צו תשלומים בהוצאה לפועל

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בצו תשלומים בהוצאה לפועל

כאשר אדם נכנס לחובות כספיים, הוא מגיע למצב שבו ישנו צורך לשלם ובצורה מידית ולא יחולו עונשים על אותו אדם. כיום הרשויות, חברות הבנקים והאשראי מאפשרות לאנשים להגיע למצב בו הם משלמים בדרך שנוחה במיוחד בשבילם. כך ישנו צורך להבין האם אתם מסוגלים לעמוד בפני דרכים אלו. למעשה, פעמים רבות נוצר מצב בו אדם פשוט לא יכול לשלם את החובות הכספיים. אך אין הדבר אומר שהוא פושע או שניסה לעשות את הדבר במזיד. ישנם כאלו אשר פשוט מגיעים למצב שכזה בצורה תמימה. לכן החוק מגיע על מנת שיכולו לקבל עזר מסוים. דבר זה יכול להיעשות בעזרת בקשת צו תשלומים.

כל מה שצריך לדעת על בקשת צו תשלומים ופריסת החוב

הוצאה לפועל והמשמעות שלה

חובות כספיים מובילים בצורה טבעית לקבלת עונשים מהוצאה לפועל, בשלב כזה או אחר.
אך יש להבין כי מעשה זה מתקיים על מנת שחובות אלו יוכלו לחזור אל האנשים והגופים אשר התחייבתם אליהם. כך שישנו היגיון מסוים מאחורי עונשים אלו. לכן זה הגיוני שהגופים נותנים אפשרות לשלם לאדם כזה או אחר. כך העונשים נועדו למקד את האדם באפשרות התשלום במקום לתת לו לבזבז כספים ללא הכרה. לבסוף, אדם זה פשוט עבר על החוק, כעת ישנו צורך להעניש אותו ולקחת ממנו זכויות כאלו ואחרות. כעת כשאתם מבינים את ההיגיון מאחורי העונשים, ניתן להבין את ההיגיון מאחורי בקשת צו תשלומים.

המעמד בו נמצאים החייבים

למעשה, אם כול אדם אשר היה חייב כספים, היה עשיר ומסוגל להחזיר את הסכומים בין רגע, הרי שלא היינו צריכים את המקרה של הוצאה לפועל. העניין הוא שלרוב האנשים הנקלעים לחובות הם אלו ממעד סוציו אקונומי ממוצע עד נמוך. כך הרשויות מבינות שבשלב כזה או אחר הן יקלעו למצב לא נעים. מצד שני, אין אפשרות לפעול שוב ושוב כנגד אותו אדם בעזרת עונשים. הרצון הוא לתת לו להיקלע למצבים בעיתיים באמת ורק אז להתחיל לפעול נגדו. הכלי של תשלומים ועזרה ללקוח, נועד כדי שאנשים במעמד מסוים יוכלו לצאת מהחובות כאשר אין זה משנה מה הגודל שלהם.

מהי משמעות מושג זה?

כאשר אדם מקבל מכתב התראה על צעדי הוצאה לפועל , עומדות בפניו שתי אפשרויות. או לשלם את כול הסכום בבת אחת, או להתחיל להיכנס לתוכנית תשלומים על פי גודל מסוים שירד מחשבון הבנק שלו בכול חודש. זוהי בעצם האפשרות הנקראת צו תשלומים. הסיבה לשימוש במילה “צו” היא שהאדם חייב לפעול בעזרת כלי זה, כול עוד הוא איננו משלם את הסכום בבת אחת. כך אם הוא מבקש להמשיך את חייו בצורה נורמטיבית, הרי שהדבר לא יכול להתקיים. רשויות המדינה יפעילו עונשים נגדו על מנת להשיג ממנו את הכספים בצורה כזאת או אחרת. יש להיות מודעים לכך.

זכויות שוות לכול אחד

טוב לדעת כי האפשרות לשלם בתשלומים זמינה לכול מי שמבקש אותה. גם אם ישנם אנשים שנמצאים ממעד סוציו אקונומי נמוך וגם אם ישנם כאלו שמרוויחים סכומים כספיים גבוהים, הדבר דומה. כך אם נוצרה טעות או הרשויות לא נתנו לכם את ההודעה הנכונה, תוכלו לדרוש לשלם בתשלומים בצורה כזאת או אחרת. בנוסף, תוכלו לבקש לשלם בצורה שכזאת בכול שלב בו נמצא ההליך שלכם. גם אם אתם לכאורה נזכרים בשלב מאוחר, תמיד הרשויות צריכות לתת לכם את האפשרות להשתמש בכלי שכזה. כך אנחנו בכול מקרה ממליצים לכם לבדוק עד כמה זמין בשבילכם להשתמש בכלי שכזה.

כיצד מתקיימים התשלומים?

הרשויות, חברות הבנקים והאשראי מבקשות לתת לכם אפשרות לשלם סכומים כספיים שונים בעזרת פריסה לכמה תשלומים. למעשה טוב לדעת כי פעמים רבות ניתן לפרוס את הדבר לעשרות תשלומים ולכמה שנים. אך מצד שני יש להבין כי לעיתים לאחר מספר מסוים של תשלומים, תצטרכו לצפות לכך שהתשלומים יגדלו להם יותר מהסכום הרגיל. דבר זה נקרא קרדיטים, זה נועד כדי לגרום לאדם להבין שתשלומים הם אינם כלי שצריך להתמכר אליו. יש להיזהר בו ולא לפרוס לכמות תשלומים גדולה מדי. פעמים רבות אנשים משתמשים בתשלומים וחושבים כי הסכום כבר מאחוריהם. אך יש לדעת כי זוהי אפשרות פשוטה אך היא לא מעלימה את הבעיה הקיימת.

האם תשלומים מונעים עונשים נוספים?

התשובה הפשוטה לכך היא כן אך יש להבין כי ישנם מצבים מורכבים עוד יותר. לאחר שאתם מתחילים בתוכנית תשלומים כזאת או אחרת, הרשויות מקבלות את הדבר כאילו סיימתם את החובות שלכם. אך אם אתם מגיעים למצב בו אינכם מצליחים לשלם את תשלומים אלו או שמא אתם נכנסים לחובות כספיים גדולים עוד יותר, ישנו רצון לנסות להביא עונשים על אדם שכזה. בנוסף, אם הכניסה לחובות נמצאה ככזאת שנעשתה בגלל פשע בעייתי כזה או אחר, ישנה אפשרות לקבלת עונשים נוספים. אז אם נבקש לחזור לשאלה הנמצאת בכותרת הפסקה, יש לשלם על מנת למנוע עונשים.

קביעת תכנית תשלומים למקרים שונים

לאחר שהסכמתם לבצע תכנית תשלומים כזאת או אחרת, תצטרכו לקבוע תכנית ייחודית אשר היא מתאימה בדיוק בשבילכם. תצטרכו לבחור לכמה תשלומים אתם מבקשים לפרוס את הסכום הראשי.
בנוסף תוכלו לבקש לדחות את התשלום בכמה חודשים אם הדבר נוח לכם. עליכם לבקש את כלל הפרטים והסעיפים הקיימים בתוכנית זאת. כך תוכלו לדעת אם אכן פעלו בצורה אשר היא מתאימה לכם. יש להבין כי הרשויות יודעות כיצד הן פועלות אך הן אינן חייבות להסביר לכם כול צעד וצעד. עליכם קיימת המחויבות לדעת לאן אתם נכנסים ובהתאם לכך תוכלו לדעת כיצד אתם יוצאים ממצב כזה או אחר.

ישנה אפשרות שלישית בשבילכם

הרי זה נכון שהרשויות יכולות להגיע מולכם בדרישות לשלם בצורה כזאת או אחרת, הסכום כולו בבת אחת או פריסת תשלומים בדרך מסוימת. טוב לדעת כי ישנה אפשרות שלישית, תאמינו או לא אבל תוכלו להגיע למצב בו לא תשלמו כלל וכלל או תשלמו בצורה מועטת יותר. כך אנחנו ממליצים לכם להגיש התנגדות על מנת לבדוק אם אכן תוכלו להקטין את הנזק. יש להבין כי אכן אתם יכולים להגיע למצב שכזה בעזרת סדרה של צעדים. הגשת מסמכים, טפסים וראיות המראים את המצב שלכם. כניסה להליך משפטי כזה או אחר. תהליכי משא ומתן עם הגורמים השונים ועוד. יש להבין את האפשרויות.

הסכם פריסת תשלומים מול כלל הגורמים

למעשה, טוב לדעת כי אתם בעצמכם תוכלו ליצור הסכם תשלומים מול גורם כזה או אחר. הסכם זה הוא בעצם חוזה אשר נקרא מסמך פשרה או גישור. תוכלו לעבוד בעזרת בעל מקצוע ולהגיע איתו להבנות אל מול הגורמים השונים להם אתם חייבים כספים. יתרה מזאת, גם אם אתם חייבים סכומים כספיים גדולים וגם אם אתם מבקשים לשלם הכול בבת אחת, אתם יכולים ליצור מצב אחר לגמרי.
כך אנחנו ממליצים לכם לנסות את אפשרות הסדר התשלומים, גם אם אכן קיבלתם עונשים של הוצאה לפועל נגדכם. ישנה תמיד אפשרות להיחלץ מהמצב, יש לנצל את דבר זה.

סדרת צעדים ליצירת צו תשלומים

בירור המצב בו אתם נמצאים

עוד לפני שאתם מסכימים לצו תשלומים כזה או אחר, אנחנו ממליצים לבדוק באיזה מצב אתם נמצאים. יש לפנות לרשויות, חברות הבנק והאשראי, גורמים נוספים ולהבין מהו גודל החוב שלכם.
מכאן תוכלו לבקש להגיע למצב בו אתם יודעים כיצד יש לפעול בהמשך הדרך. האם ישנו סכום קטן אשר תוכלו לסיים איתו בבת אחת? האם אכן נעשתה טעות כזאת או אחרת ואתם מבינים כי אין צורך לשלם כלל וכלל את סכומים אלו. לעיתים בירור פשוט יכול לעשות את ההבדל בין מעשה כזה או אחר אשר עלול לחול עליכם. רק בעזרת בירור תדעו כיצד לפעול.

עבודה עצמאית או בעזרת בעל מקצוע

החלטה לבצע תשלום כזה או אחר בצורה מסוימת היא לרוב החלטה סופית אשר לא ניתן לשנות אותה ולעבוד בדרך שונה לאחר מכן. עוד לפני שאתם מבקשים להחליט כך או כך, אנחנו ממליצים לכם לבדוק אפשרות לעבוד בעזרת בעל מקצוע כזה או אחר. זהו בעצם עורך דין, אדם היכול להגיע מהתחום, לדעת מהם הצעדים שעומדים בפניכם ובעזרתם תוכלו לבקש לקבל דרך נוחה יותר.
אם תבקשו לעבוד בצורה עצמאית, יש להבין כי אתם מעמידים את עצמכם בפני סיכון מסוים.
לא רק שאין לכם מספיק ידע או הבנה כיצד לפעול, אלא שאין לכם מספיק זמן. כך תוכלו לקבל החלטה שלילית במקרה שלכם.

ייעוץ עם עורך דין ובחירת תוכנית

כעת לאחר שבחרתם עורך דין כזה או אחר, אנחנו ממליצים לכם להגיע לשיחת ייעוץ מולו ולבקש ממנו להבין באיזו צורת תשלום יש לבחור. יש לספר לו את כלל פרטי המקרה שלכם בצורה מפורטת, רק כך הוא יוכל להנחות אתכם בדרך הטובה ביותר. לאחר מכן, יש לספר לו על הפחדים והחששות השונים שלכם. כך הוא יוכל להשקיט אותם ולהוביל אתכם בבטחה לבחירה במעשה כזה או אחר.
בכלל, ההמלצה שלנו היא להוריד הילוך ולדעת כי כעת ישנו בעל מקצוע היכול לעזור לכם.
בהמשך תוכלו לפעול על מנת לתת לו לפעול גם במקומכם.

סמכויות רבות ככול האפשר לבעל המקצוע

המלצה נוספת שנבקש להביא בפניכם, היא לתת לעורך הדין אפשרות לפעול בעזרת כמה שיותר כלים בתוך המקרה שלכם. תוכלו להגיע למצב שכזה כאשר אתם חותמים על מסמכי ייפוי כוח כאלו ואחרים. כך יש להבין כי אתם נמצאים במצב לא פשוט בו ככול שתחזיקו יותר סמכויות אצלכם, כך עורך הדין שלכם יהיה מוגבל בהמשך הדרך. למעשה, זהו בעל מקצוע אשר מבקש לעזור לכם.
יש לו זמן ויש לו יכולות, בנוסף אתם משלמים לו סכומים כאלו ואחרים. כך אם אתם אינכם חותמים על ייפויי כוח הרי שאתם פשוט לא נוהגים במקרה שלכם בצורה הנכונה ביותר. כך אנחנו ממליצים לכם לשקול את אפשרות זאת.

צו תשלומים גמיש בכול מצב

עורך דין איכותי יכול להביא אתכם למצב טוב בו יהיה ניתן ליצור צו תשלומים גמיש המתקיים במיוחד בשבילכם. הדבר יכול להתקיים בכול מצב. למה הכוונה? עורך הדין יכול לפנות אל הגורמים השונים ולנסות להגיע איתם להבנות כאלו ואחרות. יש לדעת כי אדם זה בסך הכול רוצה להביא אתכם למקום טוב. גם אם לעיתים הדבר נראה כאילו תצטרכו להגיע לפשרה מסוימת. עליכם לשלם את החובות הכספיים שלכם על מנת להימנע מקבלת עונשים כאלו ואחרים. אך אם לא תעשו זאת בצורה הנכונה תוכלו להיקלע לבעיות גדולות עוד יותר.

דרכים נוספות לתשלום החובות הכספיים

טוב לדעת כי ישנן אפשרויות נוספות אשר בעזרתן ניתן לשלם את החובות הכספיים הקיימים.
אם אתם אינכם מסוגלים לשלם בבת אחת או בעזרת תשלומים כאלו ואחרים תוכלו לבקש הלוואה כספית ייעודית. זוהי גם אפשרות של תשלומים, אך היא נותנת לכם מצב בו יהיה לכם פשוט יותר כסף. אפשרות נוספת היא הצעה להפוך נכסים מסוימים לכסף נזיל. בין אם אתם נותנים את הדבר לרשויות ולגופים עצמם ובין אם אתם בעצמכם מוכרים אותם בדרך מסוימת. , לבסוף תוכלו גם לבקש מהרשויות להחיל עליכם עונשים בתמורה לכך שאתם תגיעו למצב קל יותר. יש מספר כלים רב אשר קיים בשבילכם.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתוכלו לקבל כמה שיותר מידע על הנושא של צו תשלומים. יש להבין כי מדובר בתחום רחב למדי אשר יכול לעזור לכם להיחלץ מחובות כספיים כאלו ואחרים. יתרה מזאת, יש לדעת כי אפשרות זאת פנויה בשביל אנשים שונים הקיימים כיום. הרשויות והגורמים השונים דווקא מבקשים לפעול לקראתכם ולתת לכם מגוון של כלים לתשלום החובות. אך עליכם לדעת כי תשלומים כספיים אינם מוחקים את החוב שלכם. הם בסך הכול מעמידים אתכם במצב גמיש עוד יותר. כך אנחנו ממליצים לכם לקחת את התוכנית אשר היא מתאימה במיוחד בשבילכם.
תוכלו לעשות בחירה נכונה בעזרת ייעוץ עם בעל מקצוע.

כך עליכם לפעול כדי למצוא את האדם שתוכלו לבטוח בו ובעזרתו תוכלו לשלם את הסכומים הכספיים בדרכים שהן פשוט קלות יותר. זוהי מציאות אשר יכולה להיות נגישה וזמינה לכול אחד,
לכן אין סיבה שתשבו בצד ולא תנסו לנצל את הדבר הקיים בשבילכם. פנו עוד היום לבעל מקצוע מסוים.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין צו תשלומים בהוצאה לפועל

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על צו תשלומים בהוצאה לפועל

שיתוף המאמר צו תשלומים בהוצאה לפועל בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא צו תשלומים בהוצאה לפועל

זקוקים לסיוע משפטי בצו תשלומים בהוצאה לפועל? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא צו תשלומים בהוצאה לפועל

מחפש מידע נוסף על צו תשלומים בהוצאה לפועל?