4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס

משרד עורכי דין המספק סיוע וייצוג משפטי ב4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס

אתה חושב שמגיע לך החזר מס? המומחים שלנו במשרד טאוב ושות’ ישמחו לייעץ וללוות אותך בתהליך קבלת החזר המס שמגיע לך. מדובר בתהליך די מורכב שיכול לקחת הרבה זמן לאדם שלא מתעסק בתחום ובכל זאת, נשמח לתת לך ערך וטיפים כאן, כי אפילו אם אתה נמצא זכאי להחזר מס, טעות קטנה במילוי טופס הבקשה או הגשת בקשה לא מדויקת עלולות להביא לפסילת בקשתך והפסד הכסף שמגיע לך.

 

טיפ 1: נקודות זיכוי במס ההכנסה – איך, כמה ולמה?

חישוב המס ברשות המיסים מתבסס על ההכנסות שהיו לך בשנה האחרונה. מדרגת המס המותאמת לך על ידי מס הכנסה לוקחת החשבון אילו סכומים הרווחת והכנסת.

אז ממה נובע העודף וההחזר?

תשלום המס בדרך כלל נקבע לשנה שלמה אך ייתכן ובמהלך השנה הכנסותיך השתנו גם באותה השנה וגם במרוצת השנים בכלל. סיום העסקה, חודשי אבטלה, שינויי שכר ושינויי ניכויים והוצאות יכולים ליצור מצב בו אתה משלם מס גבוה מדי כי החישוב ההתחלתי עליו מתבססת מדרגת המס שלך, כבר לא רלוונטי.

זכאות להטבות מס נוספות

ישנן נקודות נוספות המהוות זכאות להטבה או החזר מס, נקודות שכדאי לך להכיר כמו,

סיום לימודים, שחרור מהשירות הצבאי, הולדת ילד, נישואין, תשלום מזונות ועוד.

כמה כל נקודת מס כזאת שווה לך? כ200 ₪ בחודש ומעל 2000 ₪ בשנה ויש להן השפעה משמעותית על שיעור המס שאתה משלם. אנחנו במשרד טאוב ושות’  ממליצים לך לפני כל בקשת החזר מס לברר מהן נקודות הזיכוי העומדות לרשותך והאם אתה עומד בתנאים הנדרשים כדי לקבל אותן. צריך עזרה? אנחנו בדיוק כאן בשביל זה.

 

טיפ 2: החזר מס רטרואקטיבי

אז עכשיו ברור שהחזר מס רלוונטי למקרים בהם נגבה ממך מס גבוה מדי ועל כן רשות המיסים מחזירה לך על פי חוק את מה שהיא חייבת. אבל מה? בקשת ההחזר תקפה ל6 שנים האחרונות בלבד.

אז אם ניראה לך ששילמת יותר מדי מס בשנה האחרונה, אתה עומד בזמנים. עם זאת, אם אתה חושב שאולי מדובר בכמה שנים בהן שילמת מס גבוה מדי, מומלץ שתהיה עם יד על הדופק בנושא כי השעון מתקתק.

בקשת החזר מס על שנים קודמות

כדי להגיש את הבקשה יש לשמור תיעוד על של כל ההכנסות והניכויים שהיו לך בשנים האחרונות.

בנוסף אתה תתבקש להצטייד במסמכים נוספים כדי להוכיח את זכאותך לקבלת ההחזר ואם המסמכים האלה לא יהיו בנמצא, בקשתך עלולה להיפסל.

איך מגישים בקשה לקבלת החזרי מס

בקשות להחזרי מס צריכות להיות מוגשות על כל שנת מס בנפרד גם אם מדובר בכמה שנים. מסובך? צודק. מזל שאנחנו מתעסקים בדיוק עם הנושא הזה ומתמקצעים בטיפול מהיר ויעיל לתחום מורכב שכזה.

 

טיפ 3: ניכויים והוצאות – מה איתן?

אתה עצמאי בעל עסק? יש לך חנות במרכז העיר או אונליין? אתה זמר או מנחה אירועים? או שאתה מעצב גרפי פרילנסר וגם כותב תוכן בזמנך הפנוי? לא משנה באיזה תחום אתה עוסק, אם אתה עצמאי- עוסק פטור או מורשה, הטיפ הזה רלוונטי עבורך במיוחד.

הוצאות מוכרות

רישום מוקפד ומדויק של הכנסות והוצאות הוא הליך בלתי נפרד בחייו של עצמאי.

יש הוצאות רבות הנחשבות מוכרות במס ומשפיעות על חישוב הרווחים בעסק שלך בעיני רשות המיסים. הוצאות משרדיות, הוצאות שכירות ואינטרנט לעובדים מהבית, נסיעות עבודה ודלק, ריהוט וציוד המשמש אותך בעסק שלך וכל הוצאה ההכרחית עבורך לניהול העסק.

הוצאות מוכרות שאולי לא ידעת עליהן

הידעת שיש הוצאות שכולנו משלמים? הפקדה לקרן פנסיה, תשלומי ביטוח חיים וקרן השתלמות. גם את ההוצאות האלה ניתן להכניס בחישוב ההכנסות ולהכיר בהן כהוצאה עסקית ומקצועית.

אם חישוב מס ההכנסה שלך מכיל בתוכו סכומים שהוצאת על קרן פנסיה, ביטוח חיים או/ו קרן השתלמות ניתן לנכות את הסכומים האלה ולהוריד את עלות המס שאתה משלם.

שלב הפעולה לקבלת ההחזר

שמרת דוחות, סכומים והוצאות לקרנות ולביטוחים השונים? מצוין, זה בדיוק מה שהיית צריך לעשות.

אתה מוזמן ליצור איתנו קשר בנושא ונשמח לקדם עבורך את תהליך החזר המס בצורה מקצועית ויעילה ולהוריד ממך נטל והתעסקות מיותרת.

 

טיפ 4: סיוע מאנשי מקצוע

תראה, חוקי מס הם בדרך כלל מסובכים ומורכבים. הרי רשות המיסים עובדת קודם כל באופן המתאים לה ולא ממש עבור הלקוח. ישנם חוקים רבים, האם אתה מכיר אותם?

החוקים והסעיפים ברשות המיסים

אתה עלול להיתקל בסעיפים מבלבלים הכוללים עוד תתי סעיפים, חישובים מורכבים ואם יש לך מקרה מיוחד או חריג כלשהו אז התהליך עלול להסתבך עוד יותר.

גם הכלים שרשות המיסים מציעה, כגון מחשבונים לחישובים ובדיקות לא מכירים את כל החוקים והתנאים ועלולים לפספס נקודות שיכולות לזכות אותך בהחזר כספי.

הכלים והסעיפים לא יוכלו להסביר לך למה הנקודה שחשבת שתזכה אותך בהחזר בסוף לא מזכה אבל נקודה אחרת לגמרי שלא חשבת עליה כן מזכה אותך בהחזר. אתה עוד עלול לגלות ששילמת מס נמוך מדי ולהידרש פתאום לשלם יותר כסף למס ההכנסה.

 

היתרונות בסיוע של יועצי המס של משרד טאוב ושות’

ייעוץ וקבלת סיוע מיועצי המס שלנו הוא חיוני להגשת בקשה נכונה, מסודרת ומלאה לקבלת ההחזר שמגיע לך. הסיוע מעלה באופן משמעותי את אחוזי ההצלחה לאישור בקשתך. אנחנו נדאג להגשת כל המסמכים הנדרשים ולכך שתעמוד בכל הסעיפים לצד הגשת טפסים בצורה מדויקת.

יועצי המס שלנו יכולים לעזור לך לגלות שמגיע לך אפילו החזר כספי גבוה מכפי שחשבת ושיש נקודות מס נוספות לטובתך.

הגשת בקשה להחזר מס דורשת הגעה פיזית לרשויות ואנחנו כאן כדי להקל ולהנעים את התהליך עבורך טכנית ונפשית ולחסוך עבורך טרחה והמתנה בתורים ארוכים.

אתה עסוק בעבודה או ניהול עסק – תן לנו לטפל בכאב ראש הזה.

ייעוץ ללא התחייבות מעורך דין 4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

כל מה שצריך לדעת על 4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס

שיתוף המאמר 4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס בערוצים השונים
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

קבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא 4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס

זקוקים לסיוע משפטי ב4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס? התקשרו עכשיו או השאירו פרטים

מאמרים מקצועיים בנושא 4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס

מחפש מידע נוסף על 4 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזרי מס?