קבלת הפטר בהוצאה לפועל

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בקבלת הפטר בהוצאה לפועל

הליך הוצאה לפועל יכול להיות לעיתים ארוך ומתיש. הוא כולל סדרה של עונשים כנגד האדם שחייב כספים והפיכת אורח החיים שלו לכזה שיקשה עליו להתנהל. אך ככול שהאדם מצליח לסגור את חובותיו או לקבל אישור לסגירת התיק הרי שהוא מתקדם למקום טוב יותר. השלב האחרון בסיום הליכי הוצאה לפועל נקרא קבלת הפטר הוצאה לפועל. בשלב זה בעצם החייב מקבל מסמך המאשר כי אכן לא קיימים אף צעדי הוצאה לפועל כנגדו. אך יש להבין שגם קבלת מסמך זה לוקחת זמן ודורשת מכם צעדים כאלו ואחרים. כך מאמר זה יעסוק בנושא בהרחבה, ננסה לתת לכם עצות ולהסביר כיצד לפעול בהמשך הדרך.

הסברים ראשונים על קבלת הפטר וההליכים הכרוכים בו

סדרת צעדי הוצאה לפועל

כאשר אדם נכנס לחובות כספיים, רשויות המדינה מבקשות ליצור צעדים כנגדו על מנת להעניש ולהרתיע אותו. יתרה מזאת התקווה היא שבעזרת העונשים יהיה ניתן לקבל את הכסף בסופו של דבר ולהחזיר אותו למקומות הרלוונטיים. סדרת צעדים אלה ננקטת על פי פרק זמן מסוים ומהקל אל החמור. כך אם אדם איננו פועל כנגד הדבר ומבקש לסגור את חובותיו, הוא יכול למצוא את עצמו במצב לא פשוט כלל וכלל. אפשר גם לנסות ולהמשיך לחיות תחת תנאים אלו אך יש להבין כי לעד סכנת העונשים קיימת מעליכם. לכן יש לחתור לסיום הוצאה לפועל.

פירוט על הצעדים הקיימים

על מנת שתוכלו להבין עד כמה סיום ענייני הוצאה לפועל הוא דבר חשוב נבקש לרגע להסביר לכם על העונשים היכולים להתקיים מולכם. כך הדבר יכול להתחיל מהגבלת ועיקול חשבון בנק. לא תוכלו להוציא כספים, להשתמש בשיקים, להשתמש בכרטיסי אשראי, לבקש הלוואות ועוד. לאחר מכן יבקשו להוציא צו עיכוב יציאה מארץ ישראל ולמנוע מכם להוציא רישיון חדש כאשר הוא יפוג.
בנוסף ירצו להחרים את הרהיטים והנכסים שלכם ואף של האנשים הקרובים אליכם. לבסוף תוכלו לעמוד בפני עונשים לא נעימים של פינוי מהבית שלכם ועונש של מאסר בתנאי או בפועל. כעת אפשר להבין לאן עוד ניתן להידרדר בהמשך הדרך.

הבעת התנגדות וניסיון היחלצות

למעשה אתם מקבלים את עונשי הוצאה לפועל בגלל שאי תשלום כספים נחשב כעבירה על החוק. לא מילאתם את החובות שלכם ולכן הזכויות שלכם יילקחו. אך ישנן זכויות אשר תמיד נשארות אצלכם ואותן אף אחד לא יכול לקחת. הזכות להתנגד להחלטות הקיימות נגדכם באמצעים כאלו ואחרים. גם האשם בעונשים החמורים ביותר יכול להיעזר בעורך דין על מנת לנסות לצאת מהכלא. אז בטח שגם אתם יכולים לעשות זאת. כך תוכלו לנסות ולהילחץ מהמצב אליו נקלעתם, במגוון דרכים. בכול מקרה נבקש להסביר לכם כי אתם אינכם נמצאים במצב אבוד. הדרך לסיום העונשים היא מתישה אך היא בהחלט אפשרית.

הפער בין פעולה למצב נוכחי

הבעיה הגדולה עם רשויות המדינה נמצאת בכך שישנו פער בין הבירוקרטיה לבין הפעילות בשטח. כך אם ננקטים צעדי הוצאה לפועל, הם יכולים להיעשות גם כאשר התיק נסגר. העניין שהוא שהמשרדים השונים אינם מעדכנים אחד את השני. בנוסף נוצר מצב בו ישנם יותר מדי מקרים ואין אפשרות לבקר על כולם. כעת אפשר להבין כי אתם צריכים להיות ערניים לתיק הוצאה לפועל שלכם. גם אם אכן סיימתם את כול החובות שלכם, תצטרכו אתם בעצמכם להוציא אישור רשמי ולדרוש את הדבר. רק כאשר הוא יצא, יש להתקשר לרשויות ולהבין כי כול מקרה הקשור אליכם באמת נגמר ונסגר.

פרטים נוספים על הפטר הוצאה לפועל

זהו בעצם מסמך המכיל את הפרטים האישיים של אדם מסוים אשר היה לו מקרה של הוצאה לפועל.
בהמשך לכך, נאמר כי המקרה נגמר וכי אין צורך שיעשו צעדים ועונשים יותר כנגד אדם שכזה.
לבסוף יש סימנים רשמיים וחתימה של הרשויות השונות המראות כי הוא אכן תקף מבחינה חוקית.
מכתב זה יכול להגיע אליכם בדואר בצורה רשמית או בעזרת אחד מהאמצעים האלקטרוניים הקיימים. ניתן לקבל את מסמך זה רק לאחר הגשת מסמכים המראים כי אכן לא התקיימו צעדי הוצאה לפועל נגדכם בתקופת זמן מסוימת. בנוסף עליכם להראות הוכחה כי סיימתם או כי אתם פטורים מהחובות שלכם.

מקרים שונים לאנשים שונים

דבר נוסף שעליכם להבין הוא כי לא כול אחד יכול לקבל הפטר שכזה על כול מקרה שקיים. הכוונה היא שישנם תנאים שונים שבגללם ההפטר יכול להתקיים בכלל. ראשית כול אם אכן סגרתם את החובות הכספיים הגדולים שלכם ולא נקלעתם לחדשים הרי שתוכלו לקבל את הדבר. שנית, אם הרשויות קיבלו את טענת ההתנגדות שלכם ואת הראיות , גם אז תהיה בקשה לסיים עם העונשים. לבסוף, הרשויות בעצמן יכולות להסביר כי מצאו טעות בהתנהלות שלהן או גופים אחרים. כך הן בחרו לסגור את המקרה בגלל שאתם אינכם נמצאים במצב שמגיע לכם לקבל עונשי הוצאה לפועל.
טוב לדעת כי ישנה אפשרות.

מדוע קבלת הפטר נחשב להליך מורכב

העניין עם מכתב הפטר הוצאה לפועל הוא שישנה אפשרות לקיום שלו, רק כאשר כול ענייני הוצאה לפועל והחובות הכספיים שלכם נסגרים. כך תצטרכו להביא הוכחות המראות כי אכן דברים אלו נגמרו להם. גם כאשר אתם שולחים את הדברים, ישנו זמן מסוים עד אשר הם מגיעים אל היעד שלהם. גם כאשר הם מגיעים ישנה תקופת זמן נוספת לבדיקת אמיתות המסמכים והתוכן. לבסוף יהיה אפשרות כי לאחר בדיקה זאת לא התבצע אישור על מסמכים אלו ולא תקבלו את ההפטר.
לעיתים תצטרכו להשתמש במסמכים אשר אין לכם גישה אליהם. כך יש לשקול אפשרות לעבוד עם בעל מקצוע.

עבודה עצמאית או בעזרת בעל מקצוע

אחת מההצעות אשר בהחלט יכולות לעשות את ההבדל במקרה שלכם היא עבודה בעזרת עורך דין או בעל מקצוע נוסף מהתחום, במקום לעבוד בצורה עצמאית. כך יש להבין כי אינכם מגיעים מהתחום, יש לכם עיסוקים רבים במשפחה ובעבודה ואף מעשה שלכם יכול לגרום לטעות. בנוסף, פעולה לא מדויקת תעכב את התהליך ואף תביא לכישלון. לעומת זאת עבודה בעזרת עורך דין יכולה להיות איכותית וטובה עוד יותר. כך אתם תגיעו למצב בו ישנו אדם נוסף העובד בשבילכם ומבקש לעזור לכם בהמשך הדרך. נסו להמשיך להיות במצב זה לאורך זמן ולמצוא את האדם המתאים ביותר לך.

השלב האחרון הוא השלב החשוב ביותר

למעשה יש צורך להבין כי שלב קבלת הפטר מהוצאה לפועל הוא השלב החשוב ביותר. מדוע כך הדבר? רק כאשר תקבלו את ההפטר הרי שצעדי הוצאה לפועל הסתיימו מולכם בצורה רשמית. מבלי מסמך זה הם יכולים להימשך להם לאורך זמן ולהחמיר ככול שעוברים הימים. בנוסף, פעמים רבות אנשים מבקשים לעזוב בצד את החובות, לנסות לחיות לצד עונשים פשוטים ולקוות לטוב.
כך הם אינם מודעים למצב בו לא מתקיימים עונשים נוספים הוותיק מגיע למצב של חוסר מעש. הם אינם סוגרים את התיק ונשארים במקום. סגירת המקרה שלכם היא חשובה ביותר ויכולה להיעשות אך ורק על ידי קבלת הפטר.

סדרת צעדים לקבלת הפטר הוצאה לפועל

מעבר של שלבים נוספים ופרק זמן

למעשה, ניתן להגיע למצב של קבלת הפטר רק לאחר שעברתם שלבים קודמים אשר התקיימו להם. על שלבים אלו נדבר כעת בפסקאות הבאות. לא תוכלו לבקש הפטר שכזה מבלי שעברתם אתם שלבים אלו. על מנת למנוע מאמץ מיותר וכעס נוסף, אנו ממליצים לכם לבדוק מהם אותם צעדים וליישם אותם לפני שאתם מתחילים בתהליך. כך ישנו צורך להבין כי פרקי זמן הם גם גורם מסוים שמשחק תפקיד. לא תוכלו לסגור את המקרה שלכם תוך ימים ספורים. עליכם להיות סבלניים ולדעת כי אתם נמצאים במין תהליך מסוים. יש להתחיל לפעול.

ערנות ובדיקת המקרה שלכם

הדבר הראשון שאנחנו ממליצים לכם לעשות הוא בכלל להבין היכן אתם נמצאים. יש לפנות אל הרשויות השונות ולדעת אם צפויים צעדי הוצאה לפועל מסוימים נגדכם. לעיתים טוב יהיה אם תגרמו לרשויות בעצמן להיות ערניים לגבי המצב של מקרי הוצאה לפועל שלכם. בנוסף אנחנו ממליצים לכם להתקשר אל חברות האשראי והבנקים ולדעת באילו חובות ובעיות אתם נמצאים. האם אתם יכולים לצאת מהם בצורה פשוטה או שמא הדבר גרוע יותר. רק כאשר אתם מפתחים ערנות ומקבלים את כול הידע על המקרה שלכם, תוכלו להמשיך הלאה לעבר פעילות נוספת. כך אנחנו ממליצים לנסות להגיע למקום שכזה , זוהי האחריות שלכם.

סגרו את החובות הכספיים שלכם

אומנם הדבר נשמע פשוט ומובן מאליו למדי אך רבים מהאנשים הנכנסים לחובות הכספיים, מבקשים להתעלם ולנסות למשוך זמן עד כמה שאפשר. הם פוחדים בכלל לבדוק את חשבון הבנק שלהם וחושבים כי לא ניתן להתחמק מהמצב בו הם נמצאים. אך יש לדעת כי כיום ישנו אינטרס לרשויות המדינה, לחברות הבנקים והאשראי שהלקוחות יסגרו את החובות. כך הם יוכלו לחזור להיות פעילים בחשבונות שלהם. הן יציעו לכם מגוון דרכים בעזרתן תוכלו לסיים עם החובות האלו. מסגרת אשראי מוגבלת, פריסת תשלומים ודחיית תאריך התשלום. קבלת הלוואה ייעודית לסגירת החובות. יועצי הבנק ופקידים יוכלו לעזור לכם במקרה שכזה.

מציאת בעל מקצוע איכותי בשבילכם

כעת עליכם להתחיל ולעבוד על מנת למצוא את עורך הדין אשר יכול לעזור לכם בהמשך הדרך. הדבר הראשון שאתם יכולים לעשות הוא לפנות לאתרי האינטרנט ומקורות המידע השונים.
כך ישנם מקומות ניטראליים המאפשרים דירוג חיובי לבעלי המקצוע מהלקוחות המגוונים שעברו אצלו. כך יש לקרוא את הביקורות, ההמלצות ואת הדירוגים. יהיה ניתן להבין את האיכות של כול אחד מהם בעזרת מבט מפורט על מילים אלו. בנוסף תוכלו להתייעץ עם חברים וקרובי משפחה ובעזרתם למצוא את האדם שעזר להם. בקשו מהם המלצות ונסו לדעת האם הם יוכלו להביא לכם שם כזה או אחר של בעל מקצוע איכותי.

המצב עצמו והגשת התנגדות

כעת ישנו בעל מקצוע היכול לעבוד בשבילכם בעבור המצב בו אתם נמצאים. כך עליכם להבין יחד איתו מה עליכם לעשות מכאן ואילך על מנת להגיע ליעד המבוקש. בכול מקרה, תוכלו לבקש להתנגד לעונשי הוצאה לפועל בעזרת הגשת התנגדות מסוימת. ניתן לשלוח מסמכים המראים מצב נוכחי האומר כי אין אתם זכאים לעונשים כאלו ואחרים. בין אם מדובר במצב משפחתי, כלכלי ובריאותי המצריכים שאורח החיים הכלכלי שלכם לא יהיה משובש. בין אם מדובר במצב בו החובות שלכם נסגרו או שמא הם התקיימו בגלל טעות מסוימת. בקשו מעורך הדין שלכם למלא את המסמכים ולשלוח אותם הלאה אל הרשויות המיועדות לכך.

הגעה להליך משפטי וקבלת תוצאות

האפשרות המורכבת ביותר בעזרתה תוכלו לקבל הפטר הוצאה לפועל היא בעזרת הגעה אל הליך משפטי. כך תוכלו להגיע לדיון בו יהיה אדם מהתחום אשר יוכל להכריע האם יש לכם זכאות לקבל את המסמך המיועד. תוכלו להשתמש בעורך הדין שלכם, להגיש טענות, ראיות ומסמכים. בעזרת כול אלו השופט יבקש להחליט האם המקרה שלכם הוא בעייתי או שמא אתם אכן צודקים. בכול מקרה יש להבין שמדובר בהליך לא פשוט כלל וכלל. הוא יכול לקחת זמן רב, הוא יכול לגרום לכם לבזבז סכומי כסף רבים ואף תקבלו תשובה שהיא איננה לפי הציפיות שלכם. יש להבין את מצב זה.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתקבלו כמה שיותר מידע על תחום קבלת הפטר הוצאה לפועל. כך אנחנו מבקשים לגרום לכם להבין כי מדובר על מסמך שישנו קושי רב לקבל אותו. הוא מגיע אך ורק בסוף ההליך שלכם ואף רשויות המדינה מבקשות לבדוק את התיק ורק לאחר מכן להוציא את הדבר.
כך עליכם להגיש לרשויות כמה שיותר מסמכים והוכחות המראים כי אכן אין צורך שיפעילו עוד עונשים נגדכם. בנוסף, יש צורך להבין כי אתם עומדים בפני הליך ארוך ומתיש. יש להיות סבלניים ולחכות עד לקבלת תשובה סופית. מצד שני ניתן לפעול בעזרת עורך דין על מנת להימנע מהחמרה של צעדי הוצאה לפועל.

עורך דין איכותי יכול בהחלט לעזור לכם בצורה נרחבת, לקבל את המסמך בצורה מהירה יותר. אך הוא יוכל לעשות זאת רק אם תתנו לו את כלל הסמכויות האפשרויות. כך אנו ממליצים לכם להגיע למצב בו אתם נותנים לו ייפויי כוח רחב ביותר ולאורך זמן.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין קבלת הפטר בהוצאה לפועל

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על קבלת הפטר בהוצאה לפועל

שיתוף המאמר קבלת הפטר בהוצאה לפועל בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא קבלת הפטר בהוצאה לפועל

זקוקים לסיוע משפטי בקבלת הפטר בהוצאה לפועל? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא קבלת הפטר בהוצאה לפועל

מחפש מידע נוסף על קבלת הפטר בהוצאה לפועל?