שיתוף בזכויות וחובות בין בני זוג במהלך הנישואין ולאחריהם

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בשיתוף בזכויות וחובות בין בני זוג במהלך הנישואין ולאחריהם

טוב לדעת כי גם כאשר אתם נכנסים לחובות גדולים, הרי שאינכם נמצאים במקרה שכזה לבד. אם אתם חיים לצד בן זוג או בני משפחה נוספים, לא מן הנמנע כי החוק יחייב אותם להתחלק בחובות שלכם. אין הדבר נעשה בכוונה לפגוע, אלא פשוט להגיע למצב בו הצדק מתקיים. כך בזמן שאתם עבדתם בן הזוג השני יכול להגיע למצב בו הוא נשאר בבית לטפל במשפחה או ללמוד מקצועות כאלו ואחרים. כך יש להבין כי חובות כספיים נגרמים בגלל שני הצדדים, גם אם הם נמצאים רק אצל חשבון בנק אחד. מצד שני אין הדבר אומר כי תצטרכו להתחלק בחובות של בן הזוג בכל מצב. תוכלו למנוע את הדבר בעזרת יצירת חוזה בין שני הצדדים. בנוסף, תוכלו לבדוק אצל הרשויות ובתי המשפט אפשרויות לפעול בנידון. מאמר זה ידבר על גוונים שונים של שותפות בחובות בין בני זוג.

הסברים ראשונים על שותפות בחובות בין בני זוג

הוצאה לפועל וכניסה לחובות

עוד לפני שאתם מבקשים להתחלק בחובות או לבטל חלוקה, ישנו צורך להבין באיזה מצב אתם נמצאים. גם עליכם לפנות אל רשויות המדינה וחברות הבנק והאשראי ולדעת האם ננקטים צעדים נגדכם או נגד בני הזוג. למעשה לאחר שאדם נכנס לחובות כספיים , רשויות המדינה רשאיות לפתוח תיק הוצאה לפועל ולבקש להפעיל עונשים. הדבר מתקיים מהקל אל החמור, על פי כמות הזמן העוברת, על פי סכום החובות ולבסוף על פי חומרת המעשה עצמו. כך אם יש רצון לחלק את החובות הכספיים , יש להבין מה יקרה לעונשים. האם גם החשבון שלכם מעוקל או שמא הרשויות יבקשו לפסוח עליכם. בנוסף, נבקש להסביר כי לעיתים יפעלו גם בלי לבקש מכם רשות.

בדיקת המצב בו אתם נמצאים

סכומים שונים של חובות כספיים יכולים ליצור מצב לא נעים של צעדי הוצאה לפועל. סכומים אחרים יכולים להיות כאלו אשר פשוט נשארים מבלי שבעלי החובות יקבלו עונש כזה או אחר. עוד לפני שאתם ממהרים לבקש להתנער מחוב של בן הזוג, יש להבין האם התקיימו צעדים מולכם. לא מן הנמנע כי אין צורך כלל וכלל להתחלק בחובות. בנוסף אין צורך להיכנס לפאניקה כאשר בן הזוג מבקש להתחלק בחובות כספיים. יש לזכור שאתם נמצאים בקשר אחיד ואף אפשר לראות בכם כמין עסק כלכלי מאוחד. כך נבקש מכם להבין כי המצב בו בן הזוג שלכם נמצא הוא גם המצב שלכם. גם אם הדבר לא מיושם בצורה פרקטית בשטח. רשויות המדינה אף יכולות להרתיע בפניכם, אם ישנם צעדים ההולכים להתקיים מולכם.

פירוש המצב של חלוקת חובות

כאשר ישנם חובות כספיים , צעדי הוצאה לפועל יכולים להתקיים מול החייב. כך אורח החיים הכלכלי שלכם יכול להשתבש, התנועה החופשית יכולה להיות מעוכבת וגם השכר יכול להיות מוגבל ולא להגיע. חלוקה בחובות משמעותה, חלוקה בעונשי הוצאה לפועל נגדכם. בנוסף נוצר מצב בו תקבלו את הצעדים כרעם ביום בהיר מבלי שיעדכנו אתכם. לא מן הנמנע כי תוכלו להישאר בבית, לשמוע דפיקה בדלת ולראות כיצד אנשים מגיעים ולוקחים רהיטים מהבית שלכם. יתרה מזאת, אתם נמצאים במקום בו צעדים אלו יכולים בהחלט למנוע מכם לחיות בצורה תקינה. מצד שני דווקא בעזרת חלוקה, תוכלו לסגור את החובות בצורה קטנה ופשוטה יותר. יתרה מזאת, תוכלו להשתמש בתנאים שלכם מול חברות האשראי והבנק אשר הם טובים יותר מאלו של בן הזוג הנמצא בחובות כספיים.

פעולה נכונה והבנה כיצד לפעול

אפשר לשבת, לקחת נשימה עמוקה ולהירגע. כעת עליכם להבין כי חלוקה בחובות איננה חייבת להעיק עליכם. ניתן למנוע את המצב הבעייתי אשר אתם עומדים בסיכון מולו. בקשו מהרשויות להבין האם בכלל אתם עומדים בפני מצב של שיבוש אורח החיים הכלכלי שלכם. לאחר מכן, עליכם לבדוק מהם הצעדים הפשוטים והטובים ביותר שאתם צריכים לעשות בהמשך הדרך. ככול שתשקלו את המעשים שלכם, תוכלו להגיע למצב שקול ומאוזן יותר. ראשית כל יש לפעול בצורה אשר טובה לשני הצדדים. גם אם אתם מתגרשים, אין צורך שתנסו להתנקם אחד בשני. לא מן הנמנע כי בהליך המשפטי תקבלו צעדים בעיתיים עוד יותר. בכלל, המעשים יכולים להתקיים מולכם בצורה מורכבת. כך עליכם לשקול את המעשים שלכם. תוכלו להתייעץ עם עורך דין כזה או אחר.

בעלי מקצוע איכותיים בהמשך הדרך

ההמלצה שלנו היא לעבוד לצד בעלי מקצוע איכותיים בהמשך הדרך. כך ישנו אדם היכול להשקיע את מיטב המאמצים והיכולות הגבוהות שלו על מנת שיוכל לעזור לכם. ברגע שתבקשו להשתמש בו כבר מתחילת הדרך, תוכלו למלא את הציפיות שלכם בצורה מהירה ופשוטה יותר. עורך דין יכול לפעול בשבילכם גם מחוץ לבית המשפט. הוא יוכל למלא מסמכים, לחתום עליהם ולהעביר אותם הלאה. למעשה אתם נמצאים במצב בו פעולות בצורה עצמאית מכילות סיכון מסוים בתוכן. לא רק שאתם פועלים מחוסר ידע אלא שאין לכם מספיק זמן וקשרים על מנת לפעול בצורה מורכבת. העברה או התנהלות מחובות כספיים פעמים רבות מתקיימת בעזרת שיח בין בעלי מקצוע. כך גם הצד השני יבקש לשכור אחד על מנת שיוכל להתמודד מולכם.

פשרה או התמודדות משפטית

אתם כעת פועלים מול צעד נוסף. אתם צריכים להחליט אם אתם מגיעים לפשרה או שאתם מבקשים לצאת להתמודדות משפטית. פעמים רבות ישנה המלצה להגיע להבנות מלאות בין שני הצדדים. כך תוכלו ליצור מסמך רשמי בעל סעיפים הנותן לכם להמשיך להתקיים במצב טוב יותר. דבר זה שונה מאשר הליך משפטי היכול ליצור תנאים שאתם פשוט לא רוצים. תוכלו למקרה של הסכמה בעזרת פעולה של בעל מקצוע כזה או אחר. הוא יוכל להביא אתכם להסכמה ואף ליצור החלטה ששני הצדדים יהיו חייבים להסכים לה. כך אנחנו ממליצים לכם להגיע למצב בו אתם יודעים לקראת מה אתם נכנסים. עורך הדין שלכם דווקא יכול להגיד כי מאבק משפטי יהיה בעייתי עוד יותר.

עד כמה התהליך מורכב?

למעשה לא מן הנמנע כי אתם נמצאים במצב בו תיכנסו לבור שלא תוכלו לצאת ממנו. בין אם אתם מתחלקים בחובות גדולים כאשר בכול מקרה הדבר לא יעזור ובין אם אתם מבקשים לשלם סכומים קטנים ולעזור לבן הזוג שלכם. רשויות המדינה והחוק יכולות להעמיד בפני חסמים ועונשים. כך אנחנו ממליצים לכם לבדוק מהם הצעדים שאתם צריכים לעשות על מנת למלא את הציפיות שלכם. פעמים רבות, עורך הדין או בעל המקצוע שפועל לצדכם, יוכל לבקש לפעול במקומכם. אך גם במקרה שכזה הרי שאין צורך להכניס אותו להליך ארוך ומורכב. אתם תצטרכו לשלם כסף נוסף ולהמשיך לדאוג לכל אורך הדרך. למעשה אנחנו מבקשים מכם לפעול בצורה חכמה ושקולה לעומת פעולה נמהרת שלאחר מכן תשלמו עליה בהרחבה.

חלוקת חובות בלחיצת כפתור

יש להבין כי אנחנו מדברים על שני חשבונות בנק אשר כספים עוברים בינם. זוהי כול הפעולה של חלוקת חובות ולכן היא פשוטה. אך מצד שני הדרך לקבל את הכספים בחזרה היא איננה פשוטה כלל וכלל. כך יש להבין מול מי אתם עובדים ועם מי אתם מתחלקים.

צעדים שונים לחלוקת חובות

בדיקה עם הצד השני ופעולה

בשני המקרים, כאשר אתם מבקשים להתחלק בחובות שלכם וכאשר אתם מבקשים להוריד את חלק התשלום שלכם בחוב משותף יש לבדוק את מצבו של הצד השני ולהבין אם הדבר נוח לו. מקרה של חובות הוא כזה בו אתם מתמודדים עם הוצאה לפועל, חברות הבנקים והאשראי ועוד. על מנת שלא תתעסקו עם גורם נוסף אשר במקרה זה הוא בן הזוג שלכם, אנו ממליצים קודם כול להגיע להבנות. בעזרת צעד שכזה תוכלו להגיע למצב אופטימי ונוח יותר.

האם אפשר לפעול במהירות ובעצמאות

השלב הבא שאתם צריכים לעשות הוא לפנות אל אתרי האינטרנט ושיחות הטלפון ולבדוק מהם הדברים אשר אתם יכולים לבצע בעצמכם במהירות. תופתעו לראות עד כמה אנחנו חיים בעולם נגיש המכיל בתוכו דרכים מגוונות לכול אחד. אם אתם פועלים בעזרת בן זוג הרי שהעבודה שלכם היא פשוטה יותר. חלקו את העבודה בין שני הצדדים ונסו להבין מהן החוזקות של כל אחד. בכלל, נסו להגיע למצב בו אתם מחלקים סמכויות ויוצרים סדר יום מסודר לכול אחד מכם. המטרה שלכם היא לצאת מהחובות הכספיים ולהתנער מעונשי הוצאה לפועל. תוכלו להגיע לדבר רק בעזרת מאמץ ועבודה משותפים לאורך זמן בצורה איכותית.

עבודה לצד בעל מקצוע נכון

גם אם אכן הגעתם להסכמה בין שני הצדדים והבנתם שישנן דרכים מהירות נגישות לסגירת המקרה, אנחנו בכול זאת ממליצים לעבוד לצד בעל מקצוע כזה או אחר. כך היחסים ביניכם יכולים להיות כעורים, תבקשו לפעול אחד נגד השני ולשנות את הכללים. כעת אתם יכולים לבקש מעורך דין לשמש לכם כמגשר בין שני הצדדים. כך הוא יוכל ליצור הסכם עם תוקף חוקי בינכם. תוכלו להסדיר את אורח החיים הכלכלי שלכם התקיים על פי חוזה ששני הצדדים חתמו עליו. יש לפעול בצורה משותפת על מנת למצוא בעל מקצוע אחד אשר יהיה נוח לשני הצדדים. הביטו ביחד באפשרויות הקיימות.

האם ישנו צורך להתמודד אחד מול השני?

אם בכול זאת לא הגעתם להסכמות או שמא אתם מבקשים לגרום לאדם שעבר על החוק , להיענש, תוכלו להגיע להתמודדות משפטית. שם בית המשפט יוכל לקבוע בצורה מוחלטת האם כול אחד מהצדדים זכאי לכך שחובות כספיים יישארו אצלו או יעברו אל הצד השני. יש להבין כי התמודדות בבית המשפט לוקחת זמן ואף גורמת לשני הצדדים להיות במקום בעייתי. בזבוז כספים רב, הליכים לאורך זמן רב, החלטות לא צפויות וקשות. עליכם להיות מוכנים למצב זה ולפעול בעזרת עורך דין על מנת להימנע ממצבים לא נעימים. הוא בסופו של דבר בעל המקצוע אשר יכול לעזור לכם בהמשך הדרך.

האם בני משפחה נוספים יכולים להיפגע?

רגע לפני שאתם בוחרים לפעול כך או כך, יש להבין האם האנשים סביבכם יכולים להיפגע גם כן. לא מן הנמנע כי רשויות הוצאה לפועל יבקשו להטיל חובות ואנשים גם על בני משפחה, חברים ושותפים עסקיים איתם אתם נמצאים בקשר. בכללף יש לעדכן את האנשים סביבכם כאשר יש לכם חובות כספיים ועונשים מתקיימים מולכם. כך תוכלו להימנע ממצבים לא נעימים בהמשך הדרך מול אנשים שכאלה. חשבו על אפשרות בעייתית בה אמא שלכם קמה בבוקר למשמע דפיקה בדלת כאשר מעקלים מבקשים להחרים את הרהיטים שלה בגלל החובות של אשתו של בנה. יש להיות מוכנים לכך.

פעילויות נוספות והגשת ערעור

דבר נוסף שאנחנו מציעים לכם לשקול הוא אפשרויות נוספות אשר בעזרתן תוכלו להתחלק בחובות כספיים או להתנער מהן. שמירת סכומים כספיים בצד, בירור אם אפשר לקחת הלוואה ומסגרת כספית מוגבלת יותר. בנוסף יש להבין האם רשויות המדינה יכולות לבוא לקראתכן ולהתחשב במצב משפחתי או בריאותי בו אתם נמצאים. דבר אחרון שעליכם להכין לאורך הליך משפטי בו אתם נמצאים הוא כתב ערעור. כבר מתחילת ההליך עליכם להיות מוכנים למצב בו תפסידו. זוהי אפשרות נוחה יותר בשבילכם להמשך הדרך. עורך הדין הוא האדם האחראי על הכנת מסמך שכזה, בקשו ממנו לעשות את הדבר לאורך זמן.

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתקבלו כמה שיותר מידע על הדרך בה תוכלו לחלק חובות בין בני זוג או להתנער מסכומים כספיים אשר העבירו אליכם הצד השני. כך כאשר אתם מבקשים לפעול בעזרת צעד כזה או אחר, יש לשקול את הדבר בכובד ראש. אנחנו מדברים על מצב מורכב בו כול מעשה יכול לקבוע לאורך זמן. ההמלצה שלנו היא לפעול בשיתוף עם הצד השני ולעדכן אותו במה שאתם עושים. בכלל, נסו להגיע להבנות ולהסכמות ביניכם. גם אם אתם מבקשים להתגרש וגם אם יש ביניכם מחלוקת כזאת או אחרת. סיום ההליך בצורה מהירה בעזרת חוזה הסכמות, עדיף על התמודדות מתישה.

את המסמך כתבנו בעזרת ייעוץ אל מול בעלי מקצוע איכותיים. בנוסף נעשה מחקר אל מול מקורות מידע ואתרי אינטרנט כאלו ואחרים. כך אנחנו מקווים כי הכתוב בפסקאות יעזור לכם בהליך אליו אתם עומדים להגיע. בכול מקרה יש לעבוד לפי העצות של עורך הדין שלכם. זהו האדם אשר יכול להיות לכם לעזר במידת הצורך.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין שיתוף בזכויות וחובות בין בני זוג במהלך הנישואין ולאחריהם

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על שיתוף בזכויות וחובות בין בני זוג במהלך הנישואין ולאחריהם

שיתוף המאמר שיתוף בזכויות וחובות בין בני זוג במהלך הנישואין ולאחריהם בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא שיתוף בזכויות וחובות בין בני זוג במהלך הנישואין ולאחריהם

זקוקים לסיוע משפטי בשיתוף בזכויות וחובות בין בני זוג במהלך הנישואין ולאחריהם? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא שיתוף בזכויות וחובות בין בני זוג במהלך הנישואין ולאחריהם

מחפש מידע נוסף על שיתוף בזכויות וחובות בין בני זוג במהלך הנישואין ולאחריהם?