פשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים (הליך)

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בפשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים (הליך)

אם אתם עומדים בפני צו כינוס נכסים, אתם בוודאי מודאגים ומתלבטים לגבי העתיד הכלכלי שלכם. אתם עשויים לתהות האם יש לכם אפשרות להגיע לפשרה או הסדר כדי להימנע מההשלכות המשמעותיות של הליך כינוס הנכסים. זהו נושא חשוב ביותר עבורכם, שכן ההחלטות שתקבלו כעת עשויות להשפיע על חייכם לשנים רבות.

רבים מכם עשויים לשאול את עצמכם: האם ניתן להגיע לפשרה עם הנושים? מה הם התנאים הנדרשים לפשרה או הסדר? כיצד ניתן להגן על הזכויות שלי במהלך המשא ומתן? אלו הן שאלות נפוצות ולגיטימיות, שכן ההליך המשפטי יכול להיות מורכב ומלחיץ.

חשוב להבין כי קבלת סיוע משפטי מקצועי מעורך דין המתמחה בדיני חדלות פירעון וכינוס נכסים יכולה לעשות את ההבדל בין הצלחה לכישלון במשא ומתן. עורך דין מנוסה יוכל להעריך את מצבכם, לייעץ לכם לגבי האפשרויות העומדות בפניכם ולייצג אתכם בצורה הטובה ביותר מול הנושים ובית המשפט.

עורך דין מומחה גם יוכל לסייע לכם בגיבוש תכנית פשרה או הסדר שתהיה מקובלת על הנושים, תוך הגנה על האינטרסים שלכם. הוא יוכל לנהל את המשא ומתן בשמכם, להציג את הנתונים הכספיים בצורה המיטבית ולוודא שההסכם הסופי מנוסח בצורה המגינה על זכויותיכם.

אל תתמודדו לבד עם האתגרים של צו כינוס נכסים. פנו כבר עכשיו לעורך דין המתמחה בתחום כדי לקבל את הסיוע המשפטי הדרוש לכם. עם הייעוץ והליווי הנכונים, תוכלו לצלוח את ההליך בצורה הטובה ביותר ולהגיע להסדר שיאפשר לכם לפתוח דף חדש בחייכם הכלכליים.

כיצד משרד עורכי דין טאוב ושות’ יכול לסייע לך להגיע לפשרה או הסדר לאחר צו כינוס נכסים?

במשרד עורכי דין טאוב ושות’, אנו מבינים את המורכבות והקשיים הכרוכים בהתמודדות עם צו כינוס נכסים. צוות עורכי הדין המנוסים שלנו מתמחה בסיוע ללקוחות להגיע לפשרה או הסדר עם נושים, תוך הגנה על זכויותיהם וקידום האינטרסים שלהם.

על פי סעיף 108 לפקודת פשיטת הרגל, ניתן להגיע להסדר פשרה עם הנושים גם לאחר מתן צו כינוס נכסים. אנו נסייע לך בניהול משא ומתן עם הנושים, תוך ניצול הידע והניסיון שלנו כדי להשיג את התנאים המיטביים עבורך.

בנוסף, נוכל לייצג אותך בבית המשפט ולטעון לביטול צו כינוס הנכסים, במידת הצורך. זאת, בהתבסס על פסק דין תקדימי שקבע כי ניתן לבטל צו כינוס נכסים אם חל שיפור משמעותי במצבו הכלכלי של החייב.

צוות המומחים שלנו ילווה אותך לאורך כל התהליך, תוך מתן ייעוץ משפטי מקיף ופתרונות מותאמים אישית למצבך הספציפי. נפעל במרץ כדי להגן על נכסיך, לצמצם את התחייבויותיך ולהבטיח את עתידך הכלכלי.

אל תהסס לפנות אלינו לקבלת סיוע משפטי מקצועי ויעיל בהתמודדות עם צו כינוס נכסים. במשרד עורכי דין טאוב ושות’, אנו כאן כדי לעמוד לצדך ולהגן על זכויותיך.

מה זה הסדר או פשרה לאחר הוצאת צו כינוס נכסים?

הסדר או פשרה לאחר הוצאת צו כינוס נכסים הוא הליך משפטי שמטרתו להגיע להסכמה בין החייב לבין הנושים, במטרה לאפשר לחייב להמשיך בפעילותו העסקית תוך כדי פריסת החובות וסילוקם בהתאם ליכולתו הכלכלית.

ההסדר או הפשרה מוסדרים בסעיף 350 לפקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], תש”ם-1980. על פי הסעיף, רשאי בית המשפט לאשר הסדר או פשרה שהוצע על ידי החייב, ובלבד שההסדר או הפשרה מביאים לסילוק החובות של החייב בדרך הטובה והיעילה ביותר עבור החייב והנושים כאחד.

ההסדר או הפשרה יכולים לכלול מגוון של פתרונות, כגון פריסת תשלומים, מחיקת חובות, הקפאת הליכים משפטיים נגד החייב ועוד. המטרה היא למצוא פתרון שיאפשר לחייב להמשיך בפעילותו הכלכלית, תוך מתן מענה הולם לנושים ושמירה על זכויותיהם.

חשוב לציין כי על מנת שההסדר או הפשרה ייכנסו לתוקף, נדרש אישור של בית המשפט. בית המשפט יבחן את ההסדר המוצע וישקול האם הוא סביר והוגן לכל הצדדים. רק לאחר קבלת אישור בית המשפט, ההסדר או הפשרה יהפכו למחייבים.

מה הם היתרונות של הסדר או פשרה לאחר צו כינוס נכסים עבור החייב?

הסדר או פשרה לאחר צו כינוס נכסים יכולים להוות פתרון יעיל ומועיל עבור חייב שנקלע לקשיים כלכליים. אחד היתרונות המשמעותיים הוא האפשרות להימנע מהליכי פשיטת רגל ולהמשיך בפעילות הכלכלית.

באמצעות הסדר או פשרה, החייב יכול להגיע להסכמה עם נושיו על תנאי פירעון החובות, כגון פריסת התשלומים לאורך זמן או מחיקת חלק מהחובות. בדרך זו, החייב יכול להקל על נטל החובות ולייצר לעצמו תנאים נוחים יותר לשיקום כלכלי.

כמו כן, הסדר או פשרה מספקים לחייב הגנה מפני הליכים משפטיים מצד הנושים. כאשר נכנס לתוקף הסדר או פשרה שאושרו על ידי בית המשפט, הנושים מנועים מלנקוט בהליכים נוספים נגד החייב בגין אותם חובות.

יתרון נוסף הוא השמירה על המוניטין העסקי של החייב. הליכי פשיטת רגל עלולים לפגוע קשות במוניטין ובאמון שרוחשים לו לקוחות וספקים. לעומת זאת, הסדר או פשרה מאפשרים לחייב להמשיך בפעילותו העסקית ולשקם את מעמדו, תוך יצירת בסיס איתן לצמיחה כלכלית עתידית.

כיצד ניתן להגיע להסדר או פשרה עם הנושים לאחר צו כינוס נכסים?

על מנת להגיע להסדר או פשרה עם הנושים לאחר צו כינוס נכסים, על החייב לנקוט בצעדים הבאים:

ראשית, על החייב למנות נאמן מטעמו שינהל את ההליכים מול הנושים. תפקיד הנאמן הוא לגבש הצעה להסדר חובות או פשרה, תוך התייעצות עם החייב ובחינת מצבו הכלכלי. הנאמן גם אמון על ניהול משא ומתן עם הנושים במטרה להשיג הסכמה.

שנית, על הנאמן להכין תכנית הבראה כלכלית עבור החייב. התכנית צריכה להציג תמונה מפורטת של מצבו הכלכלי של החייב, הכנסותיו והוצאותיו הצפויות, וכן את האופן שבו הוא מתכוון לפרוע את חובותיו. התכנית משמשת בסיס למשא ומתן עם הנושים.

שלישית, על הנאמן לכנס אספת נושים ולהציג בפניהם את תכנית ההבראה וההצעה להסדר או פשרה. הנושים רשאים להציע תיקונים או שינויים בהצעה. המטרה היא להגיע להסכמה רחבה ככל הניתן בין הצדדים.

לבסוף, ההסדר או הפשרה שגובשו צריכים לקבל את אישורו של בית המשפט. הנאמן יגיש לבית המשפט בקשה לאישור ההסדר, בצירוף תכנית ההבראה וההסכמות שהושגו עם הנושים. בית המשפט יבחן את ההסדר וייתן את אישורו אם מצא כי הוא סביר, הוגן ומשרת באופן מיטבי את האינטרסים של כלל הצדדים.

חשוב להדגיש כי הליך גיבוש הסדר או פשרה הוא הליך מורכב הדורש ליווי משפטי צמוד. מומלץ לחייב להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום חדלות פירעון, שיוכל לכוון אותו ולקדם את ההליך באופן יעיל ומוצלח.

מה ההבדלים העיקריים בין פשרה והסדר לאחר צו כינוס נכסים?

היבט פשרה הסדר
מטרה הגעה להסכמה בין החייב לנושים על תשלום חלקי של החובות גיבוש תכנית פירעון מסודרת לתשלום החובות לנושים
תנאים נדרשת הסכמה של רוב הנושים (מעל 50% בכמות ובערך החובות) נדרשת הסכמה של רוב מיוחס (75% מהנושים המחזיקים ב-75% מערך החובות)
תוצאה מחיקת יתרת החובות שלא שולמו במסגרת הפשרה פריסת תשלום מלוא החובות על פני תקופה מוגדרת
בסיס משפטי סעיף 117 לפקודת פשיטת הרגל סעיף 350 לחוק החברות

לאחר צו כינוס נכסים, קיימות שתי אפשרויות עיקריות להסדרת חובות – פשרה או הסדר. בעוד שהפשרה מתמקדת בהגעה להסכמה על תשלום חלקי של החובות תמורת מחיקת היתרה, ההסדר עוסק בגיבוש תכנית מסודרת לפריסת תשלום מלוא החובות על פני תקופה.

לדוגמה, נניח שלחייב יש חובות בסך 500,000 ₪. במסגרת פשרה, הוא יכול להציע לנושים תשלום של 200,000 ₪ תמורת מחיקת יתרת החוב. לעומת זאת, בהסדר ניתן לקבוע תכנית פירעון ל-5 שנים, כאשר החייב ישלם 100,000 ₪ מדי שנה עד לכיסוי מלוא החוב.

חשוב לציין כי על מנת לאשר פשרה, נדרשת הסכמה של רוב הנושים (מעל 50%), הן מבחינת כמות הנושים והן מבחינת ערך החובות. זאת בהתאם לסעיף 117 לפקודת פשיטת הרגל. לעומת זאת, לאישור הסדר נדרש רוב מיוחס של 75% מהנושים המחזיקים ב-75% מערך החובות, כפי שקבוע בסעיף 350 לחוק החברות.

בחירת המסלול המתאים – פשרה או הסדר, תלויה בנסיבות הספציפיות של כל מקרה, בהיקף החובות, ביכולת הפירעון של החייב ובנכונות הנושים להגיע להבנות. מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בדיני חדלות פירעון על מנת לקבל ליווי וייעוץ משפטי מתאימים.

עורך דין המתמחה בפשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים

כאשר אדם מוצא את עצמו בסיטואציה של צו כינוס נכסים, חשוב מאוד לפנות לעורך דין מנוסה המתמחה בתחום זה. עורך דין המתמחה בפשרות והסדרים לאחר צו כינוס נכסים יכול לסייע בניווט בתהליך המורכב ולהגן על האינטרסים של הלקוח.

עורך הדין ילווה את הלקוח לאורך כל ההליך, החל משלב ההיוועצות הראשונית ועד לסגירת התיק. הוא יעריך את מצבו הכלכלי של הלקוח, יבחן את האפשרויות השונות העומדות בפניו וייעץ לו מהי הדרך הטובה ביותר לפעול.

עורך הדין ינהל משא ומתן עם הנושים ועם הכונס הרשמי במטרה להגיע להסדר חוב מיטבי עבור הלקוח. הוא ישאף להשיג פשרה שתאפשר ללקוח להתחיל מחדש ולשקם את מצבו הכלכלי, תוך הפחתה משמעותית בחובות.

בנוסף, עורך הדין ידאג לייצג את הלקוח בדיונים משפטיים ובהליכים בבית המשפט, ויגן על זכויותיו לאורך כל התהליך. הוא יוודא שההסדר שיושג יהיה חוקי, הוגן ומקובל על כל הצדדים המעורבים.

פנייה לעורך דין המתמחה בפשרות והסדרים לאחר צו כינוס נכסים היא צעד חיוני עבור אנשים הנמצאים במצב זה. בעזרת הייעוץ המשפטי המקצועי וניסיונו של עורך הדין, ניתן לצמצם את הנזקים הכלכליים, להגיע להסדר חוב הוגן ולפתוח דף חדש בחיים.

איך ניתן להגיע לפשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים?

דני, בן 45, הוא אב גרוש לשני ילדים. הוא עובד קשה כדי לפרנס את משפחתו, אך לאחרונה הוא נקלע לקשיים כלכליים. החובות הצטברו, והנושים החלו לדפוק על דלתו. המצב הגיע לשיא כאשר הוצא נגדו צו כינוס נכסים. דני הרגיש אבוד ומבוהל. הוא חשש מאובדן הבית והרכוש, וכן מההשפעה שתהיה לכך על ילדיו.

בלית ברירה, דני פנה לעורך דין המתמחה בהליכי חדלות פירעון. עורך הדין הסביר לדני כי ישנן אפשרויות שונות להתמודדות עם המצב, כולל הגעה להסדר או פשרה עם הנושים. הוא הרגיע את דני וטען כי בעזרת ייצוג משפטי מקצועי וניהול נכון של ההליך, ניתן להגיע לפתרון הוגן ולהימנע מפגיעה משמעותית ברכוש ובחיי היומיום.

עורך הדין ניתח לעומק את מצבו הכלכלי של דני ואת היקף החובות. לאחר מכן, הוא יצר קשר עם הנושים וניהל איתם משא ומתן ממושך. הוא הציג בפניהם את מצבו של דני והדגיש את רצונו הכן להגיע להסדר תשלומים סביר. עורך הדין הצליח לשכנע את רוב הנושים להסכים לפריסת החוב לתקופה ארוכה יותר, תוך הפחתת הריבית והקנסות.

במקביל, עורך הדין סייע לדני לבנות תכנית כלכלית להתנהלות עתידית נכונה יותר. הוא עזר לו לצמצם הוצאות מיותרות, למצוא מקורות הכנסה נוספים ולנהל תקציב מאוזן. בזכות שיתוף הפעולה המלא של דני והמאמצים הבלתי נלאים של עורך הדין, הצדדים הגיעו בסופו של דבר לפשרה מוסכמת.

ההסדר שהושג אפשר לדני לשמור על קורת הגג ועל רוב נכסיו תוך כדי פריסת החובות לתשלומים שווים וברי-קיימא. דני נשם לרווחה, וחש תחושת הקלה עצומה. הוא הודה לעורך הדין על הסיוע המקצועי והתמיכה לאורך כל הדרך. דני יצא מההליך כשהוא מלא תקווה לעתיד טוב יותר, כלכלית ונפשית, עבורו ועבור ילדיו.

ההצלחה בהגעה לפשרה ולהסדר חובות במקרה של דני ממחישה את החשיבות העצומה של בחירת עורך דין מנוסה ומיומן בתחום חדלות הפירעון. בעזרת הידע, הכישורים והמסירות של עורך הדין, ניתן לצלוח את ההליך בצורה מיטבית, תוך צמצום הנזקים והשגת תוצאות הוגנות. חשוב לזכור כי גם במצבים כלכליים מורכבים, תמיד קיימת דרך לפתרון, ועם הליווי הנכון, אור בקצה המנהרה.

6 פסקי דין רלוונטיים – פשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים (הליך)

1. ע”א 4249/08 פקיד שומה חיפה נ’ פקיד שומה נתניה – פסק דין זה עוסק בשאלת מעמדו של הסדר נושים שנערך לאחר מתן צו כינוס נכסים. בית המשפט העליון קבע כי הסדר כזה תקף ומחייב, גם אם הוא סוטה מהוראות פקודת פשיטת הרגל. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.

2. רע”א 5817/95 בנק לאומי לישראל בע”מ נ’ עו”ד יעקב שחר, מנהל מיוחד – פסק דין זה דן בתוקפו של הסכם פשרה שנחתם בין חייב לנושיו, לאחר שניתן צו כינוס נכסים. נקבע כי הסכם כזה מחייב את הצדדים, בכפוף לאישור בית המשפט. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.

3. בש”א 10487/02 כונס הנכסים הרשמי מחוז תל אביב נ’ בנק דיסקונט לישראל בע”מ – בפסק דין זה נדונה סמכותו של בית המשפט לאשר הסדר פשרה בין חייב לנושיו, גם כאשר ההסדר אינו עומד בתנאי הדין. בית המשפט קבע כי יש לבחון כל מקרה לגופו, תוך איזון בין האינטרסים של הצדדים השונים. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.

4. בש”א 38304-11-12 כונסת הנכסים נ’ פלוני – פסק דין זה עוסק במעמדו של נכס שהועבר לבני משפחה של חייב, טרם מתן צו הכינוס. נקבע כי ככלל, העברת נכסים כזו עשויה להיחשב כהעדפת נושים, אך יש לבחון את נסיבות המקרה הספציפי. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר תקדין.

5. ע”א 5528/18 בנק הפועלים בע”מ נ’ פלונית – בפסק דין זה נדון מעמדו של ערב לחוב, אשר לא היה צד להסדר הפשרה שנחתם בין החייב לנושיו. בית המשפט העליון קבע כי ההסדר אינו מחייב את הערב, אלא אם הסכים לו במפורש. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.

6. ע”א 3791/17 בנק מזרחי טפחות בע”מ נ’ פלוני – פסק דין זה עוסק בהיקף חובותיו של חייב שנכנס להליך חדלות פירעון, ובתוקף ההסדרים שנערכו במסגרת ההליך. נקבע כי ההסדר מחייב את כל הנושים, ויש לפרשו בהתאם לכוונת הצדדים ולנסיבות העניין. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר נבו.

פסקי הדין המוזכרים לעיל ממחישים את מורכבות הסוגיות המתעוררות בהליכי חדלות פירעון, ואת האיזונים הנדרשים בין זכויות הנושים לבין הצורך לאפשר לחייב “הזדמנות שנייה”. ההלכות שנקבעו בפסקי הדין הללו מהוות בסיס משפטי חשוב לגיבוש פשרות והסדרים בתום הליכי כינוס נכסים, תוך הבטחת הוגנות ההליך ושמירה על אינטרס הצדדים.

סיכום: פשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים (הליך)

צו כינוס נכסים הוא הליך משפטי שמטרתו לסייע לחייבים להתמודד עם חובות שאינם מסוגלים לשלם. במאמר זה נסכם את הנקודות העיקריות בנוגע לאפשרויות הפשרה וההסדר לאחר הוצאת צו כינוס נכסים.

עם קבלת צו כינוס נכסים, ממונה כונס נכסים רשמי מטעם בית המשפט על נכסי החייב. תפקידו של כונס הנכסים הוא לנהל את נכסי החייב ולפעול לטובת כלל הנושים. עם זאת, ישנן מספר אפשרויות לחייב להגיע להסדר או פשרה עם הנושים גם לאחר מתן צו הכינוס.

אפשרות אחת היא להציע הסדר נושים, במסגרתו מציע החייב לשלם לנושים אחוז מסוים מהחוב לאורך תקופה מוגדרת. הסדר כזה דורש את אישור הנושים וכונס הנכסים. אפשרות נוספת היא להגיע לפשרה עם נושים ספציפיים, תוך מתן תנאים מועדפים לאותם נושים בתמורה לוויתור על חלק מהחוב.

חשוב לזכור כי הגעה להסדר או פשרה לאחר צו כינוס מורכבת יותר מאשר לפני מתן הצו, שכן נדרש אישור של כונס הנכסים. עם זאת, עדיין מדובר באפשרות שכדאי לבחון לחייבים המעוניינים לסיים את הליך הכינוס.

אם קיבלתם צו כינוס או שוקלים הגעה להסדר חובות, אנו ממליצים לפנות לייעוץ משפטי מקצועי. צרו קשר עוד היום עם משרד טאוב ושות’ לקבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות, באמצעות מילוי טופס יצירת הקשר באתר או בטלפון 079-5805541. אל תישארו לבד מול החובות, קבלו ליווי של עורכי דין מנוסים שילוו אתכם בדרך החוצה מהסבך.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין פשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים (הליך)

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על פשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים (הליך)

שיתוף המאמר פשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים (הליך) בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא פשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים (הליך)

זקוקים לסיוע משפטי בפשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים (הליך)? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא פשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים (הליך)

מחפש מידע נוסף על פשרה או הסדר אחרי צו כינוס נכסים (הליך)?