פתיחת תיק מזונות בהוצאה לפועל

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בפתיחת תיק מזונות בהוצאה לפועל

כאשר זוג אנשים נשואים, נכנסים להליך גירושים הרי שהם עומדים לעבור למצב בו הם התחלקו ברכוש אחד של השני. למעשה יש להבין כי המצב מורכב עוד יותר כשלזוג יש ילדים משותפים. כעת יש צורך להחליט מי הוא האחד אשר יש לו משמורת מלאה על הילדים ומיהו האחד צריך לשלם מזונות. גם כאשר ישנה משמורת משותפת, תשלום המזונות עדיין צריך להתקיים.
כך אם אדם לא עושה את הדבר בצורה תקינה ורציפה, רשויות המדינה יכולות לצאת נגדו ולבקש לפעול בעזרת צעדים מחמירים. המאמר הבא מבקש לפרט על נושא עונשי הוצאה לפועל על אי תשלום מזונות. נסביר על הדבר בהרחבה לאורך הפסקאות.

הוצאה לפועל מזונות – מושגים בסיסיים

תשלום מזונות ואי תשלום

פרידה וסיום של קשר נישואין הוא דבר לא פשוט כלל וכלל. על מנת לשמור על אחדות המשפחה ולהגיע למצב בו ישנה דאגה אל הילדים גם לאחר סיום הקשר, נולד לו תשלום המזונות. כך ישנה אפשרות לחייב את הצד השני לשלם על תחומים שונים בחיי הילדים, לאורך כמה שנים. למעשה, תשלום זה הוא דבר מחייב. אם הוא לא נעשה לאורך זמן, הרי שזוהי עבירה על החוק. יתרה מזאת, אי תשלום בעצם גורם לצבירת חובות ולסכומים להפוך לגדולים יותר. לרוב התשלום נעשה מדי חודש וכאשר הוא לא מתקיים, הרי שישנו צורך לפעול במהירות.

צעדי הוצאה לפועל כנגד אי תשלום

למעשה אם אדם איננו משלם על כספים כאלו ואחרים שהוא צריך להוציא מכיסו, הרי שישנו קושי לחייב אותו להמשיך בתשלום. כך אחת האפשרויות היא להגיע למצב בו רשויות המדינה יפעלו נגדו על מנת לחייב אותו לשלם. הצעדים כוללים הגבלת אורח החיים הכלכלי, הגבלת התנועה החופשית, החרמת נכסים של החייב ושל הקרובים אליו ולבסוף יהיה עונש מאסר בתנאי או בפועל. כעת כשאתם מבינים את דבר זה, יש לדעת כי הצעדים מתקיימים מהקל אל החמור. אם תיכנסו לחובות הרי שיש לצפות לקיום של עונשים אלה ולהבין כי החיים שלכם הולכים להשתנות. בהתאם לכך ניתן לפעול כנגד הגבלות אלו.

אפשרויות הקיימות בפני הצד המצפה לתשלומים

פעמים רבות, צעדי הוצאה לפועל הם האפשרות היחידה בשביל הצד שמצפה לתשלומים, על מנת לחייב את הצד המשלם להביא את הכספים. לא רק שקיימת חוסר הסכמה אלא שהחייב איננו משלם כמין מעשה ילדותי שהוא לא רוצה להתחרט עליו. צעדי הוצאה לפועל אשר הרשויות יפעילו כנגד החייב, מאפשרות להגיע למצב בו הוא מבין כי ישנו מצב חמור המתקיים סביבו. הוא איננו יכול להמשיך ולא לשלם את החובות שלו לאורך זמן. כעת אם ימשיך לא לשלם הרי שעונשים חמורים עוד יותר יפעלו כנגדו. זהו אמצעי הרתעה טוב למדי אשר הפך ליעיל בשנים האחרונות שעברו.

זכויות ואפשרויות לצד החייב כספים

לעיתים אנשים הנקלעים לחובות כספיים בגלל אי תשלום מזונות, מגיעים למצב שכזה לא בגלל כוונת מזיד ורצון מכוון לא לשלם מזונות. הם פשוט נמצאים במצב בעייתי אשר מקשה עליהם להוציא כספים נוספים. כך אם יש להם מצב רפואי מסוים או שבני המשפחה שלהם צריכים להוצאות כספיות יומיומיות מהם, הדבר עלול להקשות על תשלום מזונות. כך אם יש צעדי הוצאה לפועל כנגד החייב כספים, הוא יכול להביא הוכחות וראיות המראות כי המצב שלו הוא בעייתי. רק בעזרת דברים אלו, הוא יכול להפסיק את המצב הלא נוח שאליו הוא נכנס. יש לבדוק מהם הזכויות והאפשרויות של החייב כספים.

סדרת פעולות כנגד עונשי הוצאה לפועל

בכלל, כאשר ננקטים צעדי הוצאה לפועל נגדכם הרי שעליכם להתחיל לפעול על מנת לנסות לבטל אותם. כך אנחנו ממליצים לכם להגיש התנגדות מסוימת, בעזרת מסמכים והוכחות המראים כי אין צורך לנקוט בצעדים שכאלו נגדכם. לאחר מכן תוכלו גם לבקש התמודדות משפטי על מנת לנסו’ את מזלכם בצורה טובה יותר. לבסוף תוכלו גם להגיש ערעור על החלטה משפטית אשר נעשתה נגדכם. בכול מקרה ישנו צורך להבין כי צעדים של הוצאה לפועל יכולים להצטבר להם לעונש לא קטן כלל וכלל. בנוסף, יש לשקול אפשרות לפעול בעזרת עורך דין מקצועי. בעל מקצוע זה יוכל לעזור לכם בהליך איכותי.

עונשים נוספים היכולים להתקיים

למעשה צעדי הוצאה לפועל הם אינם העונש היחיד היכול להתקיים נגדכם בעת שאתם לא משלמים תשלומי מזונות לאורך זמן. כך הצד המשגיח על הילדים יכול לבקש למנוע מכם לראות את היקרים לכם מכול. למעשה, החוק נמצא לצדם מכיוון שאתם אינכם ממלאים את כלל החובות שלכם. ישנה אפשרות לקחת את הזכויות שלכם ולהגביל את הזמן בו תבלו לצד הילדים שלכם. יש לקחת את הדבר בחשבון ולהבין כי הקשר כולו מולם נמצא בסיכום. למעשה, עוד סעיפים בהסכם הנישואין יכולים גם הם ליפול להם. שכן אינכם מכבדים את ההסכם הנוצר בינכם לבין הצד השני. יש להבין את משמעות הדבר.

מניעה מצעדים לא תקינים

מהרגע בו חלים צעדי הגבלה על זמן בילוי עם הילדים כנגד האדם שלא משלם מזונות, הרי שעליו לכבד את עונשים אלה. אם ינסה להפר את הדבר הרי שהעונשים יכולים להיות בעיתיים עוד יותר. אנו מודעים לכך שמדובר בנושא מורכב ורגשי אשר מביא אנשים למצב לא פשוט. כך הם משאירים את ההיגיון בצד ומבקשים להישען על הרגש שלהם. אם תנסו בכול זאת לקחת את הילדים, הרי שהדבר יכול להיחשב לחטיפה. יתרה מזאת, ההמלצה היא גם להפעיל מניפולציה מסוימת על ילדים. פעמים רבות ישנו ניסיון לגרום להם לשקר למען ההורים שלהם. עונש חמור יותר יכול להתקיים נגדכם.

סדר צעדים הוצאה לפועל

כעת נבקש להסביר לכם בקצרה מהם הצעדים שיכולים לפעול נגדכם ומהו הסדר בו הם התקיימו מולכם. ראשית כול תקבלו אזהרה או הודעת התרעה האומרים כי אינכם משלמים כספים לאורך זמן. לאחר מכן חשבון הבנק שלכם יוגבל ולאחר מכן יעוקל. לא תוכלו להשתמש בכרטיסי אשראי, להוציא כספים או לבקש הלוואות. כעת גם התקיים צו עיכוב יציאה מהארץ נגדכם ולא תוכלו לחדש את רישיון הנהיגה שלכם כאשר התוקף שלו יפוג. לבסוף, החפצים שלכם יוחרמו ואף גם הקרובים שלכם עומדים בפני סכנה שכזאת. מצבים חמורים יכולים לגרור עונשי מאסר לא פשוטים. יש להבין כי כעת העונשים יכולים להתקיים.

מצב המחמיר מרגע לרגע

טוב לדעת כי העונשים הננקטים נגדכם נעשים בצורה של מהקל אל החמור. כך כאשר אתם מגיעים למצב לא נעים שכזה, הרי שתוכלו לפעול לפני שהמקרה שלכם יהפוך לגרוע עוד יותר. למעשה, אתם אינכם נמצאים במצב של מותרות הנותן לכם לנוח על זירי הדפנה. ככול שהימים יעברו כך העונשים יהפכו לחמורים יותר. החובות הכספיים יגדלו להם ותתקיים הבנה כי אתם בוחרים לא לשלם. אם תחילה חשבו כי המעשה נוצר בשל מניעים לא בעייתיים, כעת הרשויות מבקשות לפעול נגדכם. אנחנו ממליצים לכם לפעול כבר מרגע קבלת האזהרה. אם אינכם יכולים לשלם את הכספים יש לפחות לנסות להגיש התנגדות.

מהם הצעדים נגד הוצאה לפועל

אפשרויות לשני הצדדים

הדבר הראשון שעליכם להבין כי כול צעד יכול לפעול על מנת להימנע או ליצור צעדים של הוצאה לפועל. כאשר אדם איננו משלם מזונות הרי שנוצרים שני צדדים. האחד שחייב להביא את הכספים והשני אשר מצפה להם. על מנת שהחייב לא יקבל צעדים של הוצאה לפועל, עליו להסביר את המצב שלו בעזרת הוכחות. על מנת שהצד השני יוכל לקבל את הכספים כמה שיותר מהר, עליו לבקש צעדי הוצאה לפועל כנגד החייב. בכול מקרה הרי שטוב לדעת כי שני הצדדים יכולים לפעול על מנת שיקבלו את מה שהם מצפים לו. זהו דבר שיש להפעיל אותו.

הגשת מסמכים ראשונית

על מנת לפתוח או לסגור תיק הוצאה לפעול בעניין אי תשלום מזונות, ישנו צורך להגיש הוכחות וטענות. אם הצד החייב מבקש להראות כי ישנן סיבות הגיוניות לחוסר התשלום שלו, עליו לשלוח הוכחות המראות את המצב המיוחד בו הוא נמצא. בין אם אנחנו מדברים על מצב בריאותי המצריך טיפול רציף, אם אנחנו מדברים על בני משפחה נוספים הצריכים עזרה ובין אם האדם עצמו פשוט נמצא בקשיים. הצד המבקש לקבל כספים צריך להראות הוכחות כי אכן לא קיבל אותם לאורך זמן. כך צריך להראות את חשבון הבנק ואת חוסר תשלום המזונות. רק לאחר צירוף הוכחות ניתן להמשיך אל צעדים נוספים.

ניצול זכויות בצורה מלאה

אמצעי נוסף היכול לעזור לגרום לחייב כספים, להבין את גודל הבעייתיות של המעשה הוא ניסיון להגביל אותו מלראות את הילדים שלו. כאשר הוא לא משלם מזונות הרי שזאת הפרה בוטה של חוזה הגירושין הקיים בין שני הצדדים. הגבלת האפשרות לראות את הילדים היא אפשרית למדי ואף מומלצת. רק בעזרת דבר זה ניתן לעיתים לגרום לחייב להרגיש כאבים רגשיים ולרצות לפעול על מנת לראות אותם. מצד שני, לא ניתן להפעיל את הגבלה זאת בכול מצב של אי תשלום מזונות. הצד החייב יכול להוכיח כי ההגבלה מלראות את הילדים שלו היא איננה חוקית. יש לבדוק אפשרות זאת.

גישור בין שני הצדדים

טוב לדעת כי ניתן לפתור את הפערים הקיימים בין שני הצדדים בעזרת אפשרות של גישור. פעמים רבות אדם נקלע לבעיות כספיות אך הוא מתבייש לדבר על כך והחובות מתחילים להצטבר להם. תוכלו לעבוד בעזרת בעל מקצוע אשר יוכל לחבר ביניכם, ליצור חוזה חדש והסכם פשוט יותר לשני הצדדים. אנו ממליצים לכם לנסות את אפשרות זאת שכן היא יותר מהירה מאשר הליך אל מול הרשויות. אז תוכלו להגיע למצב בו תקבלו את כספי המזונות . הדבר עדיף על פני מצב של ריב מתמשך ואי קבלה של כספים כלל וכלל לאורך זמן. עורך דין יכול לעזור לכם במקרה שכזה.

פעולה בעזרת בעל מקצוע

בכול מקרה, ההמלצה שלנו אליכם היא לפעול בעזרת בעל מקצוע. בין אם אתם מבקשים לקבל כספים ובין אם אתם מבקשים להימנע מצעדי הוצאה לפועל נגדכם. כעת יש לדעת כי אדם זה יכול לקדם אתכם בהמשך הדרך לעבר הליך תקין ואיכותי יותר. עבודה לבדכם יכולה להכיל סיכון בתוכה. לא רק שאתם פועלים בצורה לא מקצועית וללא ניסיון, אלא שאתם צריכים להקדיש זמן ומאמץ רב לעשייה שכזאת. עורך דין יכול לפעול במקומכם, למלא מסמכים ולהגיע לבית המשפט. כך יש לשמוח על אפשרות זאת ולנצל אותה עד כמה שאפשר. תוכלו להרחיב את סמכויות עורך הדין בעזרת יפויי כוח.

הגעה להליך משפטי

לא מן הנמנע כי תגיעו למצב בו תצטרכו להיות אצל בית המשפט לדיונים כאלו ואחרים. כך כול אחד מהצדדים יבקש לראות כי הוא צודק ולא תתקיים הסכמה בינם. יהיה צורך בצד שלישי אשר יקבע כיצד ישנו צורך לפעול. אם יש צורך בעונשים על פי החוק הרי שהם יוכלו להתקיים בתוך המסגרת של הליך משפטי. אנחנו ממליצים לכם להגיע להליך שכזה לאחר שיש לכם התייעצות רחבה על בעל המקצוע איתו אתם עובדים. בנוסף יש לנסות להבין ממנו מהם הצעדים שצריך לעשות על מנת שתקבלו את התוצאות שלהם אתם מצפים. עורך הדין שלכם הוא האדם אשר יכול לעשות את ההבדל במקרה שלכם.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתקבלו כמה שיותר מידע על הנושא של תשלום מזונות והקשר של הדבר אל צעדי הוצאה לפועל. כך נבקש להסביר כי כאשר אדם איננו משלם תשלומי מזונות לאורך זמן, הרי שהדבר מצטבר לחובות די גדולים. למעשה יש צורך להבין כי רשויות החוק רשאיות להתחיל לפעול כנגד אדם המבצע עונש. אך כל מקרה הוא עולם ומלואו, לא כול חייב כספים מקבל את אותם עונשים. לא רק שהדבר נקבע על פי גודל החובות אלא שהוא רשאי להתנגד לצעדים שכאלו. כך הוא יכול להראות הוכחות על המצב בו הוא נמצא. בכל מקרה, ההמלצה היא לפעול לצד עורך דין ובעל מקצוע. הוא האחד שיוכל להמליץ לכם על פעולות יעילות

מאמר זה נכתב לאחר מחקר מול מקורות מידע שונים ואתרי אינטרנט. בנוסף נעשה ייעוץ אל מול בעלי מקצוע איכותיים. כך אנחנו מקווים כי מאמר זה עזר לכם בנושא של מזונות והוצאה לפועל. בכל מקרה ההמלצה שלנו היא לעבוד בעזרת עורך דין. זהו בעל המקצוע אשר יוכל לעזור לכם במידת הצורך.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין פתיחת תיק מזונות בהוצאה לפועל

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על פתיחת תיק מזונות בהוצאה לפועל

שיתוף המאמר פתיחת תיק מזונות בהוצאה לפועל בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא פתיחת תיק מזונות בהוצאה לפועל

זקוקים לסיוע משפטי בפתיחת תיק מזונות בהוצאה לפועל? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא פתיחת תיק מזונות בהוצאה לפועל

מחפש מידע נוסף על פתיחת תיק מזונות בהוצאה לפועל?