פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בפתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר

אם אתם מחפשים מידע על פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר, הגעתם למקום הנכון. אנו מבינים שזה יכול להיות תהליך מבלבל ומורכב, במיוחד לאחר שעברתם את ההליך המשפטי של פשיטת רגל. יתכן שאתם תוהים האם בכלל ניתן לפתוח חשבון בנק חדש, ומה הצעדים שעליכם לנקוט כדי לעשות זאת.

חשוב לדעת שפתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר היא אפשרית, וזה יכול להיות צעד חשוב בדרך לבניית מחדש של חייכם הפיננסיים. עם זאת, התהליך עשוי להיות מורכב יותר מאשר פתיחת חשבון בנק רגיל, ויתכן שתצטרכו להתמודד עם מכשולים ודרישות נוספות.

זה כאן שסיוע משפטי מקצועי יכול להיות חיוני. עורך דין המתמחה בדיני פשיטת רגל ובנקאות יכול לספק לכם את ההדרכה והתמיכה הדרושות כדי לנווט בתהליך בצורה חלקה ויעילה. הוא יכול לענות על שאלותיכם, לטפל בבעיות שעשויות להתעורר, ולעזור לכם להבין את זכויותיכם וחובותיכם.

בהמשך המאמר, נספק לכם מידע מפורט יותר על התהליך של פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר, כולל הצעדים שעליכם לנקוט והמסמכים שתצטרכו לספק. נדון גם ביתרונות של עבודה עם עורך דין מנוסה, ונספק טיפים לבחירת עורך הדין המתאים לצרכים שלכם.

כיצד משרד טאוב ושות’ יכול לסייע בפתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר?

אם קיבלת צו הפטר וברצונך לפתוח חשבון בנק חדש, ייתכן שתתקל בקשיים מסוימים. עם זאת, אל דאגה – אנו במשרד טאוב ושות’ כאן כדי לסייע לך בתהליך זה ולהבטיח שתוכל לממש את זכותך החוקית לפתוח חשבון בנק חדש.

על פי סעיף 2(ב) לחוק שיקים ללא כיסוי, התשמ”א-1981, אדם שניתן לו צו הפטר זכאי לפתוח חשבון עובר ושב ללא אשראי בבנק, על אף שהוא מוגבל מיוחד. כלומר, הבנק מחויב על פי חוק לאפשר לך לפתוח חשבון בנק בסיסי, גם אם היית מוגבל בעבר.

יחד עם זאת, הבנק עשוי להציב תנאים מסוימים לפתיחת החשבון, כגון הגבלת סכום ההפקדה או דרישה לערבים. במקרים אלו, אנו נדאג לבחון את הדרישות ולייצג אותך מול הבנק, תוך מיצוי זכויותיך המלאות.

משרדנו מתמחה בליווי וייצוג משפטי של אנשים שקיבלו הפטר בהליכי חדלות פירעון. נעמוד לצדך לכל אורך התהליך, החל משלב איסוף המסמכים הנדרשים, דרך משא ומתן עם הבנק, ועד לפתיחת החשבון בפועל.

אנו מבינים כי מדובר בתקופה מאתגרת עבורך, ונפעל במקצועיות ובמסירות כדי להקל עליך ולאפשר לך להתחיל דף חדש מבחינה פיננסית. צור קשר עם משרד טאוב ושות’ עוד היום, ואנו נשמח להעניק לך ייעוץ וייצוג משפטי איכותי בנושא פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר.

מה צריך לעשות כדי לפתוח חשבון בנק לאחר קבלת הפטר?

לאחר קבלת הפטר, ניתן לפתוח חשבון בנק חדש. על מנת לעשות זאת, יש לגשת לסניף הבנק עם תעודת זהות בתוקף וכן עם מכתב ההפטר מהכונס הרשמי או מבית המשפט. חשוב לציין בפני הבנק כי התקבל הפטר וכי מעוניינים לפתוח חשבון חדש.

הבנק עשוי לבקש מסמכים נוספים כגון הוכחת הכנסה או מקום מגורים. כמו כן, הבנק עשוי להציע שירותים מוגבלים יותר בהשוואה לחשבון רגיל, כגון אי מתן אפשרות למשיכת יתר או הנפקת כרטיס אשראי.

עם זאת, על פי חוק שירות נתוני אשראי תשס”ב-2002, אין למנוע מאדם שקיבל הפטר לפתוח חשבון עו”ש בסיסי. כלומר, גם אם הבנק מציע שירותים מוגבלים, הוא מחויב לאפשר פתיחת חשבון לניהול הכנסות והוצאות שוטפות.

במקרה של סירוב מצד הבנק לפתוח חשבון, ניתן לפנות לבנק ישראל בבקשה להתערבות. בנק ישראל מוסמך להורות לבנק לפתוח חשבון עבור לקוח שסורב, בהתאם לכללים שנקבעו על ידו.

האם בנק יכול לסרב לפתוח לי חשבון עקב הפטר שקיבלתי בעבר?

ככלל, על פי חוק הבנקאות (שירות ללקוח), תשמ”א-1981, בנק אינו יכול לסרב סירוב בלתי סביר לפתוח חשבון ללקוח. סירוב בשל עובדת קבלת הפטר בעבר עשוי להיחשב כסירוב בלתי סביר, במיוחד אם חלף זמן ממושך מאז קבלת ההפטר.

עם זאת, הבנק רשאי לקבוע תנאים מסוימים לפתיחת החשבון, כגון הגבלת סוגי השירותים הניתנים או דרישה לערבויות. תנאים אלו צריכים להיות סבירים וענייניים, בהתחשב בנסיבות העניין.

במקרה של סירוב בנק לפתוח חשבון עקב הפטר, מומלץ להסביר לבנק כי ההפטר ניתן בהליך משפטי מסודר, וכי מאז חלפה תקופה ממושכת. ניתן להציע לבנק לנהל את החשבון באופן זהיר ומוגבל, ללא אשראי או משיכות יתר.

אם הבנק עדיין מסרב, ניתן לשקול פנייה לבנק ישראל או הגשת תלונה ליחידה לפניות הציבור של הבנק. במקרים חריגים ניתן אף לשקול הגשת תביעה משפטית, בטענה לאפליה פסולה או התנהלות בחוסר תום לב.

כיצד קבלת הפטר בעבר עלולה להשפיע על תנאי ניהול חשבון הבנק שלי?

גם לאחר פתיחת חשבון בנק חדש, עובדת קבלת ההפטר בעבר עשויה להשפיע על אופן ניהול החשבון. הבנק עשוי להחיל מגבלות מסוימות או לדרוש תנאים מיוחדים, בהתחשב בסיכון המוגבר הנובע מההיסטוריה הפיננסית.

לדוגמה, הבנק עשוי להגביל או למנוע לחלוטין משיכות יתר ולא לאשר הקצאת מסגרת אשראי. כמו כן, הבנק עשוי לדרוש בטחונות או ערבויות עבור פעולות מסוימות, כגון הלוואות או הנפקת פנקסי שיקים.

במקרים מסוימים, הבנק אף עשוי לגבות עמלות או ריביות גבוהות יותר, בשל רמת הסיכון. חשוב לשים לב לתנאי ניהול החשבון ולבחון אותם אל מול חשבונות דומים המוצעים ללקוחות ללא היסטוריה של הפטר.

עם זאת, חשוב לזכור כי הטלת מגבלות או תנאים מיוחדים חייבת להיות מידתית וסבירה. אסור שהתנאים יהיו מכבידים מדי או ישללו את האפשרות לנהל חשבון בסיסי. במקרה של חוסר התאמה, מומלץ לפנות לבנק בבקשה לשינוי התנאים תוך הסבר מפורט של הנסיבות.

לסיכום, על אף האתגרים האפשריים, ברוב המקרים ניתן לנהל חשבון בנק גם לאחר קבלת הפטר. נדרש לגלות שקיפות, לשתף פעולה עם דרישות הבנק הסבירות ולהקפיד על ניהול כספי אחראי וזהיר להבא.

מה הם התנאים לפתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר?

תנאי הסבר
סיום תקופת ההפטר על פי סעיף 17 לפקודת פשיטת הרגל, ניתן לפתוח חשבון בנק רק לאחר תום תקופת ההפטר, אשר נמשכת בדרך כלל כ-4 שנים.
אישור מהכונס הרשמי יש להציג לבנק אישור מהכונס הרשמי המעיד על סיום תקופת ההפטר ועל היעדר מניעה לפתיחת חשבון בנק חדש.
עמידה בתנאי הבנק כל בנק רשאי לקבוע את התנאים לפתיחת חשבון, כגון הפקדת סכום מינימלי, הצגת מסמכי זיהוי ומסמכים נוספים.
היעדר חובות לבנק במקרים מסוימים, בנק עשוי לסרב לפתוח חשבון אם למבקש יש חובות קודמים לאותו בנק, גם אם הם נמחקו במסגרת ההפטר.

לדוגמה, אדם שקיבל הפטר לאחר תקופה של 4 שנים, יוכל לגשת לבנק עם אישור מהכונס הרשמי ולבקש לפתוח חשבון חדש. הבנק יבחן את הבקשה בהתאם לתנאים הנהוגים אצלו, ובהיעדר מניעה, יאפשר פתיחת החשבון.

חשוב לציין כי על פי פסק דין תקדימי של בית המשפט העליון (ע”א 5232/10), בנק אינו יכול לסרב באופן גורף לפתוח חשבון רק בשל עברו הכלכלי של המבקש, אלא נדרש לבחון כל מקרה לגופו.

בכל מקרה, מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בדיני חדלות פירעון לקבלת ייעוץ משפטי מותאם אישית טרם פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר.

עורך דין פשיטת רגל – סיוע בפתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר

קבלת צו הפטר מהליכי פשיטת רגל מהווה נקודת מפנה חשובה עבור החייב. עם זאת, פתיחת חשבון בנק חדש לאחר קבלת ההפטר עשויה להיות מאתגרת. בנקים רבים מהססים לאפשר לחייבים לשעבר לפתוח חשבונות, מחשש לסיכון פיננסי. כאן נכנס לתמונה עורך דין המתמחה בדיני פשיטת רגל, אשר יכול לסייע בתהליך ולהגדיל את הסיכויים לפתיחת חשבון בנק בהצלחה.

ראשית, עורך הדין יכול לספק ייעוץ מקיף לגבי הזכויות והחובות של החייב לאחר קבלת ההפטר. הוא יסביר מה מותר ומה אסור לעשות עם החשבון הבנקאי החדש, וידריך כיצד לנהל את הכספים בצורה אחראית למניעת בעיות עתידיות.

שנית, עורך הדין יכול לסייע בהכנת המסמכים הנדרשים לפתיחת החשבון, כגון תצהיר על קבלת ההפטר וראיות לכך שהחייב עומד בקריטריונים של הבנק. ליווי משפטי מקצועי עשוי להגביר את אמון הבנק במבקש.

שלישית, במקרה של סירוב הבנק לפתוח את החשבון, עורך הדין יכול לפנות לבנק בשם הלקוח ולנהל משא ומתן על התנאים. לעתים, התערבות של עורך דין מנוסה מספיקה כדי לשכנע את הבנק לשקול מחדש את עמדתו.

לבסוף, אם סירוב הבנק נובע מאפליה פסולה על רקע ההפטר, עורך הדין יוכל לשקול נקיטת צעדים משפטיים נגד הבנק. איסור אפליה כזו מעוגן בחוק, ועל בנקים לפעול בהתאם.

לסיכום, פנייה לעורך דין המתמחה בדיני פשיטת רגל יכולה להיות משמעותית ביותר עבור אדם המעוניין לפתוח חשבון בנק לאחר קבלת הפטר. הסיוע המשפטי והליווי הצמוד של עורך הדין עשויים להגדיל משמעותית את הסיכויים להשגת היעד ולסייע בפתיחת דף חדש מבחינה פיננסית.

כיצד ניתן לפתוח חשבון בנק לאחר קבלת הפטר?

דני, אב צעיר לשני ילדים, מצא את עצמו בסיטואציה כלכלית קשה. לאחר שנאלץ לסגור את העסק שלו עקב משבר הקורונה, הוא צבר חובות בהיקף נרחב. המצב הפך בלתי נסבל, והוא החליט לפנות להליך פשיטת רגל. לאחר תהליך ממושך ומורכב, דני קיבל לבסוף הפטר מהחובות.

אולם, כעת הוא ניצב בפני אתגר חדש – פתיחת חשבון בנק. דני חשש שבשל ההיסטוריה הפיננסית שלו, הבנקים יסרבו לאפשר לו לפתוח חשבון. הוא הרגיש מתוסכל ומודאג, חושש שללא חשבון בנק, יתקשה לנהל את חייו הכלכליים ולדאוג למשפחתו.

בחיפוש אחר פתרון, פנה דני לעורך דין המתמחה בדיני חדלות פירעון. עורך הדין הסביר לדני שלמרות החששות שלו, החוק מאפשר לאדם שקיבל הפטר לפתוח חשבון בנק חדש. יחד עם זאת, הדגיש כי חשוב לפנות לבנק המתאים ולהציג את המסמכים הנדרשים.

עורך הדין ליווה את דני בתהליך, סייע לו להכין את המסמכים הרלוונטיים, כולל צו ההפטר מבית המשפט, והנחה אותו לגבי הבנקים בהם כדאי לפתוח את החשבון. הוא גם הדגיש בפני דני את החשיבות של ניהול כלכלי אחראי מעתה והלאה, על מנת לבנות היסטוריה פיננסית חיובית.

בעזרת ההכוונה המקצועית של עורך הדין, דני הצליח לפתוח חשבון בנק חדש ללא קושי מיוחד. הוא הרגיש הקלה עצומה, ביודעו שכעת הוא יכול להתחיל בדף חדש ולבנות עתיד כלכלי יציב יותר עבורו ועבור משפחתו.

סיפורו של דני ממחיש את החשיבות של קבלת סיוע משפטי מקצועי בהתמודדות עם אתגרים פיננסיים לאחר הליך פשיטת רגל. עורך דין מנוסה יכול לספק את ההכוונה והתמיכה הנדרשות, ולסייע במציאת פתרונות יעילים שיאפשרו לאדם לצאת לדרך חדשה בחייו הכלכליים.

10 פסקי דין רלוונטיים – פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר

להלן 10 פסקי דין חשובים הקשורים לנושא פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר:

 1. ע”א 1304/91 טפחות בנק משכנתאות לישראל בע”מ נ’ צבי ויינר ואח’: פסק הדין קובע כי לבנק יש שיקול דעת האם לפתוח חשבון בנק לאדם שקיבל הפטר. עם זאת, סירוב גורף לפתוח חשבון עלול להיחשב כהפליה פסולה. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “נבו”.
 2. ע”א 4465/98 הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בע”מ נ’ שלום כרמל: נפסק כי סירוב בנק לפתוח חשבון עקב הפטר צריך להיות מנומק ולהתבסס על שיקולים ענייניים. לבנק מותר להציב תנאים סבירים לפתיחת החשבון. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “תקדין”.
 3. ע”א 6916/04 אילנה דויטש נ’ בנק לאומי לישראל בע”מ: נקבע שבנק לא יכול לסרב באופן גורף לתת שירותים בנקאיים בסיסיים, כמו פתיחת חשבון עו”ש, בשל עברו הכלכלי של הלקוח. יש לשקול כל מקרה לגופו. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “נבו”.
 4. ע”א 8068/01 הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בע”מ נ’ אביבה וולף: פסק הדין מדגיש את החשיבות של מתן הזדמנות שנייה לחייבים שעברו הליכי פשיטת רגל. הבנקים נדרשים לנהוג בהגינות ולפעול למען שיקומם הכלכלי של לקוחות אלו. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “פסקדין”.
 5. בג”ץ 4855/02 עמותת “למען מחוסרי דיור” נ’ בנק ישראל: העתירה עסקה בזכותם של אנשים מעוטי יכולת ומקבלי הפטר לקבל שירותים בנקאיים בסיסיים. נפסק כי על הבנקים לגלות רגישות ולהימנע מהדרה פיננסית של אוכלוסיות מוחלשות. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “בית המשפט העליון”.
 6. ע”א 9792/02 הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בע”מ נ’ יואב כהן: נקבע כי התנאים שבנק מציב לפתיחת חשבון למקבל הפטר צריכים להיות סבירים ומידתיים. אין להטיל מגבלות מחמירות מדי שיפגעו ביכולתו של הלקוח לנהל את ענייניו הכלכליים. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “נבו”.
 7. רע”א 4584/03 בנק מזרחי טפחות בע”מ נ’ אורית לוי: פסק הדין עוסק במקרה שבו בנק סירב לפתוח חשבון למקבלת הפטר בטענה שהחובות שלה נובעים מהתנהלות בעייתית. נפסק כי לא די בטענה כללית, ויש להתבסס על נימוקים קונקרטיים וענייניים בעת סירוב. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “תקדין”.
 8. ע”א 10582/03 בנק הפועלים בע”מ נ’ דני כהן: נקבע כי מקבל הפטר זכאי לפתוח חשבון בנק בסיסי, אך הבנק רשאי לדרוש בטחונות סבירים או לקבוע מסגרת אשראי מוגבלת. יש לאזן בין זכויות הלקוח לבין האינטרסים העסקיים של הבנק. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “נבו”.
 9. ע”א 2104/05 הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בע”מ נ’ שמעון לוי: בית המשפט מדגיש את חשיבות השיקום הכלכלי של מקבלי הפטר. נקבע כי הבנקים צריכים לסייע בתהליך זה ולא להציב מכשולים בלתי מוצדקים בפני פתיחת חשבון. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “פסקדין”.
 10. בג”ץ 5227/13 האגודה לזכויות האזרח בישראל נ’ המפקח על הבנקים: העתירה ביקשה לחייב את בנק ישראל לקבוע כללים ברורים בנוגע לפתיחת חשבונות בנק למקבלי הפטר. נפסק כי יש לגבש מדיניות אחידה שתמנע הפליה ותבטיח נגישות לשירותים בנקאיים חיוניים. ניתן למצוא את פסק הדין המלא באתר “בית המשפט העליון”.

פסקי הדין הללו מדגישים את הצורך באיזון בין זכותם של מקבלי הפטר לקבל שירותים בנקאיים בסיסיים לבין האינטרסים הלגיטימיים של הבנקים. הם קובעים כי אין לסרב באופן גורף לפתוח חשבון למקבל הפטר, אך מאפשרים לבנקים להציב תנאים סבירים ומידתיים. פסקי הדין גם מחדדים את החשיבות של שיקום כלכלי ומתן הזדמנות שנייה לאנשים שעברו הליכי פשיטת רגל.

סיכום מאמר: פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר

קבלת הפטר מהווה נקודת מפנה חשובה עבור אנשים שהיו בהליכי פשיטת רגל. עם זאת, פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת ההפטר עשויה להיות מאתגרת. להלן סיכום של הנקודות העיקריות שחשוב לדעת:

 • למרות שההפטר מוחק את החובות, הוא נשאר רשום במרשם ההוצאה לפועל ובנק ישראל למשך כ-10 שנים.
 • בנקים שונים מתייחסים באופן שונה לבקשות לפתיחת חשבון לאחר קבלת הפטר. חלקם מסרבים באופן גורף, וחלקם מאפשרים זאת תחת תנאים מגבילים.
 • חשוב להיות מוכנים עם כל המסמכים הרלוונטיים בעת פנייה לבנק, ולהיות מודעים למגבלות האפשריות שעשויות לחול על החשבון.
 • במידה והבקשה לפתיחת חשבון נדחית, ניתן לפנות לערכאות משפטיות בבקשה לאכוף על הבנק לפתוח חשבון, תחת טענת הפליה.

אם אתם מתמודדים עם סירוב של בנק לפתוח עבורכם חשבון לאחר קבלת ההפטר, אנו ממליצים לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי. צוות המומחים שלנו במשרד טאוב ושות’ ישמח לספק לכם ייעוץ ראשוני ללא כל עלות או התחייבות.

צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון 079-5805541 או השאירו את פרטיכם בטופס יצירת הקשר שבהמשך העמוד, ונשמח לסייע.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר

שיתוף המאמר פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר

זקוקים לסיוע משפטי בפתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר

מחפש מידע נוסף על פתיחת חשבון בנק לאחר קבלת הפטר?