תיקון 55 לחוק ההוצאה לפועל

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי בתיקון 55 לחוק ההוצאה לפועל

כאשר אדם נכנס לחובות כספיים הרי שעליו לשלם את הסכומים בצורה מידית. אם לא יעשה כך, רשויות המדינה יבקשו להפעיל נגדו עונשים כאלו ואחרים. אנו חיים בשגרת חיים עמוסה ולא פשוטה. ישנן דרכים רבות שבגללן אתם יכולים למצוא את עצמכם בחוב כזה או אחר. אחת מהסיבות היותר נפוצות היא אי תשלום מזונות לאורך זמן. יש להבין כי חתימה על הסכם מזונות הוא דבר שהתחייבתם ועליכם לעמוד בתשלום מדי חודש. אך גם אם אינכם יכולים לשלם את החובות כעת, רשויות המדינה מבקשות לתת לכם גישה למגוון כלים להיחלצות מהמצב. אחד מהם הוא שימוש בתיקון חוק 55 לחוק הוצאה לפועל, העוזר לשלם מזונות בעזרת תשלומים.

 

הסברים ראשונים אודות תיקון 55 לחוק ההוצאה לפועל

צעדים תחום הוצאה לפועל

מדי יום, אנשים רבים במדינת ישראל נכנסים לחובות, אלו הם סכומים היכולים לנוע על פני מספרים שונים, כאשר החייבים מתקשים לשלם את הדבר. אך רשויות המדינה והגורמים השונים מבקשים לקבל את הכספים בצורה מידית. הם אינם יכולים להמתין. על מנת להזהיר את האדם, להגביל את אורח חייו, להצליח לקבל את הכסף ממנו ואף להעניש אותו, נוצרו להם צעדי הוצאה לפועל.
בעזרת סדרה של צעדים אלו, המדינה יכולה לגרום בצורה כזאת או אחרת לאדם להפסיק להתקיים לצד החובות. במסגרת עונשים אלו, יכול להתקיים מצב לא פשוט של שיבוש אורח החיים שלכם.

 

סדר עונשים מהקל אל החמור

עוד דבר שעליכם להבין הוא כי כאשר חלים העונשים כנגד אדם כזה או אחר החייב כספים, הרי שהוא איננו מקבל את העונשים הקיצוניים ביותר כבר בהתחלה. ישנו סדר מסוים מהקל אל החמור אשר בעזרתו יהיה ניתן להעניש. כך תחילה הוא מקבל מכתב התראה על תחילת צעדי הוצאה לפועל. לאחר מכן התקיימו הגבלות ועיקולים על חשבונות הבנק שלו. בהמשך הדרך, יגיע צו עיכוב יציאה מהארץ ואף לא תוכלו לחדש את הרישיון שלכם כאשר התוקף שלו יפוג. הנכסים שלכם יהיו מוחרמים וישנו סיכוי כי הקרובים אליכם יתקלו בגורל דומה. תעמדו בפני עונש מאסר בתנאי או בפועל.

 

קיום חובות על מנת לקבל זכויות

אחת מהסיבות בגללן אדם נענש בגין אי תשלום כספים היא הסיבה שהוא פשוט איננו ממלא את החובות שלו. כך עובדת המדינה הדמוקרטית, על מנת לקבל זכויות כאלו ואחרות, ישנו צורך להמשיך ולעמוד בחובות ובחוקים הקיימים. העיקרון הוא לגרום לכלל אזרחי המדינה לפעול בסדר מסוים על מנת שלא ייווצר כאוס. כניסה לחובות כספיים היא דבר שיכול לקרות לכול אחד מאתנו. אך לא רבים הם האנשים המבקשים לחיות זמן רב לצד חובות אלו. אם גם אתם מבקשים לצאת מהבור אליו נקלעתם, טוב לדעת כי רשויות המדינה מבקשות לפעול גם בשבילכם ולא רק נגדכם. כך הוא גם המקרה של תיקון חוק 55.

 

המקרה המיוחד של תשלום מזונות

כאשר אתם אינכם מסוגלים או מבקשים להפסיק לשלם תשלום מזונות, הרי שאתם נכנסים למקרה מיוחד ולא פשוט כלל וכלל. הכוונה היא שנוצר מצב בו אתם מותירים את הילדים והמשפחה שלכם מבלי עזרה כלכלית אשר היא בהחלט נחוצה להם. יתרה מזאת, אתם מפרים חוזה חוקי אשר התחייבתם עליו. כך המעשה הבעייתי שלכם הוא כפול ורשויות המדינה יכולות לבקש לפעול נגדכם במלוא החומרה. ילדים נחשבים על פי החוק כחסרי ישע, כך שפגיעה בהם היא פגיעה חמורה עוד יותר. אם בכול זאת נקלעתם למצב שכזה, ישנה אפשרות להתגונן מהעונשים.

 

כיצד נוצרת לה תלונה על המקרה

לאחר הליך גירושין בין שני בני זוג אשר היו בעבר נשואים, במקרה של ילדים משותפים, ישנו צורך להחליט על משמורת ועל תשלום מזונות לצד אשר משגיח על הילדים. הסכם זה נוצר בעזרת עורך דין, בעל מקצוע המגיע מהתחום שהרצון שלו הוא ליצור מצב בו שני הצדדים יהיו מרוצים.
הצד המשגיח מבקש לקבל כספים על מנת שלא יקרוס תחת המקרה של מקור פרנסה יחיד.
הצד השני מבקש לראות את הילדים למשך כמה פעמים לאורך ימות השבוע. על מנת ששני הצדדים יקבלו את מבוקשם, ישנו צורך כי הם יעמדו בהתחייבויות שלהם. אם הדבר לא קורה, רשאי אחד הצדדים להביע תלונות והתנגדות.

 

כיצד נוצר לו חוב מאי תשלום מזונות?

מכיוון ששני הצדדים הם בעלי אינטרס משותף, לשמור על שלום המשפחה ועל רמת חיים איכותית לילדים, פעמים רבות ישנו רצון להימנע מריבים כאלו ואחרים. אם אכן נוצר מצב של אי תשלום מזונות, לעיתים הצד המשגיח ירשה לצד השני להמשיך ולראות את הילדים. במקביל הצד שצריך לתת כספים, מגיע למצב בו הוא ממשיך לחיות מבלי לשלם מזונות. החוב גודל וגודל לו כאשר המצב יכול להימשך לאורך כמה שנים. ישנן פעמים בהם החייב יבקש לשלם רק חלק מהחוב.
לא רק שהסכומים גדלים אלא שהתשלום נעשה בצורה לא רציפה. כך נוצר לו חוב לא קטן על אי תשלום מזונות.

 

המצב הלא פשוט של משלם המזונות

פעמים רבות, משלם המזונות פשוט לא ממלא את ההתחייבויות שלו כי הוא לא יכול. הוא צריך למסור כספים לילדים, לממן את חייו שלו ולעמוד בהתחייבויות נוספות. יתרה מזאת, הוא עדיין רוצה לראות את ילדיו ולכן נוסף לו מימד של לחץ והרגשה לא נעימה. העניין של אי תשלום המזונות הוא מביך שכן הוא לכאורה מראה כי האב איננו מבקש לדאוג לילדים שלו. כך רשויות המדינה והגורמים השונים מבקשים דווקא לפעול בשביל אותו אדם אשר לא משלם מזונות. על מנת שלא ישאר במקום שלילי זה לאורך זמן. כעת יש לשמוח על אפשרות זאת.

 

פירוט על תיקון 55 לחוק הוצאה לפועל

מאחר שנוצרת הבנה כי אנשים אשר אינם משלמים מזונות הם ציבור שיכול להיכנס לקשיים כלכליים. ניתן אף לומר כי הם אוכלוסייה מוחלשת שיש לה קושי להשתמש באמצעים כלכליים. כך פועלים להם כיום ופעלו להם בעבר פעילים פוליטיים על מנת לשנות את מקרה זה. כך נוצר לו תיקון 55 לחוק הוצאה לפועל. בעזרת חוק זה, ניתן לפרוס את חוב המזונות למספר גדול של תשלומים. בנוסף, ישנה אפשרות כי אמצעי זה יכול להיקשר גם לתשלום חובות כספיים מהעבר. כעת טוב לדעת כי ניתן להפעיל את חוק זה ולהשתמש באמצעי, כדי להפוך את החובות הכספיים לקטנים עוד יותר.

 

עבודה עצמאית או בעזרת בעל מקצוע בעל ניסיון מול ההוצאה לפועל

אם אתם מבקשים לפעול בעזרת חוק זה, יש צורך להבין כי ישנה אפשרות לעשות את הדבר בצורה עצמאית. אך הדבר יכול להיות כרוך בסיכונים לא קטנים. כך תצטרכו להקדיש זמן רב ומאמצים לא קטנים על מנת לקבל מידע על התחום. תצטרכו להפסיק עיסוקי פרנסה ושגרה כדי שתבצעו את המעשים שלכם בצורה המדויקת ביותר. כך אנחנו ממליצים לכם לעבוד עם בעל מקצוע מסוים וזהו עורך דין. הוא אחד המגיע מהתחום ומבקש לפעול למענכם על מנת למלא את כלל הציפיות של הלקוחות שלו. כעת יש לשמוח על אפשרות זאת ולנסות לנצל את הדבר.

 

כיצד לפעול מול רשות האכיפה והגבייה לצד תיקון 55

בירור המצב העדכני שלכם

אם אכן מתחילים צעדי הוצאה לפועל נגדכם, או שמא נוצרה תלונה נגדכם על אי תשלום מזונות,
עליכם לבדוק באיזה מצב אתם נמצאים. לא מן הנמנע כי אתם נכנסים לחוב כספי קטן אותו יהיה ניתן לשלם בפשטות ובמהירות. ישנה אפשרות נוספת כי החוב גדל לו וכעת אתם צריכים עזרה בדרך כזאת או אחרת. תוכלו גם לפנות אל רשויות המדינה ולהבין אילו כלים זמינים לכם למקרה שלכם. אך יש להבין כי לעיתים המידע המלא נמצא אצל הצד המשגיח על הילדים. הוא יכול למסור סכומים כספיים אשר החייב צריך להביא לו, מבלי שהמידע קיים אצלכם.

 

תשלום חובות כספיים בדרכים המסורתיות

אפשרות נוספת שניתן לעשות היא לשלם את החובות הכספיים, בעזרת מגוון דרכים אשר קיימים אצל חברות האשראי, הבנק ורשויות המדינה. האפשרות הראשונה היא לפרוס את התשלומים למספר רב של חודשים. ישנה גם אפשרות לדחות את מועד התשלום. לאחר מכן, טוב לדעת כי אתם נמצאים בזמן בו יהיה ניתן לבקש הלוואה כספית ייעודית לכיסוי החובות שלכם. גם אם אתם אכן חושבים כי אין לכם יכולת לשלם חובות כספיים, נבקש להסביר לכם כי ישנה אפשרות אחרת.
פריסת תשלומים לחובות כספיים היא אמצעי אשר אנשים רבים בוחרים שוב ושוב להשתמש בו.
אל תחסכו מעצמכם את אפשרות זאת.

 

היעזרות בעורך הדין שלכם

כעת כאשר אתם יודעים על קיומו של חוק 55 היכול להתאים במיוחד למקרה שלכם בו אינכם משלמים כספי מזונות, ישנו צורך למצוא דרך בעזרתה תוכלו לשלם את תשלומים אלו.
תוכלו לנצל את החוק, אם תעבדו בצורה נכונה לצד עורך הדין אותו ביקשתם לשכור.
יש לפנות אליו ולבקש ממנו לברר את כלל הדרכים בעזרתן יהיה ניתן לעבוד לצד חוק 55.
למעשה, ישנו צורך לבדוק אם החוק בכלל מתאים למקרה שלכם. לא מן הנמנע כי אינכם צריכים להשתמש בו. בנוסף, ישנו צורך בבעל מקצוע אשר יש לו כמה שיותר ידע על החוק. רק בעזרת דבר זה יהיה ניתן לפעול לצד החוק.

 

אורח החיים והמצב העדכני של חייב הכספים

גם אם אכן אתם מבקשים להפעיל את חוק 55, יש להבין כי הדבר לא יכול להתקיים בכול מצב ומצב.
עליכם להוכיח כי אכן אין לכם אפשרות לשלם חובות כספיים מתשלום מזונות. אפשרות זאת יכולה להיות חסומה משימוש, בגלל שאתם נמצאים במצב כלכלי, בריאותי ומשפחתי שמונע ממנו להמשיך ולשלם מזונות וחובות כספיים. בהמשך הדרך, עליכם ליצור ראיות והוכחות שאותם תצטרכו לשלוח לגורמים השונים. תוכלו לעשות את הדבר בצורה יעילה ומהירה בעזרת עורך הדין שלכם.
רק כאשר אתם מביאים את כלל הפרטים על המקרה שלכם, תוכלו להמשיך הלאה ולנסות לפעול לצד החוק.

 

פנייה נכונה אל רשויות המדינה

ישנה אפשרות להפעיל את החוק רק כאשר אתם פועלים בצורה נכונה לצד רשויות המדינה.
דבר זה יכול להיעשות כאשר אתם ממלאים טפסים, שולחים מסמכים , מצרפים ראיות ומפנים את הדברים אל הגורמים הנכונים. אך אם לא תבצעו את העבודה על פי החוק, לא מן הנמנע כי ההליך כולו יכול להיות מעוכב ואף להיכשל בהמשך הדרך. עבודה איכותית לצד עורך דין יכולה ליצור מצב טוב יותר בהמשך הדרך. ההמלצה שלנו היא ליצור מסמכי ייפויי כוח על מנת שיוכל לפעול בצורה כמה שיותר רחבה בעזרת הכלים הקיימים לרשותו. יש לזכור לכול אורך התהליך כי אינכם מגיעים מהתחום.

 

יצירת תכנית תשלומים מותאמת

לא רק שאתם מבקשים לנצל את החוק אלא שעליכם מוטלת האחריות לפעול על מנת לקבל תכנית תשלומים אשר היא נוח בשבילכם. גם דבר זה יכול להתקיים בעזרת עבודה של עורך דין ובעל מקצוע. כך אנחנו ממליצים לכם לחשוב על תכנית תשלומים אשר היא נוחה לאורח החיים שלכם.
עליכם לפרוס את הסכומים לתשלומים רבים אך יש להיזהר מפריסה ליותר מדי שנים. כך יש לזכור כי תשלום המזונות נמשך לא לאורך זמן. אם אתם עסוקים בתשלום חובות מהעבר הרי שתצטרכו לשלם גם התשלומים הקיימים בהווה. יש להבין את אפשרות זאת ולדעת כיצד לפעול בהמשך הדרך. עורך הדין שלכם יכול לעזור לכם.

 

סיכום המאמר ופרטים נוספים

מאמר זה נוצר על מנת שתוכלו לקבל כמה שיותר מידע על חוק תיקון 55 של הוצאה לפועל בגין המקרה של אי תשלום מזונות. כך אם אכן אתם נכנסים למצב לא פשוט בו נוצר חוב שכזה, טוב לדעת כי ניתן לפעול על מנת לפרוס את התשלומים במגוון דרכים. הדבר יכול להיות רלוונטי למגוון מקרים, אך יש לדעת כי לא כול אחד יקבל את אותו תכנית תשלומים, עליכם להוכיח את המצב בו אתם נמצאים ובעזרתו תראו כי אכן אינכם מסוגלים לשלם חובות כספיים כאלו ואחרים.
יתרה מזאת, רק בעזרת תכנית תשלומים נכונה תוכלו לסיים עם חובות אלו.

מסמך זה נכתב בעזרת ייעוץ רחב אל מול בעלי מקצוע איכותיים כאלו ואחרים. בנוסף נעשה מחקר מעמיק אל מקורות המידע השונים. כך יש להבין כי אתם עומדים להיכנס להליך ארוך ולא פשוט. על מנת שתוכלו להצליח בדבר, אנחנו ממליצים לכם לפעול לצד עורך דין אשר אתם סומכים עליו.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין תיקון 55 לחוק ההוצאה לפועל

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על תיקון 55 לחוק ההוצאה לפועל

שיתוף המאמר תיקון 55 לחוק ההוצאה לפועל בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא תיקון 55 לחוק ההוצאה לפועל

זקוקים לסיוע משפטי בתיקון 55 לחוק ההוצאה לפועל? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא תיקון 55 לחוק ההוצאה לפועל

מחפש מידע נוסף על תיקון 55 לחוק ההוצאה לפועל?