן על מנת שתקבלו את הפיתרון המהיר והיעיל ביותר למקרה שלכם. אפשרות אשר אנחנו פחות ממליצים עליה היא לפעול בצורה עצמאית. דבר זה אומר כי תצטרכו להעניק פרק זמן נכבד לניסיון לצאת מהבור. בנוסף אינכם מגיעים מהתחום ואתם עומדים ליצור צעדים אשר אינכם יודעים כיצד ישפיעו על המשך הפעילות שלכם.
כעת תוכלו לפעול למציאת עורך דין מתאים.

 

רגע הבחירה בין האפשרויות

בכול מקרה, תצטרכו במועד כזה או אחר להחליט מהי הדרך בה תרצו להשתמש על מנת לצאת מהמקרה של הוצאה לפועל. כאשר אתם עובדים לצד עורך דין , תוכלו להתייעץ איתו ולהבין מהי הדרך המתאימה למקרה שלכם. למעשה, זהו איש מקצוע אשר עבד עם מקרים הדומים למצב שלכם וכך הוא יודע להסביר לכם מה צפוי לקרות לאחר שתבחרו את דרכים השונות. יתרה מזאת, ההצעה היא לבחור דרך אחת ולהמשיך איתה הלאה עד אשר היא מביאה את הפיתרון המיוחל, ישנו קושים לבצע שינויים קיצוניים תוך כדי פעולה. לבסוף, ככול שתשקיעו בדרך אחת כך היא יכולה לגמול לכם.

 

יתרונות וחסרונות לדרכים ליציאה ממקרה של הוצאה לפועל

הצעדים הכרוכים בכול מקרה

כאן יש להבין כי עליכם להגיש מסמכים והוכחות אשר בעזרתם תוכלו להראות לגורמים ולרשויות כי אכן יש להיענות לבקשות שלכם. הן אם אתם מבקשים לאחד את התיקים והן אם אתם מבקשים להכריז על פשיטת רגל, עליכם להגיש דפים המראים כי הרשויות יכולות לסמוך על הטיעונים שלכם.
בהמשך הדרך יש להבין, כי הגורמים יבקשו מכם סיבות מוצדקות על מנת להפעיל מולכם את דרכי פיתרון אלו. עורך הדין אשר איתו תבקשו לעבוד, יוכל להסביר לכם מהי הדרך המתאימה לכם בהתאם להוכחות והתנאים הקיימים במקרה שלכם. שני ההליכים הם מורכבים למדי.

 

כיצד לצאת מבורות גדולים?

כעת כאשר אתם נמצאים בחובות כספיים גדולים, עליכם לבחור אילו מין הדרכים היא נוחה יותר.
הדרך הראשונה של איחוד תיקים מצד אחד נותנת לכם אפשרות להקטין את הבור אליו נכנסתם, אך היא איננה מבטלת אותו כלל וכלל. הציפיה מהגורמים השונים היא שתשלמו ותצאו מחובות אלו.
יתרה מזאת, לא מן הנמנע כי יגיעו עליכם עונשים לא פשוטים ככול שתהיו יותר זמן לצד החובות הכספיים. האפשרות של פשיטת רגל יכולה לבטל את החובות הכספיים אך ליצור עליכם הגבלות ואיסורים לאורך זמן. כך כול אחת מהדרכים אכן יכולה להשאיר אתכם בבור לא קטן. אך כול אחת מהן יכולה גם להקל על אורח החיים שלכם.

 

יצירת מצב חדש ונוח

המטרה העיקרית שלכם בסופו של יום היא לנסות לחזור לשגרת חיים רגילה ונוחה בהמשך הדרך.
אך על מנת להגיע למצב שכזה, עליכם לגמור את החובות שלכם מול גורמי הוצאה לפועל.
כך יש להבין כי איחוד תיקים הוצאה לפועל אומנם משאיר אתכם בחובות כספיים, אך נותן לכם מצב לפעול לאורך זמן עד אשר תצאו מהמצב הבעייתי. אפשרות נוספת היכולה להתקיים והיא פשיטת רגל, היא כזאת היכולה ליצור מצב בו לא תוכלו לחזור לאורח חיים נורמטיבי, לאורך זמן.
יתרה מזאת, ככול שתישארו במצב הבעייתי, כך הגורמים סביבכם יקשו עליכם לבצע צעדים כפי שעשיתם בעבר.

 

משא ומתן וניסיון להגיע להסכם

בין אם אתם מבקשים להגיע לאיחוד תיקים ובין אם אתם מבקשים להגיע אל מצב של חדלות פירעון, בכול מקרה תצטרכו לנסות וליצור משא ומתן אל מול הגורמים השונים. כך יש להבין כי כול אחת מדרכי פיתרון אלו מתקיימות בהתאם לתנאים מסוימים. אם אתם עובדים בעזרת עורך דין, הוא יכול ליצור קשר עם גורמים אלו ולהראות להם ראיות ומסמכים על המצב בו אתם נמצאים.
אם אתם מבקשים לאחד תיקים, הרשויות יבקשו בכול זאת לראות הוכחה כי אכן אתם יכולים בהמשך הדרך לצאת מהחובות שלכם. אם אתם מבקשים לפשוט רגל, תצטרכו להראות כי אינכם יכולים לשלם בעתיד.

 

דרכים דומות ליצירת המצב

בשתי המקרים, תוכלו להשתמש במעמדים משפטיים על מנת לזכות בכך שתקבלו פתרון כזה או אחר. יתרה מזאת, יש להבין כי כול מעמד דווקא יכול להביא עליכם את הפיתרון האחר.
אם אכן אתם רוצים ליצור מצב בו תקבלו את הדרך הרצויה, עליכם לפעול בצורה ממוקדת ויעילה. עורך דין מהתחום אכן יכול להסביר לכם מהם הצעדים אשר בעזרתם תוכלו להגיע לפיתרון הרצוי.
מעמד שכזה מחייב אתכם להראות ראיות אשר מראות כי אתם יכולים או לא יכולים לשלם חובות כספיים כאלו ואחרים. בסופו של יום הרצון שלכם הוא להטות את הרשויות אל הצד שלכם.
הדרך לעשות זאת היא דומה בשני המקרים.

 

האם המצב שלכם יכול להשתנות?

יש להבין כי ברגע בו אתם נכנסים לפיתרון כזה או אחר הרי שאתם מכריזים כי המצב שלכם לא ישתנה לאורך זמן. אם אתם אכן מבקשים להצהיר כי אינכם יכולים לשלם, עליכם לאורך זמן להראות כי אין לכם אמצעים כלכליים מספקים. כך מצב של הוצאה לפועל יכול להגביל אתכם מליצור עסקאות כספיות גדולות, לפתוח עסקים, לקחת הלוואות ועוד. אם אתם מבקשים לאחד תיקים, הרי שאתם מכריזים כי לאורך זמן תוכלו אכן לשלם את החובות הכספיים. בכול מקרה, אינכם יכולים לפעול ולהמשיך הלאה על מנת לנסות להגיע למצב אחר. יש לקחת את הדבר בחשבון.

 

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתבינו את הפעילויות הקיימות כאשר אתם מבקשים להגיע הן למצב של חדלות פירעון והן למצב של איחוד תיקים הוצאה לפועל. אנשים רבים מבקשים להגיע למצב שכזה על מנת לנסות ולהימנע מעונשים היכולים להתקיים עליהם בהמשך הדרך. דרכים אלו הפכו לפולאריות ביותר בשנים האחרונות, כאשר כמות גדולה של אנשים מבקשים להפסיק לחיות לצד החובות. אך כול אחת מדרכים אלו נעשית בצורה שונה לגמרי. היא יכולה להשפיע על אורח החיים שלכם ואף להביא אתכם למקום חדש אשר אתם לא מכירים. אנו מקווים כי בעזרת מסמך זה תוכלו להבין את היתרונות והחסרונות הקיימים בכול אחת מהדרכים.

את המסמך הצלחנו לכתוב כאשר ביקשנו להתייעץ עם מספר רב של בעלי מקצוע איכותיים.
בנוסף השקענו מאמץ בחיפוש מידע אל מול אתרי אינטרנט כאלו ואחרים.
עורך הדין שלכם הוא בעל המקצוע אשר יוכל לעזור לכם על מנת שתדעו לבחור בדרך המתאימה ביותר בשבילכם. תוכלו להתייעץ איתו בהמשך הדרך.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין פשיטת רגל או איחוד תיקים

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על פשיטת רגל או איחוד תיקים

שיתוף המאמר פשיטת רגל או איחוד תיקים בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא פשיטת רגל או איחוד תיקים

זקוקים לסיוע משפטי בפשיטת רגל או איחוד תיקים? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא פשיטת רגל או איחוד תיקים

מחפש מידע נוסף על פשיטת רגל או איחוד תיקים?